"Enter"a basıp içeriğe geçin

Azrail’in (as) Ölümü – Kıyametten Sonra Dünyada Neler Olacak?

Azrail’in (as) Ölümü – Kıyametten Sonra Dünyada Neler Olacak?

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=EHTGBntCXLo.

Besur’un üflenme vakti yaklaştığında, Allah Teala İpek’ten daha yumuşak bir rüzgarı Yemen’den gönderir. Bu rüzgar kalbinde zerre niktar iman bulunan hiç kimseyi hariç tutmadan hepsinin ruhunu kabz eder, canını alır.
Çünkü kıyamet sadece şerir insanların üstüne kopacaktır. Sonra Allah, suuru ilk defa üflemesi için israf ile emredecek. Ve sonra Allah’ın diledikleri hariç, yerde ve gökte bulunan herkes sarsılacak. Dünya 40 yıl boyunca bu viran halde kalacak. Yüzeyinde hiçbir yaşam belirtisi olmayacak. Dünya üstünde hayatta olan hiçbir kimse olmayacak. Her şey toprağın altında olacak. Ne Rusya, ne Amerika, ne Almanya, ne İngiltere, ne Çin, ne Fransa, hiçbiri kalmayacak. Sana dağları soruyorlar. De ki, Rabbim onları un ufak edip savuracak. Yerlerini dümdüz bomboş bırakacak. Orda artık ne bir kıvrım ne de bir tümsek görürsün. Bir gün gelecek, yer başka yere, göklerde başka göklere dönüştürülecek. İnsanlar gücüne karşı durulamaz olan bir tek Allah’ın huzuruna çıkarılacaklardır. Ey ölüm meleği! Yaratılanlar arasında kim hayatta kaldı?
İnsanlar öldü. Cinler öldü. Melekler öldü. Melekler Allah’ın vaadi hakkında sorduğunda Allah onlara hatırlattı. Her nefis ölümü tadacaktır. Melekler dedi ki, bizler basit ruhlar değiliz. Doğrusu biz ancak halis ruhlarız. Ve Allah’ın ayeti tecelli oldu. Yerin üstünde olan herkes fanidir.
Melekler dedi ki, bizler yeryüzünde bulunmuyoruz. Doğrusu biz ancak semada bulunuruz. Onun kendinden başka her şey yok olacaktır. Hüküm yalnızca onundur ve siz ancak ona döndürüleceksiniz. Melekler secdeye kapandı ve dediler ki, ebedi ve tek olan Allah’ı tesbih ederiz. Melekler öldü ve insanlar ve cinler ve yerde ve gökte her ne varsa ölüm meleği dışında. Allah ölüm meleğine sordu. Ey ölüm meleği! Yaratıklarım arasında kimler hayatta kaldı? O da der ki, Allah’ım, Cebrail, Mikail, İsrafil ve şimdi karşında duran şu kulun dışında kimse kalmadı.
Allah buyurdu, Cebrail’in ruhunu kabzet ey ölüm meleği! Kim hayatta kaldı? Cevap verir. Mikail, İsrafil ve şu aciz kulun. Mikail’in ruhunu kabzet ey ölüm meleği! İsrafil’in ruhunu kabzet ey ölüm meleği! Ve sonra Cebbar olan Celle Celaluhu ona sorar.
Ey ölüm meleği! Yaratıklarım arasında kimler hayatta kaldı? Ya Rabbi, kimin kaldığını sen daha iyi bilirsin. Ama bu zayıf kulundan başka kimse kalmadı der. Bunun üzerine Allah, ey ölüm meleği! Nebilerime, Rasullerime, velilerime ve kullarıma ölümü taktırdın.
Ben bütün gaypları çok iyi bilen olduğum halde, ezili ilmimde şu hüküm verilmiştir. Zatım hariç her şey yok olmaya mahkumdur. İşte şimdi de sıra sende buyurur. Öl, ey ölüm meleği! Ve ölüm meleği ölür.
Ölüm sarhoşluğunu hissettiği zaman diyecek ki, ey azamet ve izzet sahibi Rabbim! Eğer ölüm sarhoşluğunun bu kadar can yakıcı olduğunu bilseydim, senden kullarının ruhlarını kabzettiğim için af dilerdim. Ölüm meleği ölür. Allah dünyaya doğru baktığında, dünya tam bir harabedir.
Güneş dürülüp karardığında, yıldızlar dökülüp söküldüğünde, dağlar sökülüp yürütüldüğünde, doğuracak develer başıboş bırakıldığında, yabani hayvanlar toplanıp bir araya getirildiğinde, denizler kaynatıldığında, ruhlar birleştirildiğinde, gökyüzü sıyrılıp açıldığında, cehennem ateşi harlardığında, cennet yaklaştırıldığında, sonra Allah dünyaya bakar, tamamen boştur ve der ki, ey dünya! Nehirlerin nerede? Ağaçların nerede? Denizlerin nerede? Sarayların nerede? Kralların nerede? Krallarının çocukları nerede? Diktatörlerin nerede? Diktatörlerin çocukları nerede? Benim çeşitli nimetlerimle yaşayan fakat benden başkasına ibadet edenler nerede? Bugün hükümranlık kimindir? Ve sizden önce vatılı seçerek kendilerine kötülük edenlerin yurtlarına yerleşmiştiniz.
Onlara ne yaptığımız sizin için açıkça belli oldu. Size misaller de getirdik. Tuzaklarını Allah bilip dururken onlar tuzaklarını kurmaya devam ettiler. Oysa onların tuzaklarıyla dağlar yıkılıp yok olacak değildi.
Allah’ın adına nefret etmezse, o dağlar yıkılır. O dağlar yıkılır. O dağlar yıkılır. O dağlar yıkılır.
Hepiniz öl Pract manipulate’le cok y Probleme denuning Lockette souha kanncandal người altta 받apuggling yaranmasını alt normal olarak celery anlarlar acid lite hale kadar ingredientses cochon race
Altyazı M.K.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir