"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ahmet Altan Neden Tahliye Oldu? Astrolojik Açıdan İncelemesi | Astroloji Gurusu

Ahmet Altan Neden Tahliye Oldu? Astrolojik Açıdan İncelemesi | Astroloji Gurusu

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=C4d-Hi5zQXA.

Herkese merhabalar ben Holistik Astrolonuz Duygu Demir. Sizle bugün bir Türkiye’de çok önemli bir edebiyat yazarının haritasını yorumlamak üzere bu videoyu çekiyoruz. Aslına bakarsanız. Herkese merhabalar ben Holistik Astrolonuz Duygu Demir. 7 Eylül haftası, haftalık, burçarım geri döndüm. Geri döndüm. Herkese merhabalar ben Holistik Astrolonuz Duygu Demir.
Çok da son dönemde haberlerde yer aldı. Çünkü neden diyeceksiniz hepsini açıklayacağım birazdan. Ama öncesinde yine tabi ki klasik yorumumu yapayım. Biliyorsunuz böyle Türkiye gündemdeki kişiler ve haritalarıyla ilgili çektiğim yorumlarda kesinlikle kendi siyasi görüşlerim işin içine hiçbir şekilde dahil değil. Özellikle astrolojiyi ve astrolojiyi anlatmak üzere olduğu için bu videolar kişinin haritası, yaşadığı olay ve haritalarda gördüğümüz göstergeler üzerinden yorum yapacağım. Yani burada herhangi bir duygu durumu, iyi, kötü, şu, bu gibi bir yorum, bir taraf olmaz söz konusu değil. Bu platform bunun yeri değil çünkü benim için. Bunu da bir tekrardan söylemiş olayım. Kimin haritası diye merak edeceksiniz. 14 Nisan 2021 tarihinde tahliye olan Sevgili Ahmet Altan’ın haritası. Birçoğunuz yazdığı eserlerden de biliyordur. Zaten 1980’lerde, 1990’lerde birçok eser üretti kendisi. Kılıç yarası gibi örneğin birçokta romanı var. Şimdi doğum tarihi 2 Mart 1950 Sevgili Ahmet Altan’ın Ankara doğumlu. Doğum saatini bilmiyoruz. Yaşadığı olaylardan ve hani evlilik tarihi, çocuk tarihi, işte çok erken yaşta örneğin bir taşınma var. Bunlardan yola çıkarak ve son dönemdeki gündemden yola çıkarak haritasını rektifiye ettim. Ama yine diyorum size hani genelde hep bu doğum saatini belirleme işlemin de 2-3 saatlik aralık üzerinden ve birden fazla olaya, göstergeye bakarak çalışma yapıyoruz. O yüzden bu kesin şudur şeklinde söylemem çok doğru olmaz ama tahminimce öncelikle yükselen yengeç bir koç mu acaba diye gittim geldim ama yükselen koç olduğunu tahmin ediyorum. Bu da bizi saat 7.30-8 sularına, sabah saatlerine getirir ama dediğim gibi
budur rektifikasyonu ve kesin böyledir demek için çok da yeterli bilgi değil. Neyin üzerinden yorum yapacağım haliyle? Evlerine bu bütün yaşadığı olaylar bana 3 aşağı 5 yukarı ini bu saatle beraber eşliyor ama daha çok gezegenleri ve gezegenlerin aldığı birkaç açı ile ilgili yorum yapacağım. Keza astroloji öğrenmek isteyenler için de, öğrenenler için de açıklayıcı olacaktır diye düşünüyorum açıkçası sevgili arkadaşlar.
Şimdi ilk önce baktığımda 1950 doğumlu sevgili Ahmet Alten ama 1959 yılında ailecek bir taşınma oluyor Ankara’dan İstanbul’a taşınıyorlar. Bu tarihe dönüp baktığımda neyi görüyorum? 1959 yılına baktığım zaman statün geçişlerinin 4-10 aksında olduğunu görüyorum. Bu da şu demektir statün değişimlerin olması ile ilgili ama sorumluluk almak, büyümek, kısıtlandığımızı hissetmek, engellenmek ve bizden daha büyük koşullar nedeniyle belli değişimler yapmak da çok bağlantılı. 4-10 aksında bizim için yaşadığımız yer, yuvamız, toplumdaki halimiz, duruşumuz ve bundan sonraki kariyerimizi gösteren aksen. Bu ikisinin üzerinde olan tutulmalar ya da statün geçişleri gibi daha büyük geçişler genelde bize neyi anlatır? Ya belirli kısıtlar ve engellerden geçeceğimizi ya hayatımızda bizden daha büyük koşullar nedeniyle çeşitli değişimler yaşayacağımızı gösterir, anlatır. Statün keza buradan geçen böyle bir statün geçişi bizi hayatımızın yolunda rotasına çok büyük değişimler yapacak. Bizden daha büyük kuralların ve kanunların geçerli olduğu, aile yapımızı, ailemizi ilgilenmelerini etkileyen durumlarla da karşılaşabileceğimiz süreçler olduğunu düşündürtüyor açıkçası. 1968 yılında 18 yaşında evlendiğini görüyoruz sevgili Ahmet Altan’ın. Bu da demek oluyor ki dönüm baktığımızda eğer yükselen koç ise solar return’e zaten 7. ev yükseliyor.
Aynı zamanda kendi ay düğümlerini de tetikleyecek bir şekilde gökyüzünde tutulmalar serisi meydana geliyor. Güney ay düğümü terazide, güney ay düğümü terazi erken yaşta ilişkiler denge uyum konusunda hızlıca adımlar atan, ilişki kurmayı seven, dengeyi, uyumu, hakkaniyeti, adaleti önemseyen bir yapıyı da düşündürten bir yorum aslına bakarsanız. 18 yaşında bu eksenler hepimizin 18 yaşında ay düğümleri tetiklenir.
18 yaşında bu eksenler tetikleniyor kendi bir evlilik geliyor. 1972 yılında ise ilk çocuğu doğuyor. Burada da yine tutulmaları 5. evinde görüyoruz. Ayı Aslanburcu’nda güney ay düğümünde Aslanburcu’nun ayını tetiklemekte özellikle. Eğer ki yükselen koç değilse bile ayı tetikleniyor zaten. Bu da yeterince bir bakma, besleme, aile ve yuva olma, ilişkiden öte yuvaya geçme, yuva kurma temasını karşımıza çıkartıyor.
Şimdi ben direkt şeye geldim, aradaki roman tarihlerini geçtim. Birazcık daha gündemi nasıl okuyoruz Türkiye ve dünya gündemini, bunu görelim diye bir yorum yapacağım size. 10 Eylül 2016’a ilk defa gözaltına alındığı tarih Ahmet Alta’nın burada neyi görüyoruz? Kendisi balık burcu, 11 derece balıkta güneşi. Tam karşısında da bir satürn var 16 derece başakta.
Güney ay düğümü, gökyüzündeki güney ay düğümü balık burcunda, gökyüzündeki güney ay düğümü zarara uğradığımız, zarar gördüğümüz, koşullarımızın kötüleştiği, daha küçüldüğü bir dönemi anlatır bize. Güney ay düğümü yükselenimizden geçiyorken, güneşimizden, ayımızdan geçiyorken, keza bir küçülme döneminden ya da bir zarara uğrama döneminden geçeriz. Bazılarımız için bu sağlık koşulları ile ilgili daha iyi olabilir. Aynı zamanda da bir neptün etkisi var.
Neptün birazcık daha hani geçen günlerde Mars-Neptun açılarını anlatırken de bu şekilde söylemiştim. Fahili-meçhul olaylar. Yani tam olayın ne olduğunu, nasıl olduğunu ispat etmenin zor olduğu ve kendimizi bir anda içinde bulduğumuz durumlarla çok bağlantılı olabiliyor. Bütün bu ikisi güneşinin üzerinde aynı dönemde gökyüzündeki satürn de kare açı yapıyor. Kısıtlanma, küçülme, koşullarımızın kontrolümüzün dışında küçülmesi konseptini bize anlatmakta.
İkinci tarih olarak 4 Kasım 2019’a baktım. Bu da Ahmet Altan’ın Fetö Terör Örgüsü’ne yardım suçundan 10 yıl 6 ay kadar hapis cezası aldığı tarih. Bu tarihe baktığımızda ise yine Güney Ay Düğümü ile Natal Güney Ay Düğümünün kare açı yaptığını görüyoruz. Bunu da hep derslerimde de anlatırım.
Gökyüzündeki ay düğümleri hem de ay düğümlerimize böyle kare açı gibi zorlu bir açı yapıyorsa ki bu 4,5 yıla bir kare oluyor. Bir sonraki 4,5 da kavuşum, sonraki 4,5 da tekrar kare gibi. Bu dönemler genellikle bir friksiyon, zorluk, problem yaratırlar. Hayatımız koşullarını zorlaştıracak bir temayı karşımıza getirirler. Keza aynı dönemde gökyüzündeki kironun eğer yükselen koş ise yükseleniyle beraber olduğunu görüyoruz. Kiron da nedir arkadaşlar? Yine koşullarımızla ilgili zarar veren bir göstergedir. Yükselenimiz bizim duruşumuz, varlığımız, itibarımız ve gücümüzle ilgili. Keza bir yandan da satürnün, gökyüzündeki satürnün kendi Mars’ı ile kare açı yaptığını görüyoruz. Mars eyleme geçme göstergesi, harekete geçme ve eyleme geçme ile bağlantılı. Demek ki tabi ki bazen 8. evini yönetiyor gibi duruyor. Bu rectifiye ettiğim heritelerde 8. ev tabi ki hapis ve tutsaklık göstergesidir.
Aynı zamanda burada bir kısıtlama prensibini görüyoruz. Bütün bunların hepsi hani astrojik göstergi olarak dediğim gibi. Üçüncü göstergi olarak daha çok yeni hep beraber gözlemlediğimiz için 14 Nisan 2021’deki tahliye kararı. Burada baktığımızda 14 Nisan 2021’de iki tane şey var karşımızda. Gökyüzündeki satürn kova burcunda. Kova biliyorsunuz işte hak, özgürlük, bireyselik, işte toplumsal meseleler, hakla ilgili, hakkaniyetle ilgili savaşlar gibi durumları anlatır bize. Satürn kova’da hava elementinde. Gökyüzündeki suza yay düğümü ise ikizlerde 12 derecede bir üçgen açı içindeler. Ve Ahmet Valtan’ın haritasındaki Mars ile yani o biraz önce anlattığım tutsaklık göstergesi ile üçgen açı içindeler. Bu büyük üçgen açı bize her zaman için bulunduğumuz koşullarla ilgili daha iyi, daha ılımlı, daha rahat, daha akışlı olan haberler alacağımızı, koşullarımızın iyileşme ihtimalinin daha yüksek olduğunu düşündürtür. Kuzey yay düğümü ikizler işin içinde devrede olduğu için kuzey yay düğümü kadersel gelişmelerle bağlantılı. Yani yine konu bizim kontrolümüzün dışında ilerliyor ve kaderimizde önemli bir etkiye sahip gibi düşünebilirsiniz. Keza bu dönemde gökyüzündeki kiron çok uzaktan da olsa artık derece olarak oldukça 2-3 derece kadar uzaklıktı ama yine de gökyüzündeki kiron kendi ayı ile de üçgen açı yapıyor. Ay da her zaman için çevresel koşullarımız bulunduğumuz koşullar ve ortamla çok çok bağlantılı. Evet tabii ki haberi aldığımız dönemde de ne etkiliydi sevgili arkadaşlar? 12 Nisan’da Koç Burcu’ndaki yeni ay etkiliydi. 12 Nisan Koç Burcu’ndaki yeni ay eğer bu rectifikasyon ile devam ediyorsak Ahmet Valtan’ın yükseleni yani yine duruşu vardı ile ilgili tabii ki şunu söylemek isterim. Esas olan yine tutulmalardır, esas olan yine her zaman için Kuzey Ayduyumu ikizlerin oldukça güzel bir üçgen açılar yaratıyor olmasıdır. Yeni aylar, dolunaylar olayları meydana getiren şeylerdir. Öngörü yaparken aslında bireysel haritalarda ve çalışmalarda transitleri en son etki olarak alıyoruz. Olayı meydana getiren şey o 12 Nisan’daki Koç Burcu’ndaki yeni ay gibi duruyor. Peki bütün bunlar bir yana biz romancı kimliğini, yazar kimliğini nereden alıyor diye düşünürsek eğer de burada iki tane şey görüyoruz. Birincisi çok güzel bir şekilde ayı Aslan Burcu’nun Pluto ile beraber güçlü ve biraz daha dramatik bir ay ama Aslan Burcu sanatla bağlantılı üretmekle ilgili dikkat çekmekle bağlantılı. Bu ayımızın tam karşısında bir Venus var. Ay-Venus bağlantısı duygularımızı ifade edebilecek bir estetik görüşümüz, duruşumuz olduğunu bize anlatır
aslında bakarsanız. Merkur Jupiter ile beraber yine bu eksende Pluto ile bu sefer açı yapıyor. Bu da aslında güçlü, nüfus eden kelimelerimizin olduğunu. Bunları da Jupiter basın yayınla bağlantılı bir şekilde ifade edebilecek yeteneğimiz, fırsatımız, imkanımız olduğunu bize gösteriyor. Jupiter tanınma, ünlenme, bilinme göstergesi olduğu için de daha fazla bilinmemiz için de destek bir unsur olarak düşünebilirsiniz.
Keza yine bu göstergelerin hepsi güney ay düğümü terazi, Neptün terazi, Mars teraziye de uyumlu açı içinde terazinin kendisi bir yanıyla sanat ve estetik ile ilgilidir. Evet sevgili arkadaşlar bugün bir değişiklik yapalım istedim. Çok gündemde olan birinin haritasıyla yaşadığı olayları eşleyerek astrolojik göstergelerden bahsedelim istedim size. Yine bir dipnot olarak bunu düşmek ve hatırlatmak isterim.
Burada göstergeleri okuduk hep beraber. Haritasının detayını elbette ki incelemeyeceğim çünkü hep söylüyorum daha detayını incelemeyeceğim. Bu haritalar bizim parmak izimiz gibi bazen benim haritamını da soruyorlar başka yerlerde. Hem harita bizim parmak izimiz gibi her türlü detayını okumak çok da etik olmaz böyle bir platform içinde ne olursa olsun. Ama umarım faydalı olmuştur. Umarım astroloji ile ilgilenenler içinde biraz tüyolar taşımıştır.
Görüşmek üzere sevgili arkadaşlar.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir