"Enter"a basıp içeriğe geçin

Şah-ı Nakşibend Hazretleri ‘nin Murâdı

Şah-ı Nakşibend Hazretleri ‘nin Murâdı

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=kMzflIjUURg.

Şahı Merdan Hazretlerinin son bir vefatından sonra göründüğü bir hadise var. Orada çok önemli bir tembihi var. Hepimize ulaşıyor o vesileyle bize de istikametten ayrılmamamızı tembih ediyor. Kaddes Allahü Sebeb’i. Şimdi cezbenin bidatinde kendisine manen soruluyor. Sen bu yola hangi şartlarla gireceksin? Bu işlerde pazarlık var.
Naz var, niyaz var. Adamsan nazına sözüne bakarlar. Değilsen hadi gitsin ederler. Sen ne naz yapıyorsun? Şimdi sana bana böyle sorarlar mı ki sen bizden bir şey istiyor musun? Hangi şartlarla bu yola giriyorsun? Şahı Merdan Hazretlerinde dedim ki diyor her dediğim ve istediğim olması şartıyla. Pazarlığa bak şimdi. Bana manen dendi ki
Yooo bizim ne diyorsak onun yapılması şartıyla. Biz ne diyorsak onun yapılması şartıyla. Ben de dedim ki ben buna dayanamayabilirim. Belki sizin dediğiniz bir şeye ben tahammül edemem. Ben bu şartnameye imza atacaksam yapamayacağım bir sözün altına giremem. O zaman benim dediklerim yani tabi ki o da Allah’ın muradı üzere. Kitap sünnet üzere alimzat. Benim dediklerim olacaksa çünkü bu özel şartlar var burada. Özel fiyatlar var burada. Ben bu yola girerim yoksa girmem. İki kere benden bir pazarlık edildi mana alemin dedim. Allah Allah. Sonra beni 15 gün terk ettiler manevi heyet. 15 gün böyle kaldım biraz da yahu bütün şartlar neyse yapacağım şartları bilmiyorsun. Bilmeden de neyse yapacağım denir mi ya dayanamayacağım bir şey derlerse onu da hesap ettim.
Ümitsizliğe kapıldım. Sonra bana dendi ki tamam sen o makama ermişsin ki isteğin Allah ve Rasulüne muhalif olmayacağı kesinleşmiş. Ne istiyorsan olacak demişler. Bakın ne istemiş. He? Bakın ne istemiş. Çok önemli bir şey istemiş. Efendi Hazretlerimizden devamlı duyduğumuz bir şeydi. Üridü tarikaten küllü men dekala teşerrefe bi mekamil usul. Biz bunu efendiden şöyle duyardık. Es elüke tarikan yusülü elbette te. Ya Rabbi senden bana özel bir tarikat vermeni, bana özel zikirler öğretmeni istiyorum ki kim o yoluma girerse mutlaka sana kavuşması nasip olsun. Yani ey Allah’ım bana bir tarikat bahşet ki mutlaka ulaştırsın gireni yolda bırakmasın. Ve zaten baştan ne dediler? Senin isteğin olacak dediler. Ve böylece nakşi tarikati, nakşi bendilik böylece Allah tarafından kendisine ilham edilmiştir.
Tabi ki Abdülhalim Ucduvani’nin nasihatleri var, vasiyetleri var vesaire onlara şimdi geçeceğiz. Onları beyan etmeden olmaz.
Bu mübarek zat bu halleri kolayca kazanmamış.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir