"Enter"a basıp içeriğe geçin

SON DAKİKA I Asgari Ücret 3. Toplantısı Sona Erdi! Türk-İş Fiyat Teklifini İlk Kez Açıkladı

YOUTUBE Haber Global kanalının
SON DAKİKA I Asgari Ücret 3. Toplantısı Sona Erdi! Türk-İş Fiyat Teklifini İlk Kez Açıkladı

isimli videosundan fısıltılanmıştır.

Bu tür içerikleri ve daha fazlasını görmek için videoyu beğenip abone olmayı unutmayın…
Yorumlara da yazının linkini paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=vMfJVDzF9bU.

Ücretle 3. toplantı sonrasında Türk İş Başkanı Ergün Atalay’dan açıklama var, kulak verelim. Türkiye’de yoksulluktur, aşlıktır. Bununla ilgili bizim 40 senedir de yapılan araştırmada uzman arkadaşlarımız bir çalışma yapıyorlar. Ayın birinde Türk İş’in aşlıksınırı 7.785, yoksulluk 10.000 lira. Böyle bir ifadede kullandık.
20 gündür Türk İş’in teklifi 7.785. Bizim hiçbir teklifimiz olmadı. Şimdi teklifi yukarıda bakan ben söyledim, şimdi komisyona söyledim. Türk İş’in resmi teklifi 9.000 lira arkadaşlar. Verirlerse masaya oturup imzalarız, vermezlerse 10.000 lira meselenin içinde olmayız. Kolay gelsin, hepinize saygılar sunuyorum. Haydi. Efendim işveren tarafının bir röportajı. Başkanım sorun ne yapayım? Şimdi 7.785, bizim istediğimiz rakam bu deniyor. Bunu hiçbir zaman telaffuz etmedik açıklamasını yaptı. Türk İş Başkanı Ergün Atalar son derece kısa bir açıklama yaptı. Bugün için çalışma bakanı Vedat Bilgi’nin bir rakam ortaya çıkar, bir uzlaşma ortaya çıkar beklentisi vardı. Türk İş’in resmi rakamı 9.000’ir. Onun dışında da hiçbir teklifimiz olmamıştır dedi Türk İş Başkanı Ergün Atalar. Ama içeride ne konuşuldu, işverenin ne söylediği veyahut da bu 9.000’in üstünde altında bir konuşma ve pazarlık olup olmadığına dair açıklama yok. Altını çizerim tabii ki diğer açıklamaları da aktaracağız. Bugün asgari ücrette üçüncü toplantı gerçekleşti.
Geçtiğimiz akikalar içinde Türk İş Başkanı Ergün Atalar çok kısa bir açıklama yaptı. 7.785 lira olarak telaffuz edilen Türk İş’in kasımaya aşık sınırı rakamız. Hiçbir zaman böyle bir teklifte bulunmadık. Bizim rakamız belidir, teklifimiz 9.000’ir. Onun dışında hiçbir şey söylemedik dedi. Ama içeride çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Vedat Bilgi’nin işaret ettiği bir rakam üzerinde konuşma görüşme oldu mu, uzlaşma oldu mu, buna dair hiçbir yorum yapmadı.
Soruda kabul etmedi, hızla ayrıldı. Devam edeceğiz. Birazdan diğer açıklamalar geldiği zaman da döneceğiz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir