"Enter"a basıp içeriğe geçin

Camideki Türbeler Şirk Değildir!

Camideki Türbeler Şirk Değildir!

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=FkdPEIDELz8.

Mesela camide türbe var. Az daha Rasulullah’ın kabrini çıkartacaklar camiden. Camide türbe olursa nedir? Şirk’tir. Namaz kılın, türbeyi yıkıyorlar, camiyi yıkıyorlar. Niye? Hadiste var. Lâniallâhu’l-Yahûd ve nesâra. Allah Yahudi Hristiyanlara lanet etsin. İttek edip uvur enbiyâin mesâcit. Peygamberlerinin mezarlığını mescit ettiler. Ebu Hicde diyor Peygamberin kabrini mescit yaptık. Caminin içinde bıraktık. O zaman lanetli olursun. Sahabenin döneminde Rasulullah orada değil miydi? Ebu Bek sırttıktan beri onlar gömmedi mi? Bütün sahabe bunu anlamadı da sen mi anladın? Halbuki o hadis ne hakkında? Dikkat edin. O Peygamberlerinin mezarlığını mescit ettiğinde o ne demek biliyor musun? Kabre secde ediyorlardı. Kabrin üstüne secde ediyorlar. Onu söylüyor. Yoksa türbenin üstüne cami yapılmasını söylemiyor. Ona bakarsan Kev Sûresinde hesabı Kev hakkında ne söylüyor?
Galellezine galebû alâ emrim hani ne yapalım? Mağarada bulundular 309 sene sonra. Kral da Müslüman olmuştu o zaman hani o mucize zuur edince. Sandukalarla işte kurşundan sandukalar yaptırdılar. Ondan sonra onlar kralın rüyasına girdiler. Aç bizi biz böyle istemiyoruz çünkü onlar hesabı. Hazreti Mehdi’ye de yardıma kalkacaklar bir daha. Bizi sıkıntıya sokma üstümüzü başımızı bağlama. Biz serbest kalacağız. O da gitti. Şimdi dedi de bunlara bir itaf yapalım bir anı yapalım. Türbe yapalım.
Birisi şunu yaparmış. İblu’l-u bünyâne bina yapalım yapıt yapalım karargâh yapalım. İşlerine galip gelenler yani o günkü ümmet içinde fikirleri güçlü olanlar ve hatta imkânları lennet-tehidhenne aleyhim mescidâ onların üzerine mescid yapacağız dediler. Mevla da bunu tasdik ediyor. E hesabı Kev ölmüş. O 309 sene sonra o arada uyudular sonra öldüler. Mescid yapacağız hem de üzerlerine yanlarına da değil üzerlerine mescid yapacağız diyor Kuran.
E şimdi sen nasıl diyorsun ki bu türbe var diye burada şirk caminin içinde. O Yahudi Hristiyanlara söylenenin buraya ne alakası var? Geçende de dedim ya bana emretti Resûlullah’sa heykelleri kırasın mezarları düz deyesine müşrik mezarı yanına heykeli var. Müslüman mezarıda ne işi var heykel? Yani o hadislerin hepsini ne yaptılar hariciler ve habiler?
Müslümanlara yorumladılar.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir