"Enter"a basıp içeriğe geçin

Diyanetin bu Cuma hutbesi tam ehli sünnete uygun şekilde îrad edildi hazırlayanları tebrik ederiz!

Diyanetin bu Cuma hutbesi tam ehli sünnete uygun şekilde îrad edildi hazırlayanları tebrik ederiz!

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=GP9PWfUBgsw.

Bu hafta efendim, Diyanet bir hutbe hazırlatmış yazılı olarak hutbenin metni de bana geldi. Bu hadis-i şerifi ben size evvelden okurdum. Hatta ne derim size neye dayanarak kabir azabı yok diyorsun, duvara dayanarak derdim benim lafım meşhur. Yani sandalyeye yaslanarak e ben ayete hadise dayanarak, sen sandalyeye yaslanarak şimdi bundan dolayı Diyanet İşleri Başkanlığındaki bu hutbeleri hazırlayan heyeti tebrik ediyorum takdir ediyorum devamını niyaz ediyorum ehli sünnete tam tıpatıp muvafık bir hutbe hazırlatıldı. Sizce? Hadissiz olmaz dediler sünnet Kur’an’dan ayrılmaz dediler sünneti ayrı gören Kur’an’dan ayrılır dediler vesaire vesaire. Doğru mu?
Ben doğruya doğru der miyim? Tamam ha Diyanet öbür rütbelerinde yanlış dedi demiyorum ama bu konulara pek değinmiyordu işte trafik haftası işte efendim eee ne diyeyim sana ağaç dikme haftası bunlar da güzel. Ben onlara da bir şey demiyorum tabi ki trafik kuralları hepsi İslam’da yeri var ama arada da böyle bir ayar çekmek lazım mı?
Güzel oldu değil mi? Ben memnun oldum Reşbey’den de heyetinden de bu hususta daha güzel hutbeler daha yani faydalı e güzel bu da çok güzeldi hadisler tam yerindeydi ben bundan memnun kaldım Allah rızası için Allah’ım onlara bu hususta insanlara ne lazımsa doğru itikadın nasıl açlanması gerekiyorsa öyle hutbe hazırlamalarını
ilham eylesin amin

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir