"Enter"a basıp içeriğe geçin

Peygamberimiz’in (sav) Cehennemde Gördükleri

Peygamberimiz’in (sav) Cehennemde Gördükleri

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=s-oxJrh2b9M.

Peygamberimizin sallallahu aleyhi ve sellem cehennemde gördükleri… Bir kavim gördüm, karınları dağlar gibi şişmişti. İçine yılanlar, akrepler dolmuştu. Orada hareket edip ızdırap veriyorlardı.
Bunlar ayağa kalkmak istedikleri zaman, karınlarının büyüklüğünden ve yılanların, akreplerin hareketlerinden kalkımıya güçleri yetmiyordu, yıkılıyorlardı. Bunlar kimlerdir dedim?
Bunlar, ümmetinizden faiz yiyenlerdir. Sonra bir kavim gördüm ki, tam susadıklarından ötürü, susuzluktan yakınıp feryat ile su istiyorlardı. Onların bu isteklerine karşılık, ateşten kadehlere kaynar sular verilip, iç diye
zorlanıyordu. Onlar, bu kadehi ağızlarına yakın götürdükleri zaman, o suyun şiddetli kaynamasından, yüzlerinin etleri pişip, kadehin içine düşüyordu. İçince de, bağırsakları parça parça olup, dübürlerinden dışarı dökülüyordu. Bunlar kimlerdir dedim?
Ümmetinizden şarap ve keyif verici şeyleri içenlerdir. Bundan sonra, birtakım erkekleri ve kadınları gördüm. Bunları bakırdan fırınlar içine oturtmuşlardı.
Altlarından ateşler, alevler çıkıp, başlarıyla beraber bütün vücutlarını bürüyordu. Gayet kötü kokular geliyordu. Bunlar kimler dedim? Bunlar zina edenlerdir. Sonra cehennemde bir alay, erkek ve dişi kimseler gördüm.
Bunların azabı birbirine benzemiyordu. Her birine bir başka türlü azap ediliyor. Bunları ateşten sopalar üzerinde asmışlardı. Etleri pişip dökülüyor, sadece kemik kalıyordu. Hak teâlâ onların etlerini bitiriyor, yine önceki gibi etleri pişip dökülüyordu.
Bazıları da ateşten zincirlerle bağlanmışlardı. Böylece azap olunuyorlardı. Bunlar kimlerdir diye sordum. Bunlar vücut sağlığı yerindeyken namazı terk edenlerdir. Sonra dil ve dudakları kesilen ve her kesilişte tekrar eski haline dönen bir kavme rastladım.
Bunlar kimlerdir diye sordum. Bunlar insanları fitneye çağıran kimselerdir. Sonra bir alay adam gördüm. Bunlar kendi yanaklarının etlerini koparıp ağızlarına koyuyorlardı. Yemeyip ağızlarında gizliyorlardı. Ama zebaniler onlara yiyin diye zorlayıp istemeseler de yediriyorlardı.
Tekrar koparıp ağızlarına alıyorlardı. Zebaniler tekrar yemeleri için onları zorluyorlardı. Bu şekilde onlara azap ediliyordu. Bunlar kimlerdir dedim. Bunlar ümmetinizden şu kimseler gibidir ki insanların yüzlerine karşı ayıplarlar.
Ayrıca arkalarından kötüleyip gıybetlerini eder. Elleri, dudakları, kaşları ve gözleriyle işaret ederek insanları alaya alırlar. Bundan sonra bir alay kadınlar gördüm. Bunların kimisi göğüslerinden asılmışlar. Kimisi de hayatlarından baş aşağı asılmışlardı.
Bunlar feryat figan edip duruyorlardı. Bunlar kimlerdir? Bunlar zina edenler. Ayrıca çocuklarını düşürüp katil işini işleyenlerdir. Çocuklarını düşürüp katil işini işleyenlerdir. Ve şöyle dedim. Ey malik kapıyı kapa. Bakacak takatim kalmadı.
Malik şöyle dedi. Ya Resulallah, mübarek gözünüzle müşahede ettiğiniz azapları gördüğünüz gibi, Ümmetinizi bildirin. Ümmetinizi çok çekindirin günahlardan. Allah’ın emrine aykırı hareketten onları alıp men edin. Allah’a tam itaate teşvik edip ibadet yoluna getirin.
Allah’ın azabı şiddetlidir. Cehennemi yedi tabakadır. Bu gördüğünüz daha ilk tabakadır. Aşağı daha şiddetlidir. Allah, Âl-i İmrân suresi 89. ayetinde şöyle buyuruyor.
Ancak bundan sonra tevbe edenler, salih olarak davrananlar başka.
Çünkü Allah gerçekten bağışlayandır, esirgiyendir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir