"Enter"a basıp içeriğe geçin

İslâmi Vakıf ve Derneklerde Neler Oluyor?

İslâmi Vakıf ve Derneklerde Neler Oluyor?

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=NKjNGtwmZJs.

Normalde kimse gördüğü yerde namazlı, abdestli, hacı, hoca. O sonra görürsün 40 tane çocuğa tecavüz etmiş. Öğretmen. 50-60 yaşına gelmiş. Dini bir kurumda kurulmuş da, vakıfta, dernekte. Hocalık yapıyor. Talebeleri al götür eve, oraya, buraya. Yatakta çıplak soğuk çocukları, küçücük çocukları. Karısını gönder başka yere.
Ben çocuklara ders okutuyorum. Ama yarabber alem. Ya Mevla görmüyorum seni arkadaş. Kaç yaşına gelmişsin? Bu kadar adet okumuşsunuz, dinlemişsiniz. Bilmem şu vakfısınız, bu vakfısınız, şu derneğisiniz, bu derneğisiniz. Yani nasıl sen bu kadar çocuğa tecavüz ediyorsun? La havle ve la kuvvete illa billah yani nasib. Siz benimle tenada kaldığınız zaman, büyük büyük günahlarla karşıma çıkardınız. Ve iddia lakitüm. Ama karşılaştığınız zaman en nasi insanlarla toplantı var. Vakıf toplantısı, dernek toplantısı. O da gelmiş, bu da gelmiş. Lakitümü kavuşurdunuz, onlara karşılığına çıkardınız. Mukbitin. Mukbit yani mütevazi. Beyefendi. Nasılsınız efendimiz? Selamun aleyküm. Aleyküm selamun rahmetullahi maşallahu barakallah. Bizim İslami kurumlarda da bu hareketler bol olur.
Şu derneği, bu derneği, şu vakfı, bu vakfı. Dolu toplandılar baya. Kimi İrancı, kimi Vehhabi, kimi Şinay, kimi Diyalogçu, kimi bilmem ne bela. Akif’in dediği gibi. Ver. Çıvı çarşısı. Şimdi, Hoca Efendi sen bu kadar sorcu, ateist, ateist, deist, meist, iyist dolu mu? Dolmuş.
Bunlarla uğraşmıyorsunlar. Niye bizim İslamilerle uğraşıyorsunuz? Ama Allah Teala onlarla uğraşıyor. Çünkü diyor ki, gizlide işler yapıyordunuz, açıkta çok mütevazi, mübarek duruyordunuz. Şimdi ben solcuyla, laikimliyem, namazsız, abdestsiz, inanmayan adamı niye misal vereyim? Adam zaten içkiyi açıkta da içiyor, gizlide de içiyor.
Adam zaten, karıyı parkta da götürüyor affedersin, efendim gizliden de götürüyor. E şimdi bu adam zaten Allah’tan korkmaz, kuldan utanmaz olmuş. Adam gazetede yazıyor. Bekir Coşkun ne diyor? Bekir Coşkun mu diyor? Ölü yatan ailesinin sözü de. Urfalıymış o. Ulan bu Urfa ne diyor? Ne berbat der diyor. Hala düzeltemedik diyor. Niye diyor? Parkta bir erkek kız diyor, yan yana oturup diyor. Elini tutamıyor ya, apişemiyor diyor ya.
Bu Urfa ne bozuk yer diyor. Bu Urfayı hala düzeltemedik diyor. İşte Urfa, onun için İstiklal Madalyasını bugün hak etmiş Urfa. 96 sene olmuş, hala kız erkek parkta öpüşemiyorsa madalyalık olmuş Urfa. Ama adam rahatsız oluyor arkadaş. Adam diyor ki niye öpüşemiyor arkadaş? Şimdi bu adamı ben bu hadisten çıkaramam ki misal. Çünkü bu zaten ortalık her şeyi yapın diyor. Yapmazsanız diyor, ilerleyemezsiniz diyor.
Şimdi burada neden bahsediyoruz? Dini kurum kuruluşlardan. Neden? Mevla buyuruyor, gizlide en büyük günah, zina, fiili livatta. Kadınlar, kapalı mapalı, içeride birbirinden lezbiyenlik. Var var, her şey olabilir. Her sınıf insan var yani bu Allah’ın kullarıyız. Ondan sonra millete karşı geldin.
Dernek toplantısı, vakıf toplantısı, bilmem ne cemiyet toplantısı, cemaat toplantısı. Herkes nasıl? Selamun aleyküm, aleyküm selam. Hacı efendi, hoca efendi, Hafız efendi bilmem ne. Birbirlerine hürmetler, tazimler, 40 senelik eğitim adamı, kuruluşumuzun bilmem nesi madalle bile takıyorlar bazı namussuzlara. Bilmeden tabi. Adam çünkü dışarıya göstermiyor. Mevla buyuruyor, sen gizlide ne dolaplar çevirdin.
Millete de mütevazı göründün. Zannettin ki millet yuttu, Müslümanlar da seni bir adam sandı. Bana da yutturdum zannettin öyle mi? Ha, kür’a o ne? Gösteriyorsunuz en nasi insanlara. Bunu mahşerde söyleyecek. Bugün bu rezilliği duyup da yarın başımıza gelmeden şimdi tevbe edip de Allah ile aramızdaki gizli alemi düzeltelim demeyecek miyiz hala?
Buna mı çarpılmak istiyoruz bu duruma? Cenneti kapısına gidip de mi döndürülmek istiyoruz? O zaman direk cennete gitmek daha iyi değil mi? Bak adamlar öyle duruma düştü. Gösteriş yapıyordunuz, bi hilafi maa. O şeylerin tersini veriyordunuz. Niye bana minkulu… Kalplerinizden bana verileriniz öyle değil. Niye? Kalbinizde Allah korkusu yoktu. Ben kalbinizi görüyordum. Ama insanlara Allah’tan korkar gibi gözüküyordunuz.
Gidiyor gizli gizli zina yapıyor. Ondan sonra milletin içinde oradan bir kadın geçiyor. Bacağı açık başa açık. Hemen bir… Estağfurullah, estağfurullah, estağfurullah. Estağfurullah. Bütün de… Allah’ım ne takva adam. Gidiyor zina yapıyor halbuki. Millet var diye karıya bakmıyor. Harekete bak şimdi. Hareketlere bak hele hele ya. Ulan numara yapma. Estağfurullah, estağfurullah. Her zaman bakıyor. Bak demedik. Bir kere daha bakmasan bir gün anaz olur.
Ben sana madem içeride zina yapıyorsun dışarıda her karıya bakmıyor dedim şimdi. Fakat hareket yap. Estağfurullah falan. Böyle bir hareketler falan. Ne biçim giyiniyorlar ya falan. Bu hareketler var ha ben gördüm ya. Yaşadım ya. Adam ne hareketler ya.
Bütün bu hareketler her yol var.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir