"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dünyanın En Zayıf Kadını: 39 Yaşında Sadece 25 Kilo

Dünyanın En Zayıf Kadını: 39 Yaşında Sadece 25 Kilo

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=3BirkAUVins.

Rus asıllı Valere Levittina öğrencilik hayatında okulun en güzel kızlarından birisiydi ve manken olmak için Moskova’da bir ajansa başvurdu. Mankenlik ajansı ise Levittina’yı da alay ederek bu kilolarla manken olamayacağını söyledi. Bu cevapla hayal kırıklığına uğrayan Levittina güzel görünme anlayışıyla diyete başladı. Kimine göre ise onu bu ölüm diyetine iten fazla kilolarıyla dalga geçen arkadaşlarıydı. 1994 yılında Miss Chicago yani Chicago güzeli olarak seçilen Valere Levittina’ya bu yetmedi ve daha güzel görülmek için başladığı sıkı diyetine devam etti. Annesi tarafından bile yürüyen ceset olarak tanımlanan Levittina bir süre sonra maalesef kendini ölümün pençesine sürükleyen hastalığın içinde buldu. Anoreksia Nevroza Hastalığı Diyelim ki siz anoreksia hastalığına yakalanmış bir kişisiniz.
Hastalığa yakalanmadan önce fazla kilolarınızdan şikayetçi olduğunuz için şekerli ve unlu besinlerden uzak durarak bir diyete başladınız ve gayet başarılı bir şekilde diyetinizi uyguluyorsunuz. Diyetin yanında ciddi anlamda ağır egzersizler ise en yakın arkadaşınız oldu. Hatta tek arkadaşınız çünkü günden güne sosyalleşmekten de çok uzaklaştınız. Ideal kilonuza ulaştınız. Etrafınızdaki insanlar sizin gayet zayıf olduğunuzu ve artık normal bir beslenme şekline dönmeniz gerektiğini söylüyorlar. Ama bu kilo sizin için yeterli değil. Siz biraz daha kilo vermeliyim biraz daha biraz daha diyerek neredeyse artık hiçbir şey yememeye başladınız. İşin tuhaf yanı ise açlığın her zerresini vücudunuzda hissederken artık bu açlık hissi sizin için bu işte iyi olduğunuzu hissettirerek size keyif veriyor. Yani ilk başlarda gayet masum görünen diyetiniz korkunç bir ölüm diyeti haline geldi. Ve siz bunların farkında bile olmadan hala kilo vermeliyim düşüncesiyle zayıflamaya günden güne erimeye devam ediyorsunuz. Ve artık sizin kilounuzla alay eden kişiler bile bir deli bir kemik kaldın diyerek size terkinlerde bulunuyorlar. Ama siz hala aynaya baktığınızda kendinizi şişman, kül olu biri olarak görüyorsunuz. Vücudunuzda kemik ve derinin dışında ne et var ne de yağ. Yürüyen bir iskeletten farkınız yok. Artık ne yazık ki yürümekte bile çok zorlanıyorsunuz. Tek arkadaşınız olarak kalan egzersizleriniz de artık sizi terk etti. Soluk bir cilliniz, kurumuş deriniz, dökülmüş saçlarınız, kırılabilen tırnaklarınız ve daha fazlası.
Kalp atışlarınız yavaş ve sindirim sisteminiz çökmüş durumda. Kemik sertliğini kaybetmesi gibi hastalıklar da eklenecek buna ve zamanla ölüm beraberinde gelecek. Anoreksiya hastalığı hem fiziksel hem ruhsal sebeplerden kaynaklandığından dolayı tedaviye başladığınız halde kendinize bir hastalık olduğunu inkar edeceksiniz. 1.72 boyu ve 25 kilosuyla dünyanın en zayıf kadını olarak tanımlanan Valeria Levitina’nın hayatına geri dönecek olursak tedavisi başlanmış olsa da ne yazık ki kurtulamadı. Aralık 2013’te hayata gözlerini yumdu. Valeria Levitina’yı en çok şaşırtan ve onu en çok endişelendiren, onun gibi olmak isteyen genç kızların ona attığı yüzlerce elektronik posta.
Tüm mektuplar çoğunlukla 20’li yaşlardaki kızlardan geliyor. Nasıl bu kadar zayıf kalabildiğimi onlara öğretmemi istiyorlar. Ama bu bir oyun ya da şaka değil. Bu onların hayatı. İnsanlara nasıl öleceklerini öğretemem. Diyerek aşırı zayıf olan kızlara rol model olarak onların mutlu sağlıklı bir yaşam sürmelerini istediğine, insanların dış görünüşü yüzünden kendisinden uzak durduğunu söylüyor. Zaten bu hastalığa yakalanmadan kendimi kurtarırım. Böyle bir düşünceye sakın düşmeyin.
Eğer fazla kilolarınızın olduğu düşüncesindeyse bunu bir beslenme uzmanı kontrolünde yapın.
Birincisizce başlanan bir diyet elinizden hayatınızı alıp götürebilir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir