"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dünyanın EN PSİKOPAT 10 HACKERI ve YAPTIKLARI…

Dünyanın EN PSİKOPAT 10 HACKERI ve YAPTIKLARI…

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=qBtE5Vu_R_E.

Barışın Koruyucuları 2014 yılında Sony Pictures, senaryosunda Kuzey Kore lideri Kim Jong-Kun’un suikasta uğradığı The Inter V filmini piyasaya sürmeye planladıklarını açıkladı. Ama film, piyasaya sürülmeden önce kendilerine Barışın Koruyucuları adı verilen bir grup, Sony’den The Inter V filmini gösterimden çekmesini istedi. Sony’nin sistemini hacklediklerini ve 47 bin sosyal güvenlik numarası dahil olmak üzere,
henüz yayınlanmamış yeni filmlerin senaryolarını ve utanç verici e-postaları çalarak sızdırmakla tehdit ettiler. Hollywood yapımcısı Scott Trudy’nin Angelina Jolie’yi minimal yetenekli şımarık serseri olarak atlandırdığı bir e-postası da dahil olmak üzere, Hollywood’ın bu sırlarını ve şahane dedikodularını ortaya çıkardılar. Sadece Sony’ye utanç verecek içeriklerle eğitim veren Barış’ın Koruyucuları, ayrıca The Inter V filmi iptal edilmediği takdirde Sony sistemlerine kötü amaçlı yazılımları serbest bırakmaya ve film gösterimlerinde terör saldırıları yapma tehditinde bulundular. ABD, saldırıdan resmin sorumlu taraf olarak Kuzey Kore’yi suçlasa da bilgisayar korsanları hiçbir zaman yakalanmadılar. He-Min-No Bu bilgisayar korsanı büyük bir şirketi kandırmakla kalmadı, aynı zamanda bazı kötü insanların neredeyse 14 binden fazla Amerikan vatandaşının kimliklerini çalmasına yardım etti.
2012 yılının Mart ayında kredi ve pazarlama hizmetleri konusunda uzmanlaşmış global bir şirket olan Experian, kişisel veri alımında yardımcı olan Court Ventures adlı bir iş elde etti. Bu süre zarfında 22 yaşındaki Vietnamlı korsan He-Min-No, Court Ventures isimli şirketin güvenliğini ihlal etmek için bilgisayar becerilerini kullandı. Milyonlarca Amerikanların kişisel bilgilerini erişime açıp bu bilgileri 1300’den fazla alıcıya satmak için kullandı.
2013 Şubat’ında tutuklanıncaya kadar yaklaşık 2 milyon dolar elde etmeyi başardı. 14 Temmuz 2015’de foyesi ortaya çıkınca ise 13 yıl hapis cezasına çaktırıldı. Experian, He-Min-No’nun oluşturduğu bu karmaşadan bugün bile hala kurtulmaya çalışıyor. Matthew Beaven ve Richard Price 16 yaşındaki Richard ve 21 yaşındaki danışmanı Matthew devlet kurumlarına karşı bir dizi saldırı düzenlediler. ABD, Hava Kuvvetleri ve NATO’ya saldırıp Sebastian Nasyonlarını kopyaladılar
ve NASA’yı ekleyip uzaylılarla alakalı yapılmış gizli araştırmaları inceleyip UFO’lara dair kanıtlar bulmaya çalıştılar. İkili, bunları ek olarak Kuzey Kore Atoma Estatüsü’nün veri tabanına girerek bilgileri ABD Hava Kuvvetleri sistemlerine kopyaladı ve ABD ile Kuzey Kore arasında uluslararası bir gelginliğe yol açarak neredeyse savaş çıkarıyorlardı. Jonathan James
15 yaşındaki DH çocuk Jonathan okulundaki bilgisayarı kullanarak ABD Savunma Ajansı’na dahil olmak üzere bulabildiği her şeyi hackledi. NASA’nın uluslararası uzay istasyonundaki yaşam ortamını kontrol eden 1.7 milyon dolarlık yazılımını hackleyerek NASA’nın uzaylı olan iletişim anı kapattı. Sonuç olarak NASA sistemlerini 3 hafta boyunca kapatmak zorunda kaldı ve bu ulusal güvenlik ihlali hafife alınacak bir mevzu değildi.
2000 yılında Jonathan tuttuklandı, cezası 6 ay ev hapsi, 18 yaşına kadar gözetim altına tutunma ve NASA’ya bir özür mektubu yazmaktı. 2008 yılında ise başka bir hackleme suçuna katıldığı sanılınca hapse atılma düşüncesi Jonathan’ı korkuttu ve kendisini öldürdü. Gary McKinnon
2002’de başlayarak 13 aylık süre boyunca başta ABD ordusu ve ABD istihbaratı olmak üzere 97 bilgisayara sızmakla suçlanan İngiliz vatandaşı Gary McKinnon tarihteki en tehlikeli hacker olarak gösterilmektedir. Yalnızca tek bir ağda 2000 bilgisayarın kapatılmasına silah kayıtlarını ve önemli dosyalarını silmesine neden oldu. McKinnon bir başka saldırı sırasında açık sözlü olup ABD askeri web sitesinde güvenliğiniz çok dandik mesajını bıraktı. McKinnon’un NASA web sitelerine sızdıktan sonra dünya dışı uzay gemilerinin görüntülerini bulduğunu iddia etti. Ayrıca ABD Havu Kuvvetleri’ne çalışan dünya dışı memurların isimlerini ve Solar Warden adlı gizli alan programının ayrıntılarını içeren bir e-gizel tablosunu ortaya çıkardığını da iddia etti. Adrienne Lamo Adrienne Lamo en çok Yahoo, America Bankası, Citigroup, New York Times ve Microsoft gibi büyük şirketlere saldırmakla ünlüdür. Ama onu meşhur eden şey hackleme tarzıydı. Kamuyo açık internet sitelerini hacklemek için internet kafelerini kullandı. Mütevazi yaşam tarzı nedeniyle ona evsiz hacker takma adı verildi. 2004’te tutuklanınca 6 ay ev hap sağladı, yıllarca internet kullanması ve klavyelere dokunması yasaklandı ve 65.000 dolar taziminat ödedi. Kevin Mitnick Gelmiş geçmiş en azılı bilgisayar korsandıran biri olan Mitnick, web dünyasındaki adıyla akbaba ya da karanlık korsandır. Mitnick her yerde hackerlar için poster çocuk oldu. Çünkü 90’lı yılların başında iletişim devleri arasında yer alan Nokia ve Motorola’dan IBM’e kadar her şeye kuduz gibi saldırdı. 1993’te telefon şirketi Pacific Valley birden fazla kez saldırmasından sonra FBI onu araştırmaya başladı. Bu insan avı yaygın bir şekilde kamuoyuna da yayılınca Mitnick 1995’te yakalanıp 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme onu çok tehlikeli bulduğu için 8 ay bir hücreye tek başına kapatıldı.
Hatta bir jüri onun ankesörlü telefonakoplar fısıldayarak nükleer savaş başlatacağına inanıyordu. Günümüzde artık uluslararası bir tehdit olarak görülmeyen Mitnick elindeki gücü iyi yönde kullanarak IBM ve FBI gibi eski hedefleri için siber güvenlik danışmanlığı veriyor. Astra Silah ve teknolojik veriyi çalıp satan Yunan metametikçi 360 milyon dolardan fazla zarar neden olduğu için hapis cezası aldı.
Dünya kredi krizinin ekonomi uçurumuna yavaşça girdiğinde 2008 yılında 58 yaşındaki tanınmayan bir Yunan metematikçi, şimdiye kadarki en zararı saldırılardan birini yapmaktan şüphelenerek Atina’da tutuklanmıştı. Astra adıyla bilinen hacker, Fransız askeri yüklenicisi Dazzle’a saldırı düzenledi ve iddia edilen hassas silah teknolojileri bilgilerini 5 yıl boyunca çaldı. Yunan yetkililere göre Astra Dazzle’a 360 milyon dolardan fazla hasara neden oldu. Fakat Astra’nın yaptığı işler burada bitmiyor. Daha sonra Hindistan, Mısır ve Fransa’nın kullandığı askeri jetlerle ilgili istihbarat içeren bilgileri, bin dolarını veren herkese satmaya başladı. Astra resmi olarak hiç tanımlanmadı. Ancak güvenlik analistleri Astra’nın yasa dışı erişime sahip çalışanlardan biri olduğunu söylüyor. Yunan matematikçi 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Albert González İşler yasanın doğru tarafına saldıranlar için bile kötü gidebilir.
2003 yılında bilgisayar korsanı Albert González, gizli servis tarafından tutuklanmadan önce çalınan kredi kartı bilgilerinin shadowcrave.com web sitesi için çalışan ve yönetici olarak çalışıyordu. Tutuklanmasından sonra yetkili makamlarla iş birliği yapmaya başladı ve bilgileriyle birlikte yaklaşık 30’dan fazla hacker arkadaşını yakalattı.
Ancak gizli servisle olan iş birliğine rağmen 2005-2007 yılları arasında González’in yaklaşık 175 milyon kredi kartı numarasını çalan hackleme operasyonunun ele başı olduğu düşünülüyor. Çılgınlığı sırasında kendisine 75 bin dolarlık bir doğum günü partisi düzenlediği ve 340 bin doları tek tek elle saymaktan şikayet ettiği iddia ediliyor. Hacklediği miktarın 400 milyon doları aştığı düşünülüyor. González 2010 yılında tekrar yakalandı ve 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Yeni videolarımı yüklemeye devam edeceğim. Yeni videoları yüklediğimde size bildirim gitmesi için YouTube kanalıma abone olmayı unutmayın.
Bir sonraki videolarda görüşmek üzere, hoşçakalın.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir