"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bana Anlatma Kardeşim, Zebaniye Anlat! “Ya Rabbi! Bizi Döndür.”

Bana Anlatma Kardeşim, Zebaniye Anlat! “Ya Rabbi! Bizi Döndür.”

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=b1OGmY7cvzs.

Yokları için Allah’a kavuşacakları gün en kötü günleri olacak. Namazsız, beş vakit namaz terk eden, ara sırada atlatan, kazaya bırakan da buna dahildir. Ama tevbe eder bir daha bırakmaz o tamam. Tarekya salântele kıyallâhu aleyhi ve kadıbâh. Kim namazını bırakmışsa, bilsin ki Allah’ın huzuruna çıktığında Allah’ı öfkeli bulacak. Allah Allah. Bak şimdi en hayırlı günümüzü, sana kavuşacağımız gün eyle. Gidiyoruz gidiyoruz gidiyoruz ahirete, Mevlamız’ın huzuruna, bir de Rabbimiz bize kazaplı. Bu ne olur bunun sonu ya? Nasıl tevbe edeceğiz, nasıl düzelteceğiz bu işleri biz? Ölmeden nasıl yapacağız ya Rabbim? Bak şimdi ne diyorlar, Habibim bir görsen manzarayı, onlar nasıl mücrimler, boyunlarını bükmüşler, ya Rabbim gördük. Acaba diyordunuz, var mıymış?
Var mıymış cehennem cenneti varmış mı? Gördük diyorsunuz he? Ya Rabbi duyduk. Ne duydunuz? Allah’ın tecellileri, azametli nidaları, meleklerin nidaları, cehennemin gürlemesi daha ne duyacak? Ne olacak şimdi? Döndür bizi ne olur? Bu kadar kolay mı ya? Bu kadar kolay mı ya? Bu kadar masraf yapılmış, gökler yerler kurulmuş, içinde alemler kurulmuş, 18.000 alem kurulmuş, hepsi sana hizmetçi kılınmış,
sen yiyesin içesin yaşayasın, Rabbini bilesin bulasın diye, sen kalkmışsın bu kadar masrafın içini etmişsin. Ne Allah tanıdın, ne kitap tanıdın, ne vahyi tanıyorsun, ne sünnet tanıyorsun, ne alim tanıyorsun, hiçbir şey yok. Serçiz Melih Mehmet daim, hürriyet var, istiklal var. Bana anlatma, zebanilere anlat. Yakaladıkları zaman seni, hürriyet var de kardeşim, demokrasi var, layıklık var, ne oluyor? Zebaniye anlat ya, bana ne anlatıyorsun ya?
Yakalanınca konuşuruz, görüşürüz. Gördük gördük, işittik. Döndür bize. Ya döndür kolay mı yani? Adamın canı çıkmış sabahlara kadar, enbiyası, evliyası, yememişler, içmemişler, çilehanelere girmişler, Allah demişler, zikretmişler, kendilerini sakınmışlar. Nuh aleyhisselam ya, bin seneyi hatamca, hoca Peygamber’e, bin sene ya, bin iki yüz elli sene ya, sırf hizmet etmiş, Allah’ımıza ibadet etmiş,
Adem aleyhisselam öyle bin seneye yakın, dokuz yüzü küsür sene, bu kadar Peygamberler gelmiş, Evliyalar gelmiş, ee, hepsini sıfır, bizi geri döndür, ne olsun? Sil baştan, ulan ne sil baştan? Adamlar cennete gidene kadar canı çıktı, senin keyfine yeniden dünya mı kuracağız? Yok öyle bir şey. Buraya geldin bir defa, alacağını al kardeş. Bir daha dönüş yok buranın. Bu çarşamba pazarı değil derdi Hurşit efendi. Bu hafta lahanayı kaçırdın, bir daha hafta alırsın. Lahana bir daha haftada var. Burası çarşamba pazarı değil. Dünya pazarı bir defa kurulur, kalkar, ki sen öldüğünce senin kıyametin zaten kopmuş olur, bir daha seni döndürmezler. Döndür bizi dersin. Salih Hameller işte diyor, İnnâ mûkınûn. Biz ya Rabbi şu anda şüphesiz inanıyoruz. Nasıl şüphesiz inanıyor biliyor musun? O zaman Ebu Cehil ne gibi? Aynı bizim Rasûlullah Efendimiz kadar imanı kuvvetlendi mi?
Tabii kuvvetlendi. Gördü zaten dağını, görmekten ileri ne var? Görmekten ileri ne var? Biz şüphesiz inanıyoruz. Alaeddin Efendi Hazretleri öyle buyururdu. Cennem ehlinin tüm ehli imandır evladım der. Cemaat tabii şaşırırdı. Ama orada iman etmişler evladım der. Ehli imandır, ehli ikan. İkan yani şüphesiz inanıyor. Neden? Yanıyor dağa inanmasın mı? Yanıyor dağa? Cahir cahir tutuşmuş herif. Neyine inanmayacak yani? Evliya’yı geçer onun imanı.
Tabii geçer. Evliya’nın buradaki imanından ileri geçer. Yanıyor. Var mı yok mu daha ne var mı yok mu yanıyoruz. Ya. Mesele? Şimdiden o imanı kazanmak. Ah Allah’ım sen buyuruyorsun ki. Dileseydik herkese hidayetini verirdik. Yani zorla yola getirirdik demek. Ama ben cebir yapmam. Bende zorlama yok. Ben hepsini ilmimde yarattım. Ezelde gördüm seyrettim bildim. Benden karar kesin çıktı ki. And olsun yemin olsun elbette muhakkak tekid üstüne tekid. Cinlerle insanların tümünden cehennemi dolduracağım. Hadi bakalım bu ayete. Ne diyeceksin şimdi? Ama hakikaten de bakıyorsun. Mevlânın bildiği zaten haşa yanlış olur mu çıkmaz. Gün, ortalık nasıl? Ortalık nasıl görüyorsunuz durumu? 7 milyar insan var dünyada. Bunun ekseriyeti nereye gidiyor? Hadi duruma bakın. Bakın. Mevlânın buyruğu hak değil mi şimdi? Dolduracağım diyor. Çünkü neden öyle gördüm diyor. Öyle seçim yaptılar. İradelerini öyle kullandılar. Ben ezelde biliyorum diyor. E kimseyi zorla bir yere götürdükleri yok. Herkes cehenneme seve seve gidiyor. Siz bugüne kavuşacağınızı unuttuğunuz için. Şimdi tadın bu azabı bakalım. Biz de sizi unuttuk diyor Allah. Ben unutmam. Unutma muamelesi yaparım.
Terk ettim seni cehennemin dibinde. Zır zır ağla inle bakalım. Anam mı duyar babam mı duyar? Avukat mı gelir ziyaretçi mi gelir bakalım? Var mı ahireti unutmak ya? Var mı kabir-i mahşer unutmak sen? Neyi unutuyorsun ya? Karının doğum günü mü bu? Evlenme yıl dönemini mi unutuyorsun? Karıdan bir azar işitiyorsun. Ondan sonra 50 sene unutmuyorsun. Değil mi? Neyi unutuyorsun? Hangi günü unutuyorsun? Çocuğunun doğum günü mü bu? Allah’a kavuşacağınız gün var.
Bu nereye unutuyorsun? Biz de sizi unuturuz. Yaptığınız kötülükler sebebiyle. Tadın ebedilik azabını. Yine buradan anlaşılıyor ki. Yani müslümanlar tabi ebedi kalmayacağından anlaşılıyor ki. Ebedilik azabı diyor ya yine kafirlere gidiyor yani. Yine kafirlere gidiyor da işte bizim de kafir ölme tehlikeimiz de var. Oradan korkuyoruz zaten. Evet yani Resulullah’ın Salli ve Sallim
size de çok da müjdeli şeyleri demek istemiyorum. Çok görüyorum. Yani yine yakında bir hadis-i şerif gördüğüm çok acayip. Çok yalvardı yalvardı. Ya Rabbi ne olacak? Ümmetim ümmetim ümmetim. Şirk koşmadan gelenleri bana bırak dedi ya. Hadi bunu da burada açıkladık yani bu gece. Şirk koşmadan gel… Ama işte bu günahlar sonunda şirk ile ölmeye sebep olur mu? Tehlike duruyor.
O tehlikeden ödümüz kopuyor yoksa.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir