"Enter"a basıp içeriğe geçin

Sergen Yalçın’ın Hiç Bilinmeyen Anısı | Unutulmaz

Sergen Yalçın’ın Hiç Bilinmeyen Anısı | Unutulmaz

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=6_SYbsOrnU0.

İnsan hayatında öyle anlar vardır ki bir an yaşanır bir ömür unutulmaz. Unutulmasa hoş geldiniz.
Bugünkü konuğumuz.
Şimdi tabii hayatımda birçok anı var anlatabileceğim çok fazla var ama değişik bir tanesini anlatacağım size.
Çok kimsenin gerçekten bilmediği, böyle bir iki kişinin şahit olduğu, çok da fazla dışarıyla paylaşmadığım yani genelde benimle ilgili anlatılan birçok konu var her yerde ama bu çok farklı bir ana olacak. Konu Chelsea maçıyla ilgili, babamla ilgili, rahmetli babamla ilgili ve finalinde de bunu şampiyonluğa bağlayacağım. Son 2-3 maçlık periyoda bağlayacağım bu anının devamını değişik bir anı mutlaka ilgi çekecek diye düşünüyorum. Chelsea depmaspanına gidiyoruz. Babam genelde bütün seyahatlere bizle beraber geliyor maçları seyretmek için. Özellikle bu şampiyon aligi maçlarını falan meraklıdı çünkü futbola babamla. Babam da yanımda oturuyor beraberiz uçakta. Ben kalktıktan sonra bir süre uyumuşum yaklaşık bir saat falan bir uyumuşum.
Sonra kalktım tabi doğal olarak uçakta genel sohbet her zaman etrafımızda oturanlarla bizim de etrafımızda o zaman beraber gidiyorduk deplasmanlara. Babam var, arkadaşlarımız var deplasmana gelen. Konut doğal olarak da bir dönü dolaştı Chelsea maçına geldi. İşte maç ne olur bana sordular ne düşünüyorsun maçla ilgili falan dediler. Ben dedim yani inşallah fata santral yapmayız falan dedim ben Chelsea maçıyla ilgili çünkü öyle bir takımla oynuyoruz ki
haftalarca aylarca sarsında maç kaybetmemiş bir takımla oynayacağız sonuçta. Çok zor bir deplasman İngiltere deplasmanı. Gerçekten buradan çıkmak çok kolay bir iş değil öncelikle onu söyleyeyim. Tabi otururken babam ben öyle söyleyince babam dedi ki Sergen dedi hiç senin dediğin gibi olmayacak bence maç falan dedi bana. Ben dedim ki nasıl olacak sen ne düşünüyorsun dedi maçla ilgili falan.
Babam çok enteresan bir cümle kullandı orada dedi ki bunu yani dinleyince herkes hadi ya falan diyecek şimdi diyeceğim bu bunlar doğru yani anlatacağım şeyler. Oyun dedi iki sıfır biter iki golü de sen atarsın dedi babam. Ben tabi bir tebessüm yaptım doğal olarak yani şaka mı yapıyorsun baba falan gibi derimden hani hiç beklenen bir durum değil sonuçta bu zor bir deplasmana gidiyoruz.
Ya babamdan böyle bir laf gelince hatta yanımızda bir kişi daha vardı hadi ya falan dediler çünkü maçtan sonra bunun çok sorasında geyiği de yapıldı yani dönüşte işte birçok insan ya işte özel amca nasıl sen bunu nereden bunu söyledin yani gibi dedilerinden. Onu söyledikten sonra ben tebessüm ettim tabi ya baba bırak falan ben biraz daha uyuyayım falan dedim herhalde uykudayım hala falan. Daha konuya devam ederken çok babam bir şey daha söyledi. Dedi ki Serkan sen bu maçları boş ver sen futbola bıraktıktan sonra teknik direktör olacaksın bu takımı da teknik direktör olarak şampiyon yapacaksın dedi devamında. Şimdi buna şahit olan birik kişi var bunu çok kimseyle paylaşmadım artık çok süreç geçtiği için onu paylaşıyorum hatta bunu yanımızda oturan birik kişi var tanıdık onları da tanırsınız onlar da şahitler bu konulara. Hani bu sadece ikimizin arasında geçen bir diyalog değil iki üç kişinin daha dahil olduğu bir diyalogdu bu. Ben de duyunca tabi ya baba ne alaka falan dedim şimdi futbol oynuyoruz daha ben antrenörlük yapma helisim yok. Yani futbolu bıraktıktan sonra da ben antrenörlük yapmayı çok düşünmedim başka işler yaptım mesela hiç antrenörlükle. Tesadüfen başladım antrenörlüğe zaten 6-7 sene sonra tesadüfen başladığım bir iş antrenörlük çok yapmayı düşünmüyordum aslında futboldan sonra. Tabi o anı çok enteresandı tabi bunun devamında şimdi sen teknik direktör olup şampiyonluk yaşayacaksın bu takımda deyince.
Şimdi ben antrenörlüğe başladım seneler geçti işte Anadolu’da çalıştım birçok takımda çalıştım tabi oranın kendine göre olan başarılarını yakaladım. Yani oradaki yakalamam gereken seviyeyi yakaladım Anadolu çok problem olmadı. Böyle bir beş yaşa geldikten sonra işler değişti hedef takımda çalıştık ilk defa ben hedef takımda çalıştım geldikten sonra daha önce Anadolu’da çalışıyordum. Yani şamp kupa kazanması yakın olan büyük camia da ilk defa çalışıyordum.
İşte sezon başladı kötü başladık falan filan sonra toparladık bir yere geldik takım bir yere getirdik gidiyoruz falan. Sezonun bitmesine tahminim üç maç falan kalmıştı üç üç ya da iki maç kalmıştı. Teyze’de oturuyoruz orada işte Murat Şahin falan da var benim yardımcı hoca var bir iki tane. Onlara sohbet ediyoruz işte çok stresli bir ortam var yani ne olacağı belli değil. Herkes stresli üç tane büyük camia yarışıyor senelerdir böyle bir yarış olmamış falan.
Bana dediler hocam ne diyorsun ya ne olur filan dediler. Ben dedim ki ekibi biz şampiyon olacağız. Teyze ona da söyledim bana şampiyon olacağız biz dedim. Yani babamın da söyledikleri aklıma geldi kaç sene önce onlar aklıma geldi Allah Allah dedim yani. Nereden biliyorsun hocam dedim şampiyon olacağız biz yani. Bunun başka bir şık görmüyorum dedim. Tek düşüncem bu ve bu şampiyonluğun bize yazılması gerekiyor. Bizim kazanmamız gerekiyor bu şampiyonluğu.
Çünkü önceden konuşulmuş bazı şeyler var aklımda kalan bazı şeyler var. İşte o gün uçakta babamın söylediği şeyler var onlar aklıma geliyor sürekli. Allah Allah diyorum hani gerçekten acaba böyle şeyler nasıl oluyor insan derler ya. Sen falcı mısın işte meccum musun nereden biliyorsun falan. Benim babamda öyle şeyler yok tabii. Hani belki de o an Allah söyledi yani ona içinden geldi o an söylediği. Yani çok enteresan bir anı benim hayatımda.
Yani bunu herhalde kimse söyleyebilir ki yani bu çok zor bir zor konuşulacak bir şey bu. Ama o an babamın söyledikleri aklıma geldi. Ben de dedim ki şampiyon olacağız dedim. Hatta dedim ki inşallah dedim avrayca şampiyon oluruz. Onu da ben söyledim işte ekibimdekileri de sorabilirsiniz. Benim Murat Şahinler falan hepsi diyorlar. Yani avrayca şampiyon oluruz dedim inşallah. Yani bari madem buraya kadar yaşadık bari sonuna kadar yaşayalım bu işi. Sonuna kadar gitsin çünkü yani herkese nasip olmaz bu duyguları yaşamak. Böyle şampiyonluklar yaşamak. Hele böyle bir dönemde işte pandemi dönemi seyirci yok. Bu kadar zorluk, beklenti hiç yok. Öyle bir dönemde buralara gelip de böyle bir başarı yakalamak kolay bir iş değil. Bunu yakalamak tabii bize nasip oldu. Babamla da yaşadığımız işte böyle bir anı var. Babam da rahmetli oldu. Baya uzun yıllar oldu hayata veda edeli. Yani o söyledikleri mesela hayatımda hiçbir zaman aklımdan çıkmadı.
O kadar stresli bir ortamda gidiyoruz ki. Yani ulan üç tane büyük takım yarışıyor. İşte biz mi şampiyon olacağız? Galatasaray mı? Fenay mı? Herkes olabilir. Herkesin şansı var. Herkesin şansı ortak. Ama biz o kadar mücadele etmişiz ki, o kadar savaş vermişiz ki bizim olmamız lazım. Yani biz çünkü onu yaşadık orada. Yani o zorluğu yaşadık, o sıkıntıyı yaşadık. Mücadele etmediğimiz insan kalmadı yani o sezon sonunda o kadar giderken.
Yani öyle zor bir şampiyonluk yaşadık ki onun gerçekten bunun mutluluğu, onun verdiği keyif, o huzur, o gurur. Yani benim açımdan hiçbir karşılığı olamayacak bu şey. Hiçbir karşılığı olamaz. O yaşadığımız duyguların, o mutluluğun hiçbir karşılığı olamaz. Yani bu dünyada karşılığı yok bence. Beni motive etti o duydukların mesela. O aklıma geldikçe ben bir konsantre oluyorsam beş konsantre olmaya başladım bu sefer. Yani böyle bir şey var.
Yani babam böyle bir şey söyledi yıllar evvel. Kaç sene önce ben daha hocalığa başlamamışım, çalışmamışım yani 2003-2004. 20 sene geçmişler belki adam bunu söylediği zaman. O inanılmaz beni motive etti çalışırken. Yani çünkü orada Chelsea maçının skorunu ve gollerini söyleyen adam herhalde ondan sonraki cümleyi de boşuna söylememiştir diye düşündüm yani. Yani bence de boşuna söylememiş. Bu çok enteresan bir anı. Dedim ya başta hani izleyiciler hadi ya falan diyecek. Ama işte hadi ya değil yani yaşadığımız için anlatıyorum. Hani bu bir hikaye değil yani. Bu işte benim hakkımda yazılan binlerce hikaye var mesela sosyal medyada falan.
Ama bu bir hikaye değil yani bu gerçek.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir