"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dünyanın En Saçma Başkanı ‘DONALD TRUMP’ Hakkında 27 İNANILMAZ GERÇEK

Dünyanın En Saçma Başkanı ‘DONALD TRUMP’ Hakkında 27 İNANILMAZ GERÇEK

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=nFfblEswj7Q.

Herkese merhaba ben Ruhi Cennet. Amerika Birleşik Devletleri’nin 45. ve şu anki başkanı, milyarlar Donald Trump, dünyanın en sansasyonel lideri olarak tarihe geçmiştir. Ünlü bir iş adamı, yazar, bir televizyon starı ve artık Amerika’nın tarihindeki en zengin başkanı. İşte Donald Trump’ın çılgın hayatı. Donald Trump 14 Haziran 1946’da New York’ta dönemin en varlıklı ve en saygın ailesinin bir üyesi olarak dünyaya geldi. Babası Fred Trump, Trump aile şirketinin başıydı ve bir milyonerdi. Önce üç kardeşiyle birlikte özel okula gönderildi fakat ilkokulda öğretmenlerinin gözlerine silgi atıp gözlerini morarttı ve benzeri şiddetler uyguladığı için babası onu zorla Askeri Akademi’ye gönderdi. Askeri Akademi’yi bitirdikten sonra dünyanın en iyi 10 üniversitesinden biri olan Pensilvanya Üniversitesinde ekonomi bölümünü bitirdi. Üniversiteden mezun olduktan sonra 22 yaşında aile şirketine katılıp şirket içinde aktif rol almaya başladı. Donald Trump’ın amacı her zaman karşısındakini etkilemek oldu. Bu konuda oldukça da başarılıydı. Alışılmadık özgüveni ve güçlü politik bağlantılarıyla 1970’teki finansal krize rağmen babasını dinlemeyip New York’ta Dünya Ticaret Merkezi’nin inşaatına başladı. Gün geçtikçe New York’ta hızla adını duyurmaya başladı. Her sokakta onun inşa ettiği veya yatırımını yaptığı bir binayı veya markayı görebilirsiniz. Trump ismi her yerdeydi. Hatta bu binalara İstanbul’da bulunan Trump Alışveriş Merkezi, Trump Towers dahildir. Basamakları hızlıca tırmanan Donald Trump sadece 27 yaşındayken 14 bin apartmana sahipti ve bu başarı onu aile şirketinin başkanlık koltuğuna oturttu. Potensialleri görüyor ve ikna yeteneğini akıllıca kullanıyordu. Bunun en büyük örneği iflas eşiğindeki ünlü Camadoro Hoteli restore etme planıydı. Her şeye rağmen bankaları 120 milyon dolarlık bir desteğe ikna etti ve Amerika’daki saygın bir ekonomik güç olduğunu herkese kanıtladı. Ünlü bir iş adamı olarak özel hayatında çokça konuşulan Trump, milyarder olma yolunda ilerlerken ünlü model Ivana ile evlendi ve medyada şöhret sahibi olmaya başladı. Ivana ile beraber televizyonda bir realite programına başladı.
Bu realite programında yarışmalar yapılırdı ve kazanan Trump Holding’de bir işe sahip olurdu. Kısa bir zamanda Donald Trump televizyonda da en çok para kazanan yıldızlardan biri oldu. Kendini markalaştıran ve Trump adını pazarlamakta özmanlaşan milyarderin oldukça ilginç yatırımları da oldu. Yıllar içerisinde otellere, kutu oyunlarına, filmlere, alkole, dondurma markalarına, modaya ve gazinolara yatırım yaptı. Hatta Amerika’nın güzellik yarışmasının en büyük yatırımcısı ve sahibi oldu.
Trump yıllar içinde değişik televizyon programlarına katıldı. Bazılarına şarkı söyledi, pizza reklamlarında oynadı veya SmackDown’la katılıp ringe çıktı. Hatta işler o kadar çılgın bir hal aldı ki SmackDown’da bir adamın kafasına tıraş etti.
Gökdelenlerinden birinde film çekilmesi istenildiğinde kendisinin de filmde rol alması konusunda ısrar eden Donald Trump, sahip olduğu binalardan birinde çekilen evde tek başına iki filminde rol almış, yine aynı şekilde Al Pacino’nun oynadığı Kadın Kokusu filminde de zorla rol almış fakat o filmdeki sahneleri sonradan çıkartılmıştır. Bir skeçte aldığı roldeki uygunsuz görüntüleri ise sosyal medyada alay konusu oldu. Ghost Can’t Do It adında bir filmde konuk oyuncu olarak oynayınca ise bu oyundaki performansıyla en kötü aktör ödülünü aldı. Trump’ın aynı zamanda büyük başarısızlıkları da vardı. En büyüğü ise Trump Touch Mahal Gazinosu’ydu. Bu yatırım yüzünden bankalar yüzlerce milyon dolar kaybettiler ve Trump’a olan güven yavaş yavaş azalmaya başladı. 90’ların başında Trump’ın ismi çok parlak değildi. Ünlü ekonomistler milyarder hakkında izinsiz bir biyografi hazırlamışlar ve bu biyografide sürç çeteleriyle iş yaptığını yazmışlardı. Trump işler çıkmaza girdiğinde her zaman davalara baş vururdu. Suçlamaları reddetti ve yazarlara 5 milyon dolarlık tazminat davası açtı. Bu dönemde Marla adındaki bir kadınla yasak ilişki yaşadığı basına sızdı ve eşiyle boşanıp Marla ile evlendi. Basında her sene farklı bir kadına beraber olan adam olarak anılmaya başladı.
Fakat kötü şöhret Trump’ı durduramadı. Babasının ölümünden sonra 300 milyon dolar mirasa sahip oldu ve 1999’da net kazancı 2 milyar dolar olarak rekor sayılara ulaştı. Sonra tekrar boşandı ve 2005 yılında şu anki eşi olan model Melania Nafz ile evlendi. Politikaya ilk kez 2009’da Başkan Barack Obama’ya yaptığı suçlamalarla atıldı. Trump Twitter’da ve basın duyurularında Obama’ya karşı ırkçı söylemlerde bulundu.
Siyahi Başkan Obama’nın Amerika’da doğduğu bilinse de Afrika’da doğduğunu iddia etti.
Obama gerçeği söylemezse okul kayıtlarını basına sızdıracağını söyleyerek şantaj yaptı.
Kısa bir süre sonra gerçeği kabul edip özür dileyecekti. Bu olaydan sonra Trump politikayı da fethetmeyi aklına koymuştu. Fakat medyadan ve halktan farklı tepkiler alıyordu. Özellikle 2006’da Rosie O’Donnell ile olan kavgası televizyonda ve sosyal medyada bütün dünyanın önünde yaşandı. Bu Trump’ın en kötü reklamlarından biri oldu. Kavganın sebebi Trump’ın sahibi olduğu Amerika Güzellik Yarışmasıydı.
O yıl Amerika Güzeli seçilen Tara Connor, reşit olmamasına rağmen içki içerken ve uyuşturucu kullanırken yakalanmıştı. Kurallar gereği tacı elinden alınması gerekirken Trump bu durumun affedilmesine karar verdi. Sebebi bilinmiyor. Rosie O’Donnell ise The Weave isimli bir televizyon programının sunucusuydu. Programda bu konuyu ele aldı ve Trump’ın kararına doğru bulmadığını, servetini tek başına çalışarak kazanmadığını ve aslında iflasın eşiğinde olduğunu söyledi. Sürekli evlenip boşandığını ve 20 yaşındaki bir çocuğun etik değerlerine sahip olduğunu da ekledi. Trump Twitter üzerinden Rosie’ye saldırmaya başladı. Şişman domuz, ezik, iğrenç köpek gibi aşağılamalarda bulunurken, senden bir sürü para koparmak için sabırsızlanıyorum gibi tehditlerde bulundu. İkisi arasındaki kavga Twitter üzerinden yıllarca sürdü. Hatta Rosie evlendiğini basına duyurunca Trump, eşinin ailesi için çok üzülüyorum. Çünkü eşi Rosie gibi biriyle evleniyor. Büyük şişman bir ezik diye bir tweet attı.
Trump 2016’da başkanlığı adaylığını koyduğunda, ikiliğinin kavgası hala ara ara devam etmekteydi. Yeni başkan adayının bir kadına bunları söyleyebilmesi,
birçok politikacı, aktivist ve feminist tarafından negatif tepki aldı.
2005’te Trump’ın kadınlar hakkında saygısızca cinsel içerikli konuştuğu, basına sızan bu kayıt başka bir politikacı olsaydı belki kariyerini bitirirdi. Fakat Trump bu skandalın üstünü kapatabildi. Attığı ilginç tweetlerle de adından çokça bahsettirdi. Bir tweetinde küresel ısınma diye bir şey yok. Bu konsept Çinliler tarafından Amerika’daki üretimi düşürmek için uyduruldu dedi
ve bütün dünya şok oldu. Bir başka tweetinde ise rakibi senatör üyesi Hillary Clinton’ın özel hayatından bahsediyordu. Tweetinde Bill Clinton’ın Hillary Clinton’ı aldattığını örnek göstererek, Hillary Clinton daha kendi kocasını tatmin edemezken,
Amerika’yı nasıl tatmin edecek diye soruyordu. Daha başkan adayı iken alışılagelmedik bir şekilde ünlülerin dedikodusunu Twitter üzerinden yapmaya başlamıştı. Bir başka tweeti ise alaca karanlık filminin yıldızları hakkındaydı.
Robert Pattinson, Kristen Stewart’ı terk etmeli. Herkes haklı olduğumu biliyor. Birkaç yıl sonra bana teşekkür edeceksin. Akıllı ol Robert dedi. Trump başkanlığa adaylığını koyduğunda, tacit ve tecavüz davaları ve suçlamaları gün yüzüne çıktı. Yaklaşık 10 kadının cinsel tacit suçlamasından sonra, Trump bütün iddiaları reddetti ve olayların hiçbir zaman yaşanmadığını söyledi. Fakat halk ikna olmamıştı.
Çünkü bütün cinsel istismar kurbanları televizyon programlarında ve haberlere çıkıp konuşmaya olayları anlatmaya başlamışlardı. Jessica Leigh, CNN’e yaptığı açıklamada, bir uçak yolculuğunda Trump’ın ona sarkıntılık yaptığını, zorla öpmeye çalıştığını, kendine doğru çekip taciz ettiğini açıkladı. Model Christine Anderson, New York’ta bir barda arkadaşları ile eğlenirken, Trump’ın yanına gelip kendisini taciz ettiğini ve rahatsız olup hızla ayrıldığını söyledi. İş kadını Jill Hart, Trump’la olan bir iş anlaşması sırasında toplantılarda sürekli şiddet içeren tacizlere mağdur kaldığını, kendisinin karşı çıksa da Trump’ın devam ettiğini ve susması için büyük avansar teklif ettiğini açıkladı. Kate Virginia ise tacit suçlamasını bir basın duyurusuyla yaptı ve şok olduğunu karşı çıkmaya çalıştığında ise,
Trump’ın defalarca, sen benim kim olduğumu biliyor musun diye tekrarlar ettiğini söyledi. Sürekli olarak sahibi olduğu, güzellik yarışmasındaki kızlarla ilişki yaşadığı, evli kadınları kocalarının yanında öptüğü ve çalışanlara para teklif ederek cinsel ilişkiye girmesi gibi suçlamalar basında yer almaya devam etti.
Bu saçma iddiaları reddediyorum dese de, Trump’un bu tarz avranışlarının en büyük kanıtı, eski karısı Ivana’nın boşanma davasında tecavüz edildiğini beyan etmesidir. Donald Trump Amerika’ya başkanlık için adaylığını koyduğunda, çok konuşulmasının bir başka nedeni de aldığı büyük politik kararlardı. Önce komşu ülke olan Meksika ile sınırlarına duvar çekme kararı aldı. Ülkedeki uyuşturucu ticaretine artan suçları ve işsizliğin nedenini Meksika’dan gelen göçmenlere bağladı
ve Amerika halkını korumak için sınırı bir duvar çekilmesi gerektiğini söyledi. Duvar fikri insanların göç etmesini durdurmak içindi. Fakat sınırdan göç edenler sadece insanlar değildi, doğal hayatı da etkilemişti. Şu anda sınırın bir kısmı çevrili bir kısmı açık. Bu çevrede birçok sürüngen memeli ve kuş türü barınmakta. Bunun yanında nesli tehlikede olan kurbağa ve kelebek türleri de sınır çevresinde yaşıyor. Politik duvar hayvanların göç etmelerine engel olacak ve resmen onları kapana kıstıracak.
Bu da o bölgedeki hayvan çeşitliğinin yok olmasıyla sonuçlanacak. Ayrıca iki yıl önce Trump Müslümanların Amerika’ya girmelerinin yasaklanacağını söyledi ve vize uygulamalarında 7 ülkeyi banladı.
Yemen, Libya, İran, Suriye, Somali, Venezuela ve Kuzey Kore. Türkiye bu listenin içinde olmasa da Müslüman bir ülke olduğundan vatandaşlar için Amerika vizesi almak hayli zorlaştı.
Ülkeyi girmek isteyen kişiler daha önce bir terör bölgesinde bulunmalarından son 5 yıl içerisinde sosyal medya hesaplarına kadar sorgulanabiliyorlar. Peki Donald Trump bu kadar aykırı hareketlerde bulunmasına rağmen nasıl milyonların desteğini alıp Amerika’nın başkanı seçildi? İnsanların aklına girmek ve onları ikna etmek konusunda üstün yetenekleri olduğu çok açık. Bu video Donald Trump’ın hayatını anlattığım serinin ilk videosuydu. Haftaya yükleyeceğim ikinci videoda diğer kalan kısımlarını anlatacağım.
Haftaya YouTube kanalımdan izleyebileceksiniz. Yüklendiğinde size bildirim gitmesi ve haberdar edilmeniz için aşağıdan YouTube kanalıma abone olmayı unutmayın.
Bir sonraki videolarda görüşmek üzere. Hoşçakalın.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir