"Enter"a basıp içeriğe geçin

CZN Burak neden sürekli gülüyor? (CZN ne anlama geliyor?)

CZN Burak neden sürekli gülüyor? (CZN ne anlama geliyor?)

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=mlh00iwaDX0.

Gülmek gerçekten evvela bir sadakadır. 3 sene boyunca el arabası taşıdım. Aynı zamanda oradan çıkıp okuluma gittim. Ben o GZN’ye her baktığım zaman o el arabasındaki çuvaları taşıyan çocuk benim aklıma geliyor. Yani nereden geldiğim aklıma geliyor. İçeriye geçmeden yalnızca birkaç taneniz alacağız. GZT olarak yaptığımız işi seviyoruz ve çok çalışıyoruz. Amacımız da GZT YouTube kanalı 1 milyon aboneye ulaştırmak. Bu da sadece sizin katkınızla mümkün. Abone ol butonundan çık Lara. 1 milyon yolculuğumuzla bize destek olabilirsiniz. Bir kişiden ne olur demeyin. Bizim için çok önemli. Şimdiden teşekkür ediyor ve hemen içeriye dönüyoruz. Başlayalım. GZN ismi ben Osman Bey’de tekstil filmasına çalışırken orada bir el arabam vardı. Bu el arabasıyla Osman Bey Taksim arası her gün böyle 3-4 sefer mekik dokuyordu. Oradaki müşteriler de bana börek diyordu, Rus müşteriler. Çünkü ismi telaffuz edemiyorlardı.
Ondan sonra benim babam da Lali’yle çalışıyordu. Lali’yle iş yeri vardı. GINZANO diye. Ben de diyordum ki bari bana GINZANO de olmazdı. Çünkü o benim babamın firmasıydı. GZN’i diyordum müşterilere. GZN’i üzerime yapışmıştı. Ondan sonra her müşteri bana GZN demeye başladı. Lakip olarak. TELAFFUZU DAĞ KOLAY diye yabancılar için. Ondan sonra ben Instagram’ı ilk açtığım zaman GZN’i Burak olarak açtım. GZN’i Burak olarak açtıktan sonra tabi yükselmeye başladı hesap Instagram hesabı.
Ondan sonra bana dediler ki Burak sen GZN’i Burak’ı atalım. Santek Burak ismini verelim. Öyle daha çok güzel görünür dediler. Ben de dedim ki o zaman sosyal medya yönetimci arkadaşıma. Abi dedim o GZN’i oradan aldığın an benim geçmişimi hatırlamamı da alırsın. Çünkü ben o GZN’e her baktığım zaman o el arabasındaki çuvaları taşıyan çocuk benim aklıma geliyor. Yani nereden geldiğim aklıma geliyor. O yüzden o GZN benim için çok kıymetli.
Ben o GZN’e her baktığımda nereden geldiğimi hatırlıyorum. Gerçekten günümüzde bu kadar kötü şeyler. Dünya geneliliği için konuşuyorum. Her şey gün yüzündeyken bence biraz gülen insanlara da ihtiyacımız var. Bu konuda çok tepki alıyorum. Bana hep kötü yorum yazıyorlar. Diyorlar ki hep gülüyorsun, gülüyorsun. Ama bilmiyorlar ki halbuki gülmek gerçekten evvela bir sadakadır. Ve insanları mutlu eden şeydir. Çünkü bana göre insanlar aynı gibidir. Sen nasıl bakarsan karşındakini de öyle görürsün. Ben insanlara genellikle gülerek bakmaya çalışıyorum. Ve her zaman da gülüşümün karşısında gülüş tepkisi alıyorum. Bu da beni çok mutlu ediyor. Kötü yorum yazan arkadaşların da canına sağ olsun. Ben takmıyorum zaten. Ben de 26 yaşındayım. 26 yaşında onların da birer kardeşi olarak şunu söylemek istiyorum. Ben diğerleri gibi ya şunu yaptım ben tek başıma geldim işte okul çok boş diyemem. Okul çok önemli. Herkes imkanı olduğu kadar zorlamalı ve okulunu okumalı. Çünkü ben de Osman Meydan’a çalışırken 3 sene boyunca el arabası taşıdım. Ve 3 sene boyunca aynı zamanda oradan çıkıp okuluma gittim. Part-time çalışıyordum. Ve bunları gurur duyuyorum. Bugün İstanbul Üniversitesi işe mıyım yazılmıyor. Yabancı dil çok önemli. Yabancı dilin önemini gerçekten ticaret yaptıklarında daha iyi anlıyorsun. Yaptığın iş birliklerde çok önemli oluyor bu. Ben bunun acısını biraz çektim. Çünkü İngilizcem çok kuvvetli değildi. Arabçam var ama İngilizcem çok kuvvetli değildi. İngilizcemi geliştiriyorum şu anda. O yüzden onlara tavsiyem dil okul ve çok çalışmak.
Gerçekten çok çalışma dışında başarılı olabilen hiçbir insanı ben ne gördüm ne duydum.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir