"Enter"a basıp içeriğe geçin

10 Ürünle Yaşamak | Kişisel Gelişim

10 Ürünle Yaşamak | Kişisel Gelişim

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=H0juUfknuYc.

Merhabalar. Bugün böyle değişik bir video olsun. Biraz da sohbet edelim istedim. Biliyorsunuz minimalist yaşamaya çalışıyorum ve bununla ilgili bir takım adımlar atıyorum. Asla satın almayacağım 20 üründen sonra bana sorular geldi. İşte vazgeçemediğiniz ürünler var mı? Şöyle bir düşündüm. Gün içerisinde mutlaka olmazsa olmaz dediğim, mutlaka kullandığım, mutlaka vazgeçemediğim ürünler var mı acaba diye. Evet, çıktı. 10 tane de maddeliğim istedim. Gerçekten maddelayken zorlandım.
Ama sandığımız gibi böyle 10 taneden fazla ürün çıkmadı. Aksine çok daha az ürün çıktı. Aslında buna ürün demeyelim. Kategori diyelim çünkü ürün dersek zaten cilt bakımında 10 ürünü tamamlamış oluyoruz. Video oldu. Biraz eğlenceli olsun. Biraz da böyle kafamızda asın istedim. Videoya geçmeden önce kanala abone olmayı, o bildirim tuşuna basmayı ve videoyu beğenirseniz, arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın. Hazırsanız başlıyoruz. İlk maddem, onu buraya aşağıya indiremedim.
Diş fırçam olmazsa olmazım, bu söylediklerimin birçoğunuzu zaten sizler kullanıyor olabilirsiniz. Ama fark edin arkadaşlar, sizler gün içerisinde nelerden vazgeçemiyorsunuz. Sizler gün içerisinde en çok neleri kullanma ihtiyacı hissediyorsunuz. Aslında bunu da biraz fark etmenizi sağlamak istedim. Benim için diş fırçası olmazsa olmaz, mutlaka bir tatile giderken, bir yere giderken diş fırçamı yanımda götürüyorum ya da yanımda taşıyorum. Diş fırçam benim için çok önemli çünkü dişleri gerçekten çok hassas ve çok problemli biriyim.
Ben çocukluğumda çok antibiyotik kullanmamla da çok alakalı olduğunu düşünüyorum. Yani dişçimi söylüyor öyleydi. Dolayısıyla da diş fırçası benim olmazsa olmazım. Zaten bir insanda en çok dikkat ettiğim şey de diş temizliği ve ellerinin temizliği. Dolayısıyla diş fırçam benim vazgeçilmez ilk ürünüm. İkinci ürünüm spontan anlatacağım elime ne gelirse. Evet, dişlerimizi fırçaladık, günü başladık, her şey mükemmel. Mutlaka yüzümü yıkıyorum ve kahve içiyorum. Eskiden Türk kahvesi içiyordum, kahve termosum, vazgeçilmezim.
Ve buna ek olarak aslında yine aynı maddede göstermek istiyorum su ve su termosum. Ne yazık ki bunlardan vazgeçemiyorum. Eskiden Türk kahvesi içiyordum, çok daha fazla içiyordum Türk kahvesini. Ama son dönemlerde Türk kahvesinden ziyade filtre kahve içmeyi tercih ediyorum. Biraz sanırım dönemsel olarak filtre kahveye geçtim. Sonra tekrar muhtemelen Türk kahvesine geçtim çünkü Türk kahvesini çok seviyorum. Yani popülerlikten değil ama artık eşim çok içtiği için ona da alıştım.
Su termosum yine vazgeçilmezim, her yere bu ikisini mutlaka taşıyorum. Bu da ikinci maddem. Hadi bakalım uyandık, her şey çok güzel. Kahvemizi de içerken yüzümü de yıkadıktan sonra mutlaka ama mutlaka güneş kremi kullanıyorum arkadaşlar. Ben eskiden çok makyaj yapan biriydim. Evet, bakımlı olmak, güzel olmak bence çok önemli. Hala çok önem verdiğim bir yerde. Fakat olabildiğince az ürünle kendi doğallığınızla güzel olmayı tercih ediyorum son dönemde. Bunun için zaten vazgeçilmezim benim güneş kremi.
Yani bir yere giderken mutlaka çantamda ne var diye soruyorsanız eğer, güneş kremim, işte şu son dönemde kapatıcı kullanmaya başladım. Mutlaka çok ucuz bir kapatıcım. Çok ucuz ve çok kaliteli bir kapatıcım var. Yine çok ucuz bir kaş sabitleyicim. Bir dudak kalemim. Aslında şu dörtlüden oluşuyor benim bütün makyajım. Sadece video çekerken birazcık daha arttırıyorum. İşte rimeldi falan da sürüyorum. İşte son dönemlerde şöyle şeyler de eklendi. Ama bir yere tatile gideceksen mutlaka çantamda bu beşli var. Bunların dışında bir şey almama zaten ihtiyar kalmıyor arkadaşlar. Bu arada bu anlattıklarımın hepsinin linkini aşağıya bırakıyor olacağım. İlk defa da YouTube üzerine bir link bırakıyor olacağım. Bu linklerinin tamamı arkadaşlar, bu linklerden kazandığım paranın tamamı orda sokak hayvanlara gidiyor bilginiz olsun. Yani kendim için de yapmıyorum. Dolayısıyla bakmak isteyen, ihtiyacı olan, ihtiyacınız yoksa zaten almayın. Arkadaşlar bakabilirler. Bir diğer ürünüm, tenis topu. Tenis oynamayı sevdiğim için değil, mutlaka tenis topuyla yaşamak zorunda olduğu için.
Tenis topu benim kas ağrılarıma çok iyi geliyor. Ayak ağrılarıma çok iyi geliyor. Baş ağrılarıma çok iyi geliyor. Yani ben bunu vücudumun her yerinde ağrılarımı azaltabilmek adına kullanıyorum. Sporcular çok kullanıyor arkadaşlar. Taşıyabileceğim konforlu bir ürün ve zaten ucuzda bir ürün, yani alternatif olan da bir ürün diye baktığım için bunu kullanıyorum. Nasıl kullandığımı ekrana gösteriyor olacağım. Tabii ki burada kullanmıyorum ama bası yaparak bütün bedenimdeki ağrıları olabildiğince azaltmaya çalışıyorum.
Bir diğer olmazsa olmazım. Güneş gözlüğüm ve lenslerim mutlaka güneş gözlüğü olmadan da dışarı çıkmamaya çalışıyorum. Yani gözlerim hassas, o bu, şu değil. Bir tane kaliteli güneş gözlüğü olun arkadaşlar. Kırmazsanız da uzun bir süre kullanabilirsiniz. Meşim üniversiteden mezun olurken bir tane gözlük aldı. Gerçekten de çok pahalı yağlı. 9 sene aynı gözlüğü kullandı. Hala gözlüğünde bir şey olmadı. Artık 9 sene sonra sıkıldığını hissettiği için değiştirdi. Dolayısıyla kaliteli bir gözlük alırsanız çok çok uzun yıllar o gözlüğü kullanabilirsiniz. Binlerce lira harcayarak tabii gözlük almak zorunda değilsiniz. Benim gözlüğüm çok daha ucuz yani. 300-400 liraya güzel tete gözükleri alabilirsiniz. Bir diğer ürünümüz. Ürün tanıtıyorum şimdi bir sürü hikaye. Bir diğer vazgeçilmez ürün. Bu sadece benim değil. Bence bütün dünyanın son dönemde vazgeçilmediği şey maskeler ve dezenfektan var. Bizim Türkler’i falan yapabildi. Maskeler, ben hiç öyle gidip de
efendim o reiki maske, siyah maske, orası allı yok, burası hülye maske hiç kullanmadım. Bir tane beyaz ceraye maske. Bir tane ondan kullanıyoruz. Vazgeçilmeziniz. Bir de canımız olan yağımız. Türkler olan yağımız. Bir de o tabii ki hepimizi vazgeçilmez. Ve bir diğer kategorimiz. Hepimizin bağımız olduğu telefonlar. Ben de tabii ki telefonuma bağımlı yaşıyorum.
Ama ben olabildiğince işim için kullanıyorum telefonumu. Ve buna ek olarak şu an kabını getirmediğim, şu an kulağımda olan, unuttuğum, çoğu zaman unutuyorum zaten kulaklığım. Bu ikilden gerçekten vazgeçemiyorum. Çünkü Bella’yı bir yere götürürken mutlaka kulaklığa ihtiyacım var. Biraz sonra bahsedeceğim sesli kitap. Şu son dönemde çok fazla dinliyorum. Hemen sesli kitap açıyorum ki boş geçmemek için. Benim için kitap gerçekten bambaşka bir yerde. O zaman mutlaka açıyorum. Görüntülü görüşürken, hoşluk görüşmelerimde mutlaka eskiden kabloluydu. Şimdi kablosuz çıktı, çok rahat ettik. Mutlaka bu ikili benim hayatımın bir parçası. Ama bunu özellikle telefon için söylüyorum. Kendime nasıl pozitif anlamda yararlı kullanabilirim, ona bakmaya çalışıyorum. Sizlere de tavsiyem. Ne gün içerisinde mutlaka mutlaka not tutuyorum arkadaşlar. Not defterim her zaman yanımda. Çünkü ben unutuyorum. Çok güzel fikirler geliyor aklıma, çok güzel video konuları geliyor. Bir şey yaparken ya da kendim ayırdığım boş vaktimde. Ve onu not almazsam unutuyorum. O yüzden not almayı tercih ediyorum. Yazarak çalışmayı çok seviyorum. Ve kalemlerim benim ilham kaynağım. Yine bunları aynı kategoriye koyuyorum. Bu arada tek tek saydığım düşünmeyi. O yüzden mümkünse sloganlı kalemler kullanıyorum. Mesela bunu da yazıyor. Do it with passion yazıyor. Bunlar benim için gerçekten güzel, keyifli. Tıpkı burada yazdığı gibi bir şeyleri tutkuyla yapmayı tercih ediyorum. Mutlaka kitap okuyorum her gün. Biraz önce söylemiştim size, sesli kitap okuyorum. Ya da mutlaka normal kitap okumaya çalışıyorum. Bazen çok yorgun oluyorum, gözüm açacak halim kalmadığımda hemen kulakla takıp sesli kitaptan o hafta ne okuyorsam ona devam ediyorum. Popüler olan Steyr’i okuyorum. Güzel bir kitap tavsiye ederim fakat bitiremedim. Daha henüz başlardayım. Ve yatma saatimiz geldi arkadaşlar. Ne yapıyoruz? Hemen dişler fırçalanıyor yine. Hemen küçük bir cilt bakımı. Vazgeçilmezim. Bu tarafı kadınlar için anlatıyorum. Mutlaka yüzümü bir şiirle temizleyip, bir serum sürüp yatıyorum. Kremlerim biraz fazla. Minimallist yaşamda kremleri azaltma yolunda ilerlemeye çalışıyorum. Fakat bir anda olmuyor. Bunlar alışkanlıklar. Bu alışkanlığı da değiştireceğim. Bunu da hep söylüyorum size. Ama tek seferde olmuyor. Bu videoyu çekerken şunu düşündüm. Yani ben gerçekten bir günde nelere ihtiyaç duyuyorum. Bu kadarlık eşyalar yaşayabiliyorum dediğim gibi bunları arttırmak için de uzun bir süre düşündüm. Yani ilk 5 madde aklıma geldi. 5’ten sonra neyi anlatsam acaba? Gerçekten bir yere giderken yanıma ne alıyorum? Hiçbir şey almadığımı fark ettim. Bunlar benim için büyük gelişmeler. Olabildiğince küçücük kabin boy valize iki kişi sığıyoruz.
Makyaj malzemeleri, cıt bakımları, ayakkabılar dahil arkadaşlar. Bu videoyu çekme amacımda belki sizler de gün içerisinde ihtiyaç duyduğunuz ürünleri fark edip azaltmaya ya da bunu artık değiştireyim demeye gidebilirsiniz. Ben de birtakım değişiklikler yapacağım. Sizler gün içerisinde neler kullanıyorsunuz? Yorumlara yazmayı unutmayın. Bir sonraki videoda görüşürüz. Kendinize iyi bakın.
Hoşça kalın.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir