"Enter"a basıp içeriğe geçin

Cankan bir anda nasıl ünlü oldu? O dönem yaşananlar…

Cankan bir anda nasıl ünlü oldu? O dönem yaşananlar…

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=ETMivkMn9Us.

Dedim az öz aktif bir isim olsun. Can Kan olsun, can olsun, kan olsun. Sen var ya sen, başımın tacı gözümün bebeği. Sen var ya sen. Hepimizin tanıdığı isimleri konuk etmeye devam ediyoruz. Bugünkü konuğumuz Can Kan grubundan tanıdığımız Malik Ayhan. Hoş geldiniz. Hoş bulduk efendim. Nasılsınız, nasıl geçiyor günleriniz? Çok iyi geçiyor. İstanbul gayet eğlenceli bir yer.
Ne ararsanız var. Enerjik bir şehir. Onu da yaşıyoruz. O zaman direkt hızlı bir giriş yapalım. Bir dönem çok popülerdiniz ve bu popüleritenin zirvesindeyken bir anda kayboldunuz ortadan. Evet. Bunun sebebi neydi? Bunun sebebi zirvedeyken bir dargınlık, küskünlük söz konusu oldu. Yollara ayrıma karar aldık. Ben Almanya’ya geri döndüm. Almaya da kendi işlerime ağırlık verdim. Yani aslında sizi hep iki kişi olarak tanıyorduk ama daha sonra kariyerleriniz hep sola ilerledi sanırım.
İşte kendisi Fatih ABB. O kendince bir şeyler yaptı. Ben kendince bir şeyler yaptım. Konuşmuyorduk ama hep haberdardık çünkü bizim bir sürü ortak çocuklarımız olduğu için. Bizim parçalarımız, müziklerimiz bizim çocuklarımız olduğu için. Aynı bir çift gibi, çocuklar aylmış olan çift gibi bizim de otomatikman hep birbirimizden haberdar oluyorduk. Onun kitlesi benim kitlem. Onlardan bana haber, benden ona haber. Ne yaptığından haberdardım ama ilgilenmiyor gibi yapıyordum.
Yani aslında bir küslük söz konusuydu. Abi, dargınlık ve küslük. Şu an aktüel olarak da sonra cevabını veririz. Peki özel değilse neden dağıldı grup? Ya aslında dargınlığımızın en büyük faktörü de menajerler. Artı gereksiz yanımızdaki sözde arkadaşların fesfese yapması, olmayan olduğu gibi göstermesi. Tabii ki bizde tam araştırmadan, soruşturmadan kırgınlık, dargınlık. Ben de inadım biraz, Aslanburcu’yum dediğim dedik. Çok maneviyata değer veriyorum. Konyalı olduğumdan olsa gerek. Mevlana’nın felsefesini taşıyorum. Maddiyata baksaydım ayrılmazdım. Manevi kırgınlığımdan dolayı çektim gittim. Çok iyi anladım. O günlere geri dönecek olsak, ilk o tartışma yaşadığınız, kavga ettiğiniz tırnak içinde döneme dönecek olsak, Fatih Bey’e ne söylemek isterdiniz? Keşke tartışsaydık. Bu konuları konuşsaydık. Yani yine iş menajerleri düşüyor. Aslında her insan tartışabilir, kavga edebilir. Bazı nedenler hariç çoğu şey çözülebilir diye düşünüyorum. Yani bizi bir araya getirip istişare etseydik, muhabbet etseydik, bence bu kadar ayrı kalmazdık. Yani birbirinize yaranamadığınızı söyleyebilir miyim? Yaranamadım yavrum, yaranamadım. Ne yaptımsa yaranamadım. Daha çok grup hakkında konuşmuş olduk böylelikle. Peki siz müziğe nasıl başladınız? Müzik hayatınızın neresinde? Ben 14 yaşında meryi sahneye çıkıyorum. Ama dansçıydım ben, dans ediyordum.
Ama müzik eğitimi aslında benim neredeyse hiç yok seviyede. Dansa gelirken de yolda arkadaşlarımızla eğlence bağımında, şarkılar söylerken, işte Malik senin de sesin güzel, niye böyle söylemiyorsun, niye bir şey yapmıyorsun? Ondan sonra bir arkadaşım da dedi gel dedi, finansayı ben yapayım, stüdyo bulalım, sana bir albüm yapalım. O esnada da Fatih’le başka bir ekip de dans şeyiydi, bizim ne diyorlar, rakip takımdı.
Hep yarışmalarda ya onlar birinci oluyordu, ya biz birinci oluyorduk ama hep karşılaşıyorduk. Ondan sonra stüdyoda denk geldik, seni görüyoruz ama biz seni Türk zannetmedik. Çünkü o zaman saçlar uzundu, şimdi yine aktüel saçları yaptıracağız, yaptırıyoruz. Dedim ben Konya’lıyım. Ama herkes beni işte Brazili, Jamaika, Tunus, Marok diye zannediyordu. Ki o da benim için bir artı. Çünkü değişik bir auramızın olması, bizim meslekte çok faydalı olduğunu fark ettim ve artısını yaşadım. Ne tarz söylüyorsun? Ben işte Fantezi, Arabesk, İbrahim Tesse sastasıyım, Müslüm Baba seviyorum falan derken, işte ben de bunu dinliyorum, sen bunu dinliyorsun, şöyle yapalım mı, birlikte yapalım, gel boy grup yapalım. Çünkü biz zaten dansyız ve biz dört kişiyle ilk boy grupu Cankan’ı kurduk. İsmini de düşündük, ne yapalım? Böyle bilmem ne grup, bilmem ne orkestra olsun istemedim çünkü ben reklamcılıktan geldim, o zaman matbaada çalışıyordum bir de. Dedim az öz aktif bir isim olsun, Cankan olsun, can olsun, kan olsun. Öyle Cankan ismini öyle bulduk ve isimle zirveye çıktık. Evet. Ama bu zirveye çıkma hali de bir anda oldu. Aslında bir an olmadı. Çoğu kişi bilmiyor ama biz yıllar öncesinde ilk yaptığımız albümün ismi işte bu yüzden. Ya da nereden sevdim o zalimi, nereden çıktın karşıma diye bir parça. Zeynom, bunlar vardı. Onu kendi halimizde yaptık ama almaya da çıkarttık. Ama bir baktık, talepler güzel, tek tek sahneler geliyor, konserler geliyor. İşte büyük sanatçıların ön grubu olmaya başladık. Ondan sonra da karar verdik daha profesyonel yapmaya ve Türkiye’ye gelmeye. O zaman da Sen Var Sen’i yaptık. Sen var ya sen, başımın tacı, gözümün bebeği. Sen var ya sen, aşkımın ilacı, derdimin dermanı.
Ben var ya ben, bir ömür bekleyen, bin asır geçiren. Ben bak ben ne haldeyim. Bu parçayı hatırlıyorsunuzdur. Tabii tabii Galatasaray tribünlerinden de. Evet, biz onlara armağan etmiştik. Tribünler de de çaldı. Sen var ya sen, başımın tacı, gözümün bebeği. Sen var ya sen.
Ama şanssızlığımız deprem olması 99 yılında. Ondan sonra da biz burada yerleşmiştik, evimizi tutmuştuk. Ondan sonra şirket dedik, siz dedi bir almaya gidin. Ondan sonra buralar yatışsın. İşte tabii ki kötü bir durumdu. Gidince de biz orada şöyle mi yapalım, böyle mi yapalım derken de dördümüz ayrıldık. Herkes kendi yoluna gitti. Birkaç yıl sonra da Fatih ile telefonaşıyorduk. Ya dedi yapalım mı, devam dedi. Ben dedim ya bilmiyorum ama zor oluyor dedim. Çünkü dört kişiyiz, artı menajer, artı koruma. Ne yapalım, ne edelim. Ya dedi birlikte yapalım. Ben dedim zaten birlikte yapalım Fatih ikimiz yapalım. Elimizden geldiğince de yaparız. Finans gücümüzde o dönem vardı. Sponsor da buluruz dedim. Benim çevrem iyiydi. Kendisi de işin mutfağında çok başarılı kendisi. Adım attık, yar yarı patlattık. O gün bugündür gündeme geldik işte uzaylı dediler. Ne dedemediler ki yani her şeyi dediler. Ve sonradan da bizi kabul ettiler ve tarihe imza attık.
Peki nasıl bir anda ünlü oldunuz sizce? Bir anda bu patlamanın yaşanma sebebi ne olabilir? Var mı bu konuyla alakalı düşünün? Benim düşüncem Türkiye’deki müzik sektöründeki bizim girdiğimiz ve aktif olduğumuz dönemdeki boşluğu biz iyi yakaladık. Çünkü ne gibi yakaladık? Auramız, tipimiz, kıyafetimiz ve ses tınımız. Tamam ses tını olaraktan %100 en iyisi biz diye öyle bir iddiamız yok. Ama kendimize has bir sesimiz var. Tamam ben Allah vergisi 4-4,5 oktav çıkabiliyorum.
Fatih’in de söz müzik yeteneği, stüdyo yani işin mutfağında çok başarılı olması. Bizim birbirimizi tamamlamamız çok iyiydi. Ondan dolayı da sahnelere çıkıp ve çıktığımızda da reytinglerimizin süper olması. Ve biz buraya gelmeden önce zaten bizim ismimiz geldi. Niye geldi? Çünkü çok büyük sanatçılarla biz ön grup sahne aldık. Yani 3.000-5.000-10.000 kişilik kapalı salonlarda sahne aldık.
Ve çıktığımız her yerde bir daha bir daha bağırmaları, ilginin alakanın çok olması. Bize başka bir işler gelmeye başladı. Biz ilk başta haştık ve yol parasına çıkalım kendimizi gösterelim derdindeyken bir baktık para kazanmaya başlıyoruz. Ondan sonra da dedik bu işi tam profesyonel yapalım. Ki yaptık çünkü klibi de çok profesyonel çektik Yaralar Klibi’ni. Ki ondan önceki İhsan Valesen de çok profesyoneldi. Metin Arola çekmişti buradan sevgiler saygılar. Baktık ki hala boşluk devam ediyor tipimiz de müsait, yaşımız da müsait. Yol aldık gittik ve çok işe de beste verdik destek olduk. Güzel bir süreçti. Biz de çok yakınen hatırlıyoruz. Teşekkür ediyorum. Peki müzik hayatınızla ilgili konuşmuş olduk böylelikle. Şu an biraz daha kişisel bir soru sormak istiyorum aslında. Yaşadığınız en büyük kırılmayı sorsam size. Aslında en büyük kırılmadığım bir tanesi de ayrıldığım nokta işte Fatih ile ayrıldığım noktaydı. Çok üzülmüştüm. Çünkü ben az önce de bahsettiğim gibi manevete değer verdiğim için biz çünkü şöyle söyleyebilirim. Bir dönem paramız varken bir dönem paramız olmadığı günler oldu ve biz dairet tuttuk. Mobil alacak paramız kalmadı. Kartonun üstünde yattık, kuru ekmek yedik. Yani bu günler geçtirdiği zaman insan farklı bakıyor pencereden. Çok duygusal etkilenmemin en büyük faktörü de oydu. En büyük kırgın olabildiğim noktalardan bir tanesi o. En çok etkilendiğimiz şarkılar da genellikle bu tür dönemleri yaşadığımızda oluyor.
Sizi o anlara götüren bir şarkı var mı? O kırılma anını yaşatan, o hüznünü yaşatan, hissettiren, yansıtan. Yani aslında kendi yazdığım bir parçadan bir tanesi var. Bu yüzden diye ben de onu yazmıştım. Ben az yazıyorum ama oluyor. Az da mırıldanabilirim. Tabii. İşte bu yüzden sevmek bana haram oldu. Bu yüzden aşkın bana zir oldu. Bu yüzden bütün dünyam karardı. Suçluyu ararken bu aşk birden yok oldu. Yani bu yüzden derken aslında sadece aşkla ilgili değil, her şeyin kırılması, dalması bu parçaya yazmamda neden buydu. Çok güzel bir parçaymış. Teşekkür ederim.
Olumsuz olarak değerlendireceğimiz kırılma anından bahsetmiş olduk ama hayat sadece bu kırılma anlarında olumsuzluktan ibaret değil. Olumlu olarak da işte oldu, başardım dediğimiz anlar var. Sizin böyle bir döneminiz oldu mu ya da bu kırılma neydi? Ben evin en küçüğü ve amacım ve niyetim hep hem rahmetli babam hem ailem hep onuru etmekti. Ve Allah’a şükür çoğu şeyde de niyetlendiğim ve hedef aldığım şeyi başardım.
Ama sadece bir günden bir güne değil uğraşarak, çabalayarak ve buradan da herkese mesaj vermek istiyorum. Yani bir insan bir şeye inanıyorsa ve çok istiyorsa başarma ihtimalı çok yüksektir. Yani inanması lazım. Kalben, zikren, fikren zikredip ve inancıda varsa duasını edip yola başvurduğu zaman başarmama gibi ihtimal söz konusu olamaz. Ondan dolayı da ben hedef ettiğim çok şeyi başardım. Battığım dönem oldu, çıktığım dönem oldu ama pes etmedim.
İnadı ederek yine her zaman adımlarımı attım. Sağlam adım atmaya çalıştım. Ya aslında hayat bölümde benim bir iki üç yere böyle zirve yaşadığım işler oldu. Ama maalesef en son pandemi girdi. Bir işimizi kapatmak zorunda kaldım kendi iş yerimi. Network işi de yapıyorum ben. Ama onun vesilesi de bir yandan bana artı getirdi. Niye artı getirdi? Başka bir network işine girdim. Buradan beni izleyenler zaten anımsaydı.
Bir haftada iki kariyer birden atlama şansı elde ettim. Ekip kurdum ki belirli bir süre alıyor kariyer atlamak networkte. Ya ekip güzel kuracaksın ya güzel kazanacaksın ki kariyer atlayabilesin. Ben de bir haftada başardım bunu ve ödül almaya geldim Türkiye’ye. Türkiye’ye geldimde de birden burada olduğumu görüp magazinci arkadaşlar ve televizyoncu arkadaşlar işte buraya geldim bizim programımıza niye çıkmıyorsun diye beni arayınca hiç düşünmediğim bir anda kendimi yine televizyonda buldum ve medyada buldum. Ondan sonra da ardından bir arkadaşımızla Erkin Bey’le de iki eser yaptık. İki eser de güzel gitti. Baktım yine talepler geldi sahneye çıkar mısın? Ki ben sahneye çıkmıyordum nadir çıkıyordum Avrupa’da. Sahneye konser bilmem ne talebi varken o esnada da zaten Hatlı Sayılı Bekir Işıldak sağ olsun dedi niye sen yalnız bir şey yapıyorsun ve o yalnız bir şey yapıyor? Ya dedim abi bilmiyorum ki ben kırgınım o kırgın artık ya dedi profesyonel düşünün bir araya gelin bir sürü evlatlarınız var yani şarkılarınız var ve bu şarkıları değerlendirin. Çünkü biz sosyal platformdan internet platformdan ve bir sürü kazanabileceğimiz yerlerden haklarımızı alamıyorduk çünkü benim sesim benim görüntüm onun sesi onun görüntüsü birbirimizi engelliyorduk otomatikman. Bunu en azından yok edersiniz birlik beraberlik içinde her yerden de kazanırsınız. Yani varlık içinde yokluk niye olsun? Ben o dönem eniştemle İstanbul’a gelecektim zaten yine dedim enişte ben de seninle beraber geliyorum gidelim hadi geldik dedim zaten gideceğim için Fatih abiyle buluşurum söz konuşurum yanlış bir şey de yapmayacağız muhabbet edeceğiz sohbet edeceğiz bir araya geldik ilk konuşmada ikinci konuşmada da stüdyoda buluştuk zaten amaç hedef niyet çünkü kendisi çok profesyonel çok titiz yani sevmediğim anlamda gıcık olduğum dönemde de bunu söylüyordum hani yiğidi vur hakkını yem ederler ya adam işini yapıyor Allah var söz müzikte süper işlerde titiz klip çekimlerinde zaten titiz ben de öyleyim ama o benden de titiz ondan sonra şöyle yaparsak böyle olur böyle yaparsak
böyle kazanırız işte senin sesin gibi birisini bulamadım senin tip gibi bulamadım çünkü benim de menajment organizasyon motivasyon koçing söz konusu olduğu için benim yeteneklerim de işimize yarıyor onun yetekleri de işimize yarıyor ondan sonra tamam şu şekilde anlaşırsak şöyle şöyle yaparsak pastayı böyle böyle böyle ersek diye söz konusunu konuştuk ondan sonra besmele mizi çektik adını koyduk çocuğun
parçalar okundu yarın itibariyle klip çekmeye başlıyoruz biz de merakla bekliyoruz ama o dönemi de biraz daha yakından irdeleyelim istiyorum o dönemde sürekli siyah ve farklı kıyafetler giymeyi tercih ediyordunuz hatta sizleri stüdyoda bile şu an gözlükle görüyoruz mesela imajımız böyle giyinmenizin sebebi ne çok kolay çok basit çünkü biz o dönem efekt dansı şov dance dans yaptığımız için Michael Jackson tutun emsiye Hema olsun
diğer rapçiler olsun bunların tarzı hep böyleydi yani Amerika farklı giyiniyordu biz de onları örnek aldığımız için dans stili kıyafet stili ondan dolayı o kıyafetleri biz benimsemiştik tam Türkiye’de alışkın değildi ama şimdi sokağa çıktığınız zaman çoğu insanlar bir nevi cankan tarzını bürünmüş gözlük saçlar imajlar tatolar gerçi bizde tatu yok ama
bu var eskiden bazı yerlerde ayıplanırdın öyle giyinmez böyle küpe takılmaz bilmem ne ama biz onu hiçbir zaman sorun görmüyorduk ve şunu da söyleyebilirim bir nevi müziğe dönmemizin en büyük faktörün nedenlerinden bir tanesi de baktık ki z kuşağı boşlukta z kuşağı yine doğru yola alalım istiyoruz doğru müzik dinlesinler doğru abilerine örnek alsınlar istediğimiz için de müzik hayatına geri döndük peki gerçekten herkese yaptığını düşünüyorlar evet ediyoruz çünkü bizde sadece ritmik parçalar değil duygusal emosyal eserler de söz konusu olduğu için aşk acısı yaşanada eserlerimiz var eğlenmek isteyenlere de eserlerimiz var onun için bizim yelpazemiz geniş tarzımız zaten bizim patenti sözü bize ait olan aran besk biz bulduk zaten o ismi aran bir ve arabeski birleştirip aran besk diye bir tarz ortaya çıkarttık o da bizim eserimiz ondan dolayı da çoğu yeni nesil şuan gündemde olan arkadaşlar ve milyonlarca izlenme rekoru kıran arkadaşların çoğu bizim hayranlarımız ve kendileri söylüyor zaten buradan da onlara selam olsun peki keşke şunu yapmasaydık dediğiniz bir şarkı var mı ya da bir olay da olabilir aslında yok aslında şarkılarımızın hepsini beğenerekten çıkarttık ya olay derken bazı konserlere gittiğimizde geldiğimizde bazen sorunlar yaşamışlığımız olabilir ama onlar da öyle büyüktülecek bir şey hiç yaşamadık. Çok iyi anladım. Aslında biraz bu ayrılık meselesini konuştuk ama barışma konusuna da çok fazla değinmedik. İlk adımı kim attı siz mi Fatih beyim o sürece biraz daha yakından baktık. İşte az önce bahsettiğim Bekir bey vesile oldu Fatih ile konuşmuşlar ne olur o da demiş işte benim bunun aslında sorunum yok o da dedi ki ya seninle diyor konuşmak
istiyor ben de inadım inad olduğum için de beni istemiyorum istemiyorum ama bir yerden sonra dedim ki ya istemiyorum ama adam haklı çünkü birleştiğimiz zaman hem maddi hem manevi güçlencez yani bu benim netvork işime de yarayacak diğer işlerime de yarayacak ve ailevi yaşantıma da yarayacak benim üç tane oğlum var ellerinizden öper onların da geleceğini ben bir nevi garantiye almak zorundayım ve aileme de çok bağlıyim buradan onlara da selam olsun iyi ki benim ailem ondan dolayı da belirli bir
maddi manevi bir konuma geldikten sonra bizim kendisi ve benim bir fabrikada çalışması ya da ayıplanmıyorum güçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın bize zor gelebiliyor yani çalışmaz mıyım çalışırım ben çöp de toplarım temizlik de yaparım hiçbir zaman gocunmam ama bazı bir şeyler yaptığım zaman bir de yeteneğin varsa diyorsun ki ben bu yeteneğimi değerlendireyim çünkü benim iki mesleğim var otel turizm matbaa hatta koç ve motivasyon
ve tıraya diyorlar almacası psikolojik danışmanlık okudum yarıda bıraktım yani bunların hepsini biz boşa okumadık meslekleri boş yapmadık ondan dolayı da yapabildiğimiz ve bize yakışan ses görüntü müzik bir de ben bu ara bir tiyatro okulunda eğitmenlik yaptım oradan da kazandım ondan dolayı dizi teklifi geldi aktüel bir dizi teklifi var özel bir kanalda artık şu an aktüel bir tane sinema filmi çekmek istiyorlar
derbeycan türkiye arası orada oynamamı istiyorlar bunlar hepsi bu son dönemde geldi birden türkiye gelince baktım yelpazze açılıyor teklifler geliyor demek ki reytingimiz iyi tipimiz müsait yani eksikmişiz ki gelince birden canlandık ve inanın klip çıktıktan sonra tarihe yine imzamız atacağız cankan olarak biz de merakla bekliyoruz kendinize tarzınızı kendinize has bir şekilde açıklamış oldunuz böylelikle peki tarzınızı size benzettiğiniz ünlüler şarkıcılar var mı yeni nesilde çoğu zaten bizden yola çıkarak bizden sonra kıyafetleri değiştirip gözlükle saniye çıkanlar ters kıyafet giyinenler çoğaldı o rahatlığı biz vermiş olduk yol açmış olduk çoğuna zaten en yakın size benzeyen bir isim verseniz isim vermesem daha iyi çünkü o şimdi izliyor zaten hemen
bana saldırdı ki ben artık barış bayrağını çıkardım beyaz bayrakla çıkıyorum piyasaya kimseye saldırmak istemiyorum çok iyi anladım bizde size o zaman köşeye hiç sıkıştırmayalım sıkıştırabilirsiniz de ben söylemem o ayrı bir konu tamam o zaman biraz daha sıkıştırayım şöyle diyeyim kendinizi biraz daha ifade etmek isteyeceğiniz bir konu bence bu bir dönem ismaili yk için bizim artıklarımızı topluyor gibi bir cümle kurmuşsunuz sanırım net söylemek istediniz burada tam olarak o dönemin kırgınlık
bir konusuydu arkadaşımla kendisinin arasında ben de arkadaşçı ve birini sevdiğim zaman sahipleniyorum oradaki sinirim heyecanım ve duygusal anımda onu öyle söyleme gereği duymuştum ve bir özel kanalda da hatta kendilerinden ismail’den ve ailesinden özür diledim ve sonrasında da görüştük konuştuk helallik aldık ben dediğim gibi bir resif birisiyim düşüncem hemen söylüyorum ki fatih’e de kızdığında bir canlı yayında ona da kızdım ismail’e de ismaili yk’ye de kızdım ama şu an ikisinden de kızdığım ve bağırdığım ve çağırdığım içinde özür diledim bence özür dilemek de bir erdemliktir ve onu da belirli bir yaştan sonra öğreniyor insan yani artık biz genç değiliz ben bu ara 74 lüyüm yaşımı da söyleyebiliyorum bir sıkıntı yok bazı şeyleri 78 ece ama o yanlış 74 lüyüm ben aslan burcu yi konyalıyım söylemiştim onu konyalıyım trabzon sporu tutuyorum o sene bu sene onu da söyleyeyim ve o sene bu sene devamı da cankan da bu sene patlayacak yani bu yıl cankan yılı trabzonun sporunu yılı çok güzel gidiyor bütün hedef ve niyetlenmiş olduğumuz adımlarda başarıya elde ediyoruz allaha şükür. Devamını da diliyoruz biz burada o zaman. Peki yeni nesil şarkıcılardan beğendiğiniz gerçekten sesine hayranlıkla baktığınız bir isim var mı? Valla isim vermek istemiyorum çünkü isim verdiğim zaman yine bir ortalık karışacak ama güzel bir şey olumlu bir şey. Yok olsun onu da söyleme artık o kadar dikkat ediyorum ki ama aralarında güzel sesler var yetenekli gençler var benim üzüldüğüm ben şu an sosyal platformda bir yerde canlı yayın açıyorum söyleyebilir miyim bilmiyorum tik tokta iki aydır tik tokda
yapmayacağım dediğim bir şey yaptım yine ve iyi ki de girmişim ve enteresan bir şekilde bir kitle geldi çok hızlı büyüdük ve büyüyoruz tik tok ailesi olarak cankan malik ayhan olarak ve orada ben zaman zaman davete bazı arkadaşları isimsiz müzik söyleyen arkadaşları davete alıyorum ama ben bunu bilinç dışı yaptım hani dinleyeyim ne var ki hani ben kimseye gücüm sevmiyorum benden iyisi de olsa alıyorum bende sorun yok o kadar güzel sesler var ki yani piyasada olup para kazananlardan ben dahil bizden o kadar iyi sesler var ki piyasada ondan dolayı da yeni bir konsepte bir projede hazırladık bir dönem yapmıştık ses yarışması da yapacağız internet üzerinden platformda kendine güvenenler bir yerlere kayıt olacaklar yarış yapacaklar çok oyu alanlarda bizden ödüllendirilecek ama bu biz bir iki klip çıkarttıktan sonra şu an size bir fırsat versek ve dilediğiniz bir şarkıcı ile düet yapma olan anı size sunsak kiminle düet yapmak isterdiniz ben ibrahim tatse sayın hanıyım zaten benim tek isteğim ibrahim b ile ibrahim tatse de düet yapmak ki ben kendisiyle ibo showda zaten yapmış oldum ama böyle profesyonel stüdyo kaydıyla yapmak isterdim güzel bu bölümü geçelim öyleyse şimdi size bir
kelime söyleyeceğim ben bu bölümde aklımıza gelen ilk cevabı vermenizi isteyeceğim doğru olmasa çok önemli değil sizde çağrışan sizi merak ediyorum fatih abd alemin büyük bestekarı yaranamadım ritmik dans duygu gözlük imaj arabesk ya da aram besk sizin için ne ifade ediyor aram besk cankanın bulmuş olduğu bir isim bir patent rap ritmik güzel amerikan dünyanın her yerinde coşturan bir müzik tarzı çok güzel o zaman son bölüme geçelim ben bir kelime söyleyeceğim ve sizden tek kelime ile cevap vermenizi isteyeceğim müzik hayat istanbul dünya tutku aşk cankan aile beşikler çarşı peki teşekkür ederiz
bir zamana girdiğiniz için dedim az öz aktif bir isim olsun cankan olsun can olsun kan olsun

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir