"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dünyanın En Popüler Dizileri Listesi

1. Friends: 1994-2004 yılları arasında yayınlanan bu sitcom, New York’ta yaşayan altı arkadaşın hayatlarına odaklanıyor. Dünya genelinde son derece popüler olan dizinin oyuncu kadrosu Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry ve David Schwimmer’den oluşuyor.

2. Breaking Bad: 2008-2013 yılları arasında yayınlanan bu drama serisi, kimya öğretmeni Walter White’ın uyuşturucu işine girmesini anlatıyor. Bryan Cranston, Aaron Paul ve Anna Gunn gibi oyuncuların performanslarıyla beğeni toplayan dizi, birçok ödül kazandı.

3. Game of Thrones: 2011-2019 yılları arasında yayınlanan bu fantastik drama serisi, George R. R. Martin’in A Song of Ice and Fire roman serisine dayanıyor. Westeros adlı bir kurgusal dünyada geçen dizi, birçok karakterin hikayelerini anlatıyor ve dünya genelinde büyük bir hayran kitlesi edindi.

4. The Walking Dead: 2010’dan beri devam eden bu korku-drama dizisi, bir zombi kıyametinde hayatta kalmaya çalışan bir grup insanı konu alıyor. Andrew Lincoln, Norman Reedus, Lauren Cohan ve Danai Gurira gibi oyuncuların yer aldığı dizi, izleyicileri şok eden ölümleri ve yüksek gerilimli sahneleriyle ün kazandı.

5. Stranger Things: 2016’dan beri yayınlanan bu bilim kurgu-drama dizisi, 1980’lerde Indiana’da geçiyor. Kaybolan bir çocuğu ararken ürkütücü olaylarla karşılaşan bir grup çocuğun hikayesini anlatıyor. Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard ve Gaten Matarazzo gibi oyuncularla dizi, nostaljik havası ve duygusal sahneleriyle seviliyor.

6. Sherlock: 2010-2017 yılları arasında yayınlanan bu suç-drama dizisi, Arthur Conan Doyle’un ünlü kahramanı Sherlock Holmes’u modern Londra’ya taşıyor. Benedict Cumberbatch, Martin Freeman ve Andrew Scott gibi oyuncuların performanslarıyla övgü toplayan dizi, entrikaları ve çözülen gizemleriyle izleyenleri cezbetmeyi başarıyor.

7. The Crown: 2016’dan beri yayınlanan bu tarihi draması, İngiltere Kraliyet Ailesi’nin hikayesine odaklanıyor. Claire Foy, Olivia Colman ve Helena Bonham Carter gibi oyuncuların yer aldığı dizi, İngiliz kültürü ve tarihine ilgi duyan izleyiciler arasında büyük bir hayran kitlesi kazanmıştır.

8. The Big Bang Theory: 2007-2019 yılları arasında yayınlanan bu sitcom, Pasadena’da yaşayan dört bilim adamı arkadaşın hayatlarına odaklanıyor. Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco ve Simon Helberg gibi oyuncuların performanslarıyla dizi, bilim kurgu hayranları ve genel izleyiciler arasında son derece popüler hale geldi.

9. La Casa de Papel: 2017’den beri yayınlanan bu İspanyol suç-drama dizisi, bir grup suçlunun Dünya Bankası’na saldırısı ve ardından İspanya Kraliyet Darbesi’ni konu alıyor. Özgürce seçtikleri takma isimlerle adlandırılan karakterlerle birlikte, Tokyo, Profesör ve Berlin gibi karakterlerin hikayelerini anlatan dizi, dünyanın birçok yerinde hayran kitlesi oluşmasını sağladı.

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir