"Enter"a basıp içeriğe geçin

Acun Holding Kuruldu | Merdivenleri Teker Teker Çıktım

Acun Holding Kuruldu | Merdivenleri Teker Teker Çıktım

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=E_Eb5lemUzk.

Ebru biz holding miyiz? Holding miyiz? Hem de bana sormuşlar. Biz holdings abi. Acun medi holding. Hayatta parayla iş olan biri değilim. Öyle bir duygum yok. Dünyanın kısa bir rüya olduğunu düşünüyorum. Çok kadere inanan biriyim. Hayatımda kötü gördüğüm şeylerin devamında hep böyle çok pozitif şeyler yaşamış biri. O yüzden kötü bir şey olduğu zaman genelde mutlu olurum. Bu sevginin değerini bazen insan elindeyken kaçırıyor ya onu hep böyle hatırlamaya çalışıyorum.
İngiltere’de bir takım amma ihtimalim var. Belki merdivenlere hızlı çıktım ama tek tek çıktım. Kariyer hayatımda dört basama birden hiç atlamadım. Benim hayattaki özelliklerimden birisi fikir değiştirebiliyorum. Bir fikire tutunup orada kalmıyorum. Çok yakın bir şoför dostum var. Senin dedi başındaki önemli etkenlerden biri fikir değiştirebilmen. Bir şey değiştirmek ister miydim? Tabii isterdim. Kafamda şu anda düşündüğüm zaman bahseleri değiştirmek isterdim ama çok kadere inanan biriyim. Bu olaylarda beni buraya getirdi. Şu anda bulunduğum bir yerden şükrettiğim için de o kırılma anlarıyla ilgili değişiklik istemek biraz nankörlük gibi geliyor bana. Tabii ki hatalarım da oldu, yanlış kararlarım da oldu ama sonuçta geldiğimiz yer bizim Allah’a şükür çok iyi olunca hani bir şey değiştirmek isterdim diyen bir durum mu yok? Ben ikimdeki Dünya Kupası’na gidecektim gazeteciler olarak. Dört yıl boyunca. Basın kartım yok diye beni yollayamadılar. Sinirlendim, Acun Ferarda’yı yaptım. Kırılma anı tabii ki ilk olarak Acun Ferarda’yı yapmam. Hayatımın kırılma anı. Sonra büyük prodüksiyon Fear Factory yaptım. Hayatımın ikinci kırılma anı. Ondan sonra kanal almam üçüncü kırılma anı. Yurt dışına açılmam dördüncü kırılma anı. Bunlar çok sert köşeleri böyle hani. Hayatta gidişteki yolumun virajları. Show TV Survivor’un formatını ödeyemedi diye o zamanki format, şirketi formatı bana verdi. En önemli kırılmanlardan biri de bu çünkü format benim olunca ben o dönemki Show TV’nin çok büyük maddi krizinde enkazın altında kalamayabildim. Eğer o zaman o konsepti taşıyamazsan çok zorlanırdım. Kötü gördüğümüz şeyler hayatımda böyle kırılma anları oldu pozitif. Show TV ödeyemedi alacağıma. Star TV’yi gittim Ferit Çayeng ile tanıştım. Hayatım değişti. Ondan sonra Star TV’de işi büyütmek istedim. O dönemki yönetim izin vermedi. Gittim kanal aldım. İnsan hayallerine ulaşabilmesi çok güzel bir şey. Yani ben hayallerimin geçeli on beş yıl oldu. İkinci yıl da hayallerim ulaşmıştım. Her seferinde bir step sonrasını kurmaya başladım. Muhabirim, ya bir kanalım olsa diye bir şey halletmiyorsun.
Muhabir kanalı olamaz zaten. Yurt dışında prodüksiyon yapayım da imkansız. Muhabirken en fazla hayal edebileceğin sunuculuk olabilir. Hayalim oydu mesela. Ben muhabirlikten Hacım Ferard’a geçtim. Zaten kendi programım vardı. 3-4 tür böyle başarısız olarak hissettiğim an kendim. Allah o konuda öyle bir kariyer nasip etti ki hani başladığım günden beri işlerim o kadar iyi gidiyor ki hani mutluluk hormonu vücudun alışkanlığı haline geldi. Düşün, hayatta en çok zevk aldığın işi yapıyorsun. Ve çok başarı geliyor. Her sene geliyor.
Bu insan psikolojisi üzerinde adrenalini yaratıp yaratıcıları çok arttırıyor. Şu anda 6 ülkeden reyting alıyorum. Altıda altı iyi gidiyoruz. Baktığın zaman sürekli olarak bu başarıyı almak, hissetmek ve psikolojik bir bağımlık yaratıyor. Boş bir gün geçtiği zaman normal insan ne güzel tatilder ya o boş günde ben böyle bir down oluyorum mesela. TV 8 70 milyon dolarda hep böyle zamanında okudum da içimde kaldı onu söylemem lazım. Acına verdiler dediler kanalı ya. Bir şeylik kanala 70 milyon dolar verdim.
Yani insanlara gerçekten ayıp derler ya. Mehmet abi sağ olsun öyle satmaya meyilli değildi. Konuştuk, ettik falan filan işte 70 artı 10 gibi bir paketle o zaman konuyu hallettik. Ne elde ettiysem hepsini aldım TV 8’e koydum. Bunun arkasında bir şey aramak hakikaten beni çok üzüyor yani. Elimizden gelen her şeyi koyduk ortaya bütün listeleri aldık. Ya o kanal onu nasıl verdiler biliyoruz. Her gün insanlar Survivor’u konuşmuyor mu? Şimdi herkes beni seyrediyorken yani benim buradan bir gelir elde etmem ne kadar doğal ne olabilir? Hani bunu gören yok. Ben hayatta parayla iş olan biri değilim. Öyle bir duygum yok. Hani bir şeyde para kaybettim, dert edeyim filan böyle bir duygum yok. Dünyanın kısa bir rüya olduğunu düşünüyorum. Arkadaş kaybetsem üzülürüm. Maddiyat benim için bir şey kaybetme duygusu oluşturan bir duygu değil. Başarısız olursa üzülürüm. Şuna ben çok karşıyım. Avucunun yaptığı biz de yaparız. O noktaya gitmemek lazım.
Ben tek bir şey söyleyeceğim insanlara insan kendini doğru bilirse hayatta sorun yaşamaz. Doğru analiz edeceksin kendine. Yani imsar olmayacaksın, kötü imsar da olacaksın. Bak ben imsar oldum diye ticaret hayatımın ilk bölümü bakmakla geçti. Realizme döndüğüm yerlerde ben aslında yükselme dönemi. Her şeyi yaparım zannediyorsun. Romay’da fırın açalım diye bir projemiz vardı. Romay’da niye fırın açıyoruz mesela? Kim orada bizi gaza getirdi belli değil. O yaşların girişimciliği çok tehlikeli. Benim tavsiye ama girişmesinler. Doğru analiz yapabilecek yaşlar değil. Yirmiler, yirmi beşler.
Ha acayip bir fikir oldu artık beş kişi inandınız filan. Bu ayrı bir konu. Bu konuda insanları böyle yükseltip de başlarına bir şey gelmesini istemiyor. Niye batsın insanlar? Onun yerine bir sistemin önce doğru parçası olmak gerekiyor. Benim en büyük tavsiyem şu. Pişmeden girişimcik olayını aklınızın ucundan bile geçirmeyin. Poliyanılık deli vitesindeyim. Hayatımda her şey poliyana vitesindeyim.
Demoralize olmuyorum. Psikolojik arkadaşım beni uyarmıştı bir konuda. Bazen halkın sevgisini hayatında fokuslanırken bir şeye gözden kaçırıyorsun dedi. Bunu kafamın arka tarafına çok yazdım. Bazen benim de canıma sıkkın oldu bir gün oluyor. Ama Allah öyle bir şey nasip etmiş ki. Restoranda filan kapalı kaldığımı oldu. Şurada karşıdan karşıya geçerken trafik durdu. Böyle şeyler yaşamış bir insanım. Sokakta yürüyemiyorum sevgiden. Bunun mutluluğunu anlatamam. Bu sevginin değerini bazen insanın elindeyken kaçırıyor ya. Onu hep hatırlamaya çalışıyorum. Kötü niyetim olmadığını insanlar anlıyor bence. Fenerbahçe ile ilgili çok yakın duruşum var şu anda. Ama ben Galatasaray Stadında maç çıkışında milli maçlı sonunda Galatasaray Stadında Galatasaray taraftarlarla oluştum. Orada gördüğüm sevgi inanılmazdı. Bütün türbündekilerle sarmaşla ulaşılsın. İnsanlar benim karşı tarafa karşı negatif durum içinde olmadığımı farkındalar. Takım ayırt etmem. Bunu da insanlara geçirebildim bence. Zeynep aldığım şeylerin 25 yaşındaki birinden çok farklı olmadığını gördükçe galiba orada saplandık diye düşünüyorum. Geçen onu söyledim de o zenginlik diyor dediler. Yanlış anlamışlar onu da. Sabah maç yapıyorum akşam da buradayım. Acunar zenginlikten oluyor diyor. Konu o değil yani uçak seyahatini filan düşünürsen. Uçak binanın üzerine inmiyor ya. Uçağa git, uçaktan git, Atina’ya, Atina’dan git seçme yapılacak yeri. Orada seçmeyi yap. Yani non stop koşturulan bir 24 saatten yapmıştım. Onu da yanlış anladım bazıları.
İşin içinde mutlaka kendi eğlencemin de olduğu ama zamansal olarak ekstrem dolu bir hayatım var tabi ki. 12’den sonrasında arkadaşlarımı ayırdım. Herkes çıktı. Patron, şirkette. Toplantı odası bomboş. Burası bomboş. Biz neredeyiz? Görevimizin başındayız. Yani Eksin’in hikayesi tabi ki var. Bir şeyi hissedip yapabiliriz dediğimiz noktalar var hayatta. TV8’i alma hikayemiz de aslında bizim yaptığımız kontentin o zaman bir kanala yetebilecekti.
O dönemdeki kararımızın karşılığını aldığımız için, bu biraz moralendirdi biz tabi. Artık yurt dışında bir şey yapabiliriz diye hissettik. Bu pandemi süreci bizim bu dijitalde de aynı duyguya ulaşmamızı sağladı. Artık alışkanlıklar arttıysa onlara göre yeni bir yemek yapabiliriz dedik. Ama zaman içerisinde şunu da gözlemledik ki, dijital platformlar evdeki televizyonlara da girdi. Bu süreçte artık application’lar, smart tv’lere de girmeye başlayınca evin içine de giren bir dijital televizyon dünyası olgunlaştı.
Aslında buradaki evrim bizi daha çok çekti diyebilirim. Daha önce de söyledim, öbür platformlar birbirinden değerli platform. Burada biz bir yarış içerisinde değiliz. Biz kendimizle çok konsantreiziz. Bambaşka bir konsept Netflix. Yani yabancı çok değerli yapımlar olan bir dünya platformu. Bazen okuyorum yorumları ki çok değerli yorumlarda var. Netflix prodüksiyonu ile bizi karşılaştırıyorlar. Türk filmi ile de yabancı filmi karşılaştırsan, prodüksyonda aynı makas var zaten. Hollywood prodüksiyonu yapacağız demedik. Biz insanlara sıcak gelecek güzel işlerin bir arada olduğu bir platform ayarlıyoruz.
Bunu da her geçen gün ileriye doğru taşıyacağız. Ben yorumları tabi ki okuyorum ve ilgileniyorum. Acun düşmanı yorum yapıyor. Şimdi inşallah batar diyor. Hani o yorumdan çok etkilenemiyorum. Ama doğru gözlemle yapılan yorumlar var. Onlardan bir şeyler almaya çalışıyorum. YouTube olayı bizim yüzde onumuz yirmi. Hasancan’ın YouTube’u saymayalım. Hasancan televizyon kökenli bir kardeşimiz. YouTuber değil zaten. YouTube’da yayınlıyordu. O konsepti buraya aldık. YouTube’dan buraya transferler yaptık doğru. Ama tabi her şeyimiz YouTube değil. Yorumları bakıyoruz, okuyoruz. Ondan sonra kafa yoruyoruz. Benim görevim insanın istediğini vermek. Bunlardan olabilecek olanları da bir şekilde olgunlaştırmaya çalışıyoruz. Sihirli annem isteği geldi biliyorsun insanlardan çok. Biz de bunun üzerine sihirli annemi yaptık. Çok da başarılı gidiyor. Bu arada inanılmaz mutluyum. Şu an Eksin’in konsantrasyonda süperlik maçları yok. Amerika’da bir milyon üyeye ulaşırsak, Amerika’daki tüketicinin çarpanları çok yüksek. O bizi yüksek kalibrede prodüksyonda yapmaya döndürebilir.
Avrupa öncelik şu anda Türk dizilerin içinde bulundu. Başka bir Eksin’le çıkacağız. Yani yurtdışındaki Eksin, buradaki Eksin’le aynı değil. Gerçek bir Eksin kullanıcısın. Sana Eksin paketi hediye ediyoruz o zaman. Pandemi yaşamadın diye zanneder misin? Pandemi dünyada en yaşamayan bir alabiliyorum. Çünkü Dominik’te en zor döneminde çekimlerdeydik. Pandemi anlamadım bile. Hedefimiz 12.ci likte 11. şu anda. Yeni bir hedef bulmamız lazım. Yani çok iyi gidiyor kulüb. Sonuncuyduk ilk 5 hafta tamam mı? 6. hafta sonuncuyuz.
Oca ile görüş ayrılığına düştük. Yollarımıza yırdık. Yardımcı oca ile konuşurken ocadan bir elektrik aldık. Bizim görüşlerimizle aynı görüşte olmasın. Adama bir şans vermemiz gerektirdi. Şans verdik. Tokum onu yeniyor, bunu yeniyor. 7 maç, 5 galibiyet. Orlando lig lideriyiz. Acayip mutluluk verici. Futbol takımlarında ülke ekonomisi çok yüksek bile olsa nüfus diye bir çarpan var aslında. 10. cennet ekonomi dönüyor. Orlando 12-13 milyonluk bir ülkeyken ancak Türkiye’nin yakınına yaklaşabiliyor. O yüzden öyle çok büyük bir ekonomi şu anda yok.
İngiltere’de bir takım almak ihtimalim var. O zaman başka şeyler olur. Premier ligi çıkma adıyla olan bir takım olabilir. İngiltere’de maç seyret hayatın değişir.
Maçlar, seyirci falan inanılmaz bir şey.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir