"Enter"a basıp içeriğe geçin

“Dîn’e Karışmamak” Diye Bilinen Lâiklik, Ülkemizde Din Karşıtlığı Olarak Uygulanıyor Maalesef!

“Dîn’e Karışmamak” Diye Bilinen Lâiklik, Ülkemizde Din Karşıtlığı Olarak Uygulanıyor Maalesef!

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=ujwCztaXNuo.

Her yerde laiklik var ama laikliği de adam gibi laik şekilde icra ediyorlar. Dine karışmıyorlar. Yahudiye de karışmıyor, Hristiyan da karışmıyor. Öyle mi? Bizdeki laiklik dine müdahale. Başını örtemez. Anası başını örtse çocuğu içeri giremez. Ondan sonra sakal bıraksa memur olamaz. Ondan sonra cuma farz gidemez. Memur, saatlik denk. Bu nasıl laiklik ya? Laiklik demek dinlere karşı eşit olmak değil miydi? Sen niye bana karşı eşit olmuyorsun? Hakan tepiyle geziyor. Öyle mi? Papaz istediği kıyafeti, kalın cübbeler, bastonlar, altmışı. Bir Müslüman sarıksarsa kanun ne?
Serbest mi? Yasak. Niye o zaman papaza serbest bana niye yasak oluyor? O zaman laikliği doğru yap. Erbakan Hoca’ya dedi ya o Hakkı Karaday mıydı? Neyse kimse, Rahmetullah ile Erbakan Hoca bana anlattı yani. İşte laiklikten bahsediyor. Nasıl laiklik bu? Çarşambada çarşaflılar var diyormuş. Ben de dedim ki diyor, paşam İsviçre’de de çarşaflılar var.
Kimse bir şey demiyor. Sen burada adamı Müslüman diye, yumuş yüzük diye atıyorsun. İsviçre’de de adam geliyor soruyor. Sen diyor bizim kestiğimizi yemiyorsun. Nasıl bir et yersin diyor soruyor mürettebatına. Hükümet soruyor. O da diyor ki ben besmeleli kesilmiş şuradan alırsanız. Koca efendim kurumda kuruluşta iki kişi için devlet besmeleli kesilen eti temin ediyor getiriyor. Laiklikse böyle yap.
Laiklikse böyle yap. Sen burada her şeyi yasak etmişsin İslam namına. Onun için bizim memlekette laflar, tabirler, her şey kendine göre. Laiklik Türk modeli. Cumhuriyet Türk modeli. Her şey Türk modeli oluyor. Nasıl iş bu ya? Yani bir standart var. Ben sana şerat desem, ırtacağı mürteciyi yobaz atacaksın beni içeri.
Ben de sana diyorum ki bari gavur kadar ol. Gavur kadar dinime saygılı ol. Kıyafetime saygılı ol. İnsan haklarına saygılı ol. Biz hayvan mıyız? E bizinkiler niye hak olmuyor? İnsan haklı olmuyor. Öbürünün soyunması hak oluyor. Çarşaf giymek niye hak olmuyor? Sarık niye hak olmuyor? Ya biz bir şey istemiyoruz ki. Onların korkusu şu. Bu iş böyle giderse yakında içki içemeyeceğiz. Esas korktukları bu. Bir de karı kız kahvede oturamayacağız şeyde. Zaten belediyeler içkiyi kaldırdı diye ne kadar direndiler o Kadıköy’de ya. İskalede durup durup duruyorlar. Ulan o kadar dikileceğine git içki iç şeyde. Dolun meyhane var orada. Derdi belediye iş etme yani. Belediyeyi zorla sokmak.
Çocuk var çocuk var sen burada sarhoş olunca gidip benim gelip karıma kızıma laf atıyorsun. Sarhoşun durumu meydanda. Sarhoş anasına söver. Yani aklı gitmiş daha. Mihraç gecesi çıkıyor içki hakkında kitap. Ne hadisler ne ayetler. Ne ilimler ne cehennem işleri. Ya bu uyuşturucu. Ne bela. Hep yazdık bunları. E sen bunu çoluk çocuğun olduğu yerde içilmesini öneriyorsun. Bu nasıl insan hakları ya? Bunlar bu kavva.
Çok korkuyorlar ki Türkiye’de acaba içki yasak olur da biz bu meri eti bulamazsak ne yaparız. Zenginleri gider Yunanistan’da içer. Burdakileri ne yapacak fakirseler. Fakirseler durumları zor. Efendim zina yapamazsak ne oluruz? Karı kız efendim bara pavyona gidip oynayamazsak ne oluruz? Ötleri kopuyor. Sanki hükümet beni dinliyor da bunları yasak edecek.
Ya korkmayın beni dinleyen yok ya. Beni adam yerine koyan da yok. Estağfurullah senin demenden bu düzeliyor mu? Yüz kere estağfurullah çek hadi. Düzelecekse çek.
Beni adam yerine koyan yok diyorum sana.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir