"Enter"a basıp içeriğe geçin

Tarihin En Büyük Kadın Casusu, Plutonik Bir Ajan Mata Hari’nin Astroloji Haritası | Astroloji Gurusu

Tarihin En Büyük Kadın Casusu, Plutonik Bir Ajan Mata Hari’nin Astroloji Haritası | Astroloji Gurusu

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=lUnyQ_wD6_o.

Herkese merhabalar ben Holistik Astrolonuz Duygu Demir. Tanınmış kişilerin haritaları serisine devam ediyorum. Herkese merhabalar ben Holistik Astrolonuz Duygu Demir. 7 Eylül haftası haftalık burçurum. Geri döndüm. Geri döndüm. Herkese merhabalar ben Holistik Astrolonuz Duygu Demir. Bu sefer biraz alakasız bulabileceğiniz bir isimle karşınızda çıkıyorum.
Bunun da aslında sebebi şu, Matahari’yi yapacağım bu arada. 1. Dünya Savaşı esnasında Almanya için Fransa, İngiliz ve Rus subaylara karşı ajanlık yapıp bilgileri toparlayıp Almanya’ya bu bilgileri ileten bir casus olduğu iddia edilip koşuna dizilerek öldürülmüş olan bir dansçı Matahari. Hollanda doğumlu. Neden onu yapıyorum derseniz. Bu hafta sizin için plüto videoları çektik.
Ve plutonik bir temaya sahip olduğu için haritası. Bir Matahari örneğini yapalım. Plüto pek işsin istedim size yoksa Türkiye örneklerine devam edeceğim. Aklımda o liste. Bana da yazdığınız isimler de aklımda. Matahari 7 Ağustos 1876. Hollanda doğumlu. Çok ilginç bir hayat hikayesi var. Aslında anne baba zengin bir aileden geliyor. Sonra baba iflas ediyor. Baba iflas ettikten sonra önce bir öğretmen okuluna gidiyor.
Öğretmen okulunda hocası ona aşık oluyor. Bundan çok memnun kalmıyor. Bırakıyor ve amcasının yanına taşınıyor. O esnada bir mektup görüyor. Gazete ilanı görüyor daha doğrusu. Uzak doğuya gidecek olan bir subay evlenmek istediğini yazdı. Bir mektup var. Bir ilan var çok pardon. Bu ilana mektup yazıyor Matahari. Sonra subayla görüşüyorlar. Birbirlerine aşık oluyorlar ve gerçekten beraber uzak doğuya gidiyorlar.
Aradaki dönem biraz böyle neler olduğunu bilmiyoruz. Ama daha sonra… Ne zamanda? 1902’de sanıyorum. Aynen 1902 yılında Hollanda’ya geri dönüyorlar. Sonra çocukları oluyor falan, feş mekan. Sonrasında 1903’lerle beraber Matahari sadece dans etmek istediğine karar veriyor. Hayatını dans ederek devam ettirmek istediğine karar veriyor. 1905’lerde danslara başlıyor. Ve gösteri dünyasında yer almaya, büyük şovlarda yer almaya başlıyor. Sonrasında bu esnalarda artık böyle 1912’lere falan doğru geldiğimizde Matahari bu dans ettiği camiaların içinde bir Alman subayın dikkatini çekiyor. Ve sonrasında tam hikaye yüzde yüz açıkça bilmiyoruz ama Alman tarafına casusluk yaparak, diğer ülkelere karşı casusluk yaparak hayatına devam ettiği söyleniyor.
Ve sonrasında bu konuda da zaten suçlanıp, yargılanıp, kurşuna dizilerek öldürülüyor. Hatta Ola Koelho’nun bir de romanı var. Matahari’nin hayat hikayesinden faydalanarak yazdığı. Size bulursam arada gidelim videonun sonunda bir yere gidip sonra göstereyim. Böyle bir romanda var. Yani baya dillere destan bir hali var. Arada boşalmış mı bilmiyorum. O kadarından hakim değilim açıkçası. Bu arada tabii ki boşalmış herhalde çünkü bir sürü aşk hikayeleri yaşadığı bir sürü subaylarla falan gibi hikayeler de var.
Şimdi haritada birincisi yükselen akrep. Yükselen akrep nasıldır? Tuttuğunu koparan bir enerjidir. Akrep burcu ve yükseleninde hayat rotasıyla bağlantılı alanda. Risk alan, motivasyonu yüksek, cesareti yüksek, gizli saklı şeyleri yapabilen, gizli saklı konulara el atabilen, toplumun tabu olarak bulacağı, ortalama birinin cesaret edemeyeceği konulara cesaret edebilen,
daha dedektiflik, casusluk gibi gizli konulara da rahatlıkla el atabilen bir yapı. Hayatının içinde sırlar, karmaşalar, gizemler, ölümler, kalımlar olabilecek olan bir kişi ve yapıyı bize anlatıyor akrep. Tabii ki bütün yükselen akrepler böyle olmak zorunda değil ama yükselen akrep genel anlamında tutkuluğu, heyecanlı bir yapıyı bize gösterir. Yükselenimizin dispozitörü yani akrebin yöneticisi Mars. Mars Aslanburcu’nda ve güneşiyle, merkürüyle beraber ve yanında bir de Uranüs var hepsi beraber Aslanburcu’nda 9. evde. Bir gösterge daha var. Bu bütün bunlar aslında yükselenindeki Jüpiter’e kare açı yapıyor. Şimdi yükselendeki Jüpiter birincisi şanslı olmaya işaret eder. Şansın, fırsatın size bir şekilde geleceğini siz dursanız bile ayaklarınıza o fırsatların bir şekilde sunulacağını gösterir. Jüpiter şanstır, imkandır, büyümedir, genişlemedir, ferahlamadır. Akrep teması, Jüpiter akrebi çok sevmez o yüzden sırları ve krizleri de büyütür. Öte yandan Jüpiter yurtdışı yabancılar, uzaklar, uzaklara gitme gibi temaları da bize anlatır. Uzak teması, farklı kültürler, farklı alanları merak etme, heyecan duymayı da anlatır. Keza bütün bu aslan göstergeleri işte güneşi, marsı, merkür dediğimiz göstergeleri de 9. evin içinde.
9. ev yine risk almak, cesaret etmek, uzaklara gitmek, umut dolu olmak, yurtdışı yabancılar, deniz aşırı yolculuk bütün bunlarda ilgili olan alandır. Ve Jüpiter de bunlara açı yapıyor. Demek ki bu kişinin hayat rotasının döngüsünün içinde kesinlikle ama kesinlikle uzaklar teması, yurtdışı yabancılar teması olmalı.
Daha şanslı bir kişi olmalı. Gizler, sırlar, saklı temalarla ilgileniye olmalı, hırslı olmalı, para elde etmek istemeli, sırları elinde tutan bir yapısı olmalı, güçlü olmayı önemseyen cesur, cap var bir yana olmalı. Sadece bu kadar gösterge bize bunları gösteriyor. Tepedeki göstergelerimiz Aslan Burcu’nda. Aslan Burcu nasıldır?
Öne çıkmak, sahneye çıkmak, kendini ifade etmek, tanınmak, bilinmek, eğlence sektörü, para, şan, şöhret, görkemli kıyafetler, kostümlerle ilgilidir. Kevza bu kadar Aslan Burcu’yla aslında haritasında bize yine bütün bu alanlara daha meraklı ve istekli olacağını, lider olmak isteyeceğini, liderlerle yakın temaslı olmak isteyeceğini düşündürtüyor. Uranüs’te var işin içinde demek ki ortalama bir kişi gibi davranmayacak. Bireysel, tek başına hareket edebilen, cesur ve dinamik bir görünüm olacak. Risk alabilen ve cesur bir yan. Tabii ki Mars, Uranüs birlikteliği bize aynı zamanda dönemin teknolojisiyle gelebilecek bir kazayı, belayı, zorluğu, aniden gelecek hayatına dair bir krizi, kaybı, yokluğu, zorluğu da düşündürtür.
Her durumda maalesef ki dönemdaşlarından farklı olmak, bireysel hareket etmek, tek başına yola çıkmak bütün bunlar hayat döngüsünün içinde. Diğer taraftan tabii o aslanım vurguları falan inanılmaz ki Tepe noktası, tepe noktası toplumun içinde nasıl tanındığımız ve bilindiğimizle ilgili olan alandır. Matahari’nin tepe noktası Regulus, kraliyet yıldızıyla beraber. Sana bir güç vereceğim, bu gücü nasıl kullandığına ilgili birazcık sınayacağım seni diyen hayat göstergesiyle beraber. Yani bu şanı şöhreti kalan ününün bir kısmı da aslında bu tepe noktasındaki Regulus’la beraber bağlantıdan geliyor ne olursa olsun.
Aynı zamanda Matahari’nin Mercury ve Mars’a 17 derece aslanda Dupay yıldızıyla ve Merak yıldızıyla beraber sabit yıldızlarıyla. Dupay yıldızı aslında öngörülü olmak, keskin bir görüşe sahip olmak, güçlenmek, güçlenmek için oldukça fazla efor sarf etmek. Ancak bu gücün sonunda kendini ve başkalarını tüketen bir yapıya sahip olmakla ilgili. Hani böyle kurumsal hayatta şimdi şey diyorlar ya çok çalıştım burnout oldum, hani acayip bir efor sarf edip günün sonunda kendini ve başkalarını eylemleri nedeniyle tüketmekle ilgili. Ki yükselen yöneticisi Mars aynı zamanda bilmiyorum böyle söyleyince size de bir hani evet çok mantıklı enerjisi geldi mi? Merak’a baktığımız zaman da Merak tabii ki kontrolcü bir karakteri, kontrolü ve gücü seven, güçlü bir zihni bize gösterir her durumda. Evet bunlara baktığımızda ne kadar aslında kemlerin dışa dönüp bir şekilde ifade eden odaklı, güçlü bir yapı görüyoruz. Yurtdışı yabancılarla olan bağlantısını da görüyoruz. Aslan tabii ki sevmek, sevilmek ve aşkla bağlantılı bir göster, bir burç. O yüzden bu kişinin beğenilmek dış görünüşünü ve kendisini kullanarak insanları büyülemek için oldukça yeteneklere sahip olduğunda bizi düşündürtüyor yine.
Hayatasının içinde bir gösterge daha var ki Venus, Jüpiter ve Ay’ı arasında bir su üçgeni var. Her şeye rağmen çok fazla duygusu olduğunu, duygularıyla dürtüsel olarak hareket ettiğini, duygularıyla, tutkularıyla dürtüsel olarak hareket ettiğini bize gösteriyor. Aşk insanı aslında gerçekten de aşkı sevmeyi, sevilmeyi de önemseyen bir yapı var. Bu su üçgeniyle beraber sadece Ay’ı balık burcunda ve satürnüne kavuşumda demek ki bir kurban düşme teması var hayatının içinde. Kurban kurtarıcı rolleri arasına gidip gelme enerjisi var. Ay satürn kavuşumuyla kendisi ve duygularına, duygularına ket vuran duygularıyla kendisi arasına bir mesafe koyan bir yapısı olduğunu düşünüyorum. O yüzden de aslında daha mantıklı olanı yapmaya, güç için ne gerekiyorsa onu yapmaya meyilli olan bir yanı da var. Cevresinde çok güzel büyüleyen bir yanı da var ne olursa olsun. Tabii ki baba evinin göstergesi satürn retro bir şekilde balık burcunda ve ortak parasal, parasal kaynaklar, finansal kaynaklar alanının göstergesi de Mercure yine Uranüs’le beraber bizim için babanın aniden finansal kaynaklarında değişim olması, iflas, beklenmedik bir durumla parasal zorluklarının yaşanması gibi ihtimalleri de bize düşündürtüyor.
Çok hızlı kararlar alıyordur, fikirlerinden cayıyordur, vazgeçiyordur, tekrardan fikirlere dalıp gidiyordur gibi bir yapısı da vardır. Aslan da olmasına rağmen Uranüs’ün etkisi anlık değişimleri. En çok sabit bir şekilde uzun süre aynı fikre takılı kalıp sonunda bir anda anlık değişimler yaşamasını bize gösterir. Peki Pluto’ya nereden geldik? Yukarıda aslanlar var, bir tarafta Jupiter var, Jupiter’ın tam karşısında Pluto var. Pluto videosunu izleyenler bilir. Jupiter, Pluto açılarında ne olur demiştim? Çok büyük para olur. Para ve güç. Dev gibi para ve güç kazanımı ile ilgili. Çünkü Pluto’nun kendisi güçlenmek, tutkular, arzular, hırslarla bağlantılı. Tepeye çıkmak için ne gerekiyorsa bunu yapmakla ilgili, gerekirse gizli saklı işlerle uğraşmak, krizlerle uğraşmakla bağlantılı, psikolojik problemlerle mücadele etmekle yine ilgili.
7. evin içindeki Pluto ilişkilerinde, aşklarında tutkuyla yaklaştığı konular olduğunu bize düşündürtmeli. Karşılıklı manipülasyonun olduğunu düşündürtmeli. Yani belki de zaten birlikte olduğu işte ya da görüştüğü subaylar falan onun zaten casus olabileceğini düşünüp ona zaten gizli saklı bilgiler veriyor olabilir. Ve bunlar da ortaya çıkmış olabilir zaten. Bunlar vesilesiyle bu casusluğunun yakalanmış olma ihtimali yüksek. Çünkü manipülatif, karşılıklı manipülasyon var işin içinde.
Kaldı ki çok büyük hırslarla hareket edip gözümüzün dönmesi ve gözümüz döndüğü için de günün sonunda krizler yaşamakla bağlantılı olacaktır. Eğer ki Jüpiter-Pluto açıları kareye karşıtlık gibiyse, özellikle kavuşumda da bazen ama özellikle kareye karşıtlık gibiyse, para, gelen para ve güç bir anda anlık bir olayla al aşağı olabilir. Dünya başımıza yıkılabilir. Aynen bu durumda olduğu gibi.
Pluto bütün göstergelerini, Uranüslerine falan kare açı yapıyor. Demek ki bir Pluto-Uranüs karesi şudur aslında. Dönemin çağın gidişatını değiştirecek olan, reformlar yapacak olan, değerleri, yargıları, parayı değiştirecek olan, işlerin gidişatını değiştirecek olan kişilerden biri. Tek başına Pluto-Uranüs karesi birçok kişinin haritasında vardır o dönemde doğan.
Ama materyali için daha önemli çünkü hem 1. ve 7. evleri işin içinde yükselen evleri hem de aslında bütün aslan göstergeleri de bu işin orta noktasında. Yani o insanları büyüleyerek şahane bir şov yaratarak, insanlara kendini baktırarak, aşklar yaşayarak, yurtdışı ve yabancılar temalarını dahil ederek gücü elde etmenin peşinden koşarken dünyanın gidişatında büyük değişimlere sebep olmuş olan, köklü değişimi, kolektifin değişimini sağlamış olan aracılardan biri. Kendisi hırslarına yenilmiş mi? Evet büyük ihtimalle hırslarına yenilmiş. Ama bir yandan da çok güçlü ve dinamik bir hayat yaşamış. Birçok kişinin cesaret edebileceğinden daha fazlasını yapmış gibi duruyor. İyisini kötüsünü demiyorum yani. Yaşarken de çok kolay olmamıştır diye düşünüyorum. Evet, Pluto 7. evde olduğuna göre ilişki de olduğu ya da görüştüğü subaylardan birinin arkasından bir iş çevirmesi, onu ortaya çıkartması, manipüle etmesi ihtimali çok yüksek. O yüzden Pluto hangi evimizdeyse bizim o alanda sırtımızdan bir kazık yeme ihtimalimiz var. Dikkatli olmakta fayda var. Bu anlamda ne olursa olsun. Evet, Matahari böyle. Bakalım haritası hakkında neler diyeceksiniz? Sizin yorumlarınız neler? Merak ediyorum.
Tekrardan görüşmek üzere başka videolar arkadaşlar. Pluto videonuzu izlemeyi unutmayın.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir