"Enter"a basıp içeriğe geçin

Eski istihbaratçı yorumları okuyor

Eski istihbaratçı yorumları okuyor

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=kk41HKTKhpg.

Ghana’da sahte büyükelçilik açmışız yani. Ne hangi sırrımızı ifşa ettik? Hangi mahalleden ben o kadar çok yerde yaşadım ki yani. Ben akademisyenim. Bu nereden çıkmış bu laf ya? Bizimle değilsin dedi. Merhabalar. Ali Burak Daracılı hocamız yanımızda. Hocam biliyorsunuz YouTube’da milyona yaklaşan,
diğer platformlarda da milyonu çok geçen bir içerik oluşturmuştuk sizinle. Benden istihbaratçı olur mu diye sormuştum size. Ben de olur demiştim. Olur demiştin sağ olun. Ekstrada bilgiler vermiştiniz. Oldum mu? Olmadı henüz. Ama tabii açıklamıyorumdur belki olmuş. Bu gidişle olacaksın. Öyle duruyor hocam. Hocam şimdi içeriye çok fazla yorum da geldi bu arada. 1543 yorum gelmiş. Ben birlikte sizden rica ettim yorumları okuyup bir değerlendirelim istiyorum. Ve spontane hepsini bakın sıralama ölçütü seçme durumu var burada hocam. En iyi yorumlar mı? Önce en yeniler mi? En son yapılanlar mı? En ileriden başlayalım. Sen birisin. İyi ki okuyorum. Ben bir yorum yapmıştım bu arada. Gerçekten merak ettiklerimi sordum. Röportaj sonrası birkaç soru için keşke dedim demiştim. Onlar da bir dahaki işe demişti. Bir dahaki işin için buluştuk. Demek ki haklı çıkmışım değil mi? Evet. Hocam nitelikli sorular nitelikli cevaplar çok dövcü bir röportaj olmuş demiş. Aykut Yıldırım sağ olsun. Sağ olsun. Onun dışında Sadık Karacalı Allah ayağına taştı edilmesi demişsinde. Yok ya bizde değil. Şu anda aktif görevde olan arkadaşlara taştı edilmesin. Bizim böyle bir durumumuz yok yani. Ama bizimle değmezsin hocam şimdi. Değmezsin. Normal hayat içerisindeyiz. Emre S. demiş ki hocamızın bahsettiği Tinker, Taylor Soldier spy filmini kesinlikle tavsiye ediyorum. Sıfır aksiyonla buram buram gerçek istihbaratçılık nasıl görmek isteyenlere. Ama bunu sevmiyorlar. Bu sıkıcı bulanlar da oluyor. Şu an başka bir tavsiye var mı? Ben bunu yine buradan devam edelim diyorum. Hocam şu yorum ne diyor? Pratik zekal konusunda okuyun isterseniz hocam. Pratik zekal konusunda kimse Türklerle yarışan.
Kesinlikle doğru bir söz. Ama belakin biz Türkler bu pratik zekayı çoğu zaman kötüye kullanmayı tercih ediyoruz. Halil İbrahim çok doğru söylüyor. Zekayı. Kırık bir şey söyleyeyim. Ghana’da sahte büyükelçilik açmışız yani. Türkler açmış. Bunu da 5-6 yıl işletmişler yani. Böyle bir şey olamaz çünkü. Zekayı iyi kullanmak şart evet.
İşte kötü kullanırsan da böyle. Muhteşem röportaj demiş Naida Mansuri. Devamı olsun lütfen demiş. Devamını da çektik az önce. Yakında izlersiniz diyelim. Hatta belki izlemiş olursunuz da diyebiliriz. Bilmiyoruz bakacağız. Harika sohbet umarım devamı gelir. Kesinlikle gelmeyi diyenler var. Süper içerik demişler. Bakıyorum devam. Olumsuzları da şey yapıyor. Olumsuzlarıyorum hocam vallahi görüyorsunuz. Genelde de olumsuz yok da kendimizi ön plana çıkarıyoruz ama böyle. Apostol katolik demiş ki size bir sır vereyim. Hocamızın anlattıklarının hepsi prosedür yetenek önemli demiş. Doğru mu? Ya prosedürden kastı ne yani? Yetenek önemli elbette ama. Apostol bize ulaş. Ne içeri aldığın eğitim önemli, ekip çalışması önemli, kurumsal bir kültür önemli. Sadece yetenek değil. Futbol değil ki bu. Doğru. Peki sosyal medyada göremediğimizde hep öven şey okumak istemiyorum. Bir tane diyor ki yakalandıktan sonra ne dövüş ne kaleye silah demiş. Önemli olan istihbaratçının o duruma düşmemesi. Doğru.
Bizim yorumumuzu onaylamak. Aynı kanattayız. Hep övmüşler hocam. Niye öyle olmuş? Vallahi bilmiyorum. Neden övmüşler? Hepsi benim akrabammış. Hocam Görkem Ali Turhan, bir Bursa Teknik Üniversitesi öğrencisi olarak bu videoda hocamızla karşılaşmak çok garip oldu demiş. Sizin öğrencilerinizden biri imiş. Yanıma gelsin kampüste gördüğü zaman beni. Kampüsle Görkem lütfen hocamıza. Evet gelmiyorsun. Hiç tanışmadık. Gel bir çay ısmarlayayım sana. Hocam on adım yanımdaki üniversitede öğretim üyesiymişsiniz. Bu da demektir ki ajanlar her yerde demiş.
Siz bir ajan mısınız? Yok ağabey bizim ajanlığımız akademisyeniz yani. Takla isimli bir arkadaş. On adım. Hocamız akademisyen. Siz de gelebilirsiniz. Size de bir çay ısmarlayalım. Evet on adım dikkat edin. Bu arada hocam içeri girerken bugün çekim yaptığımız alanda bir köpeğim var böyle biraz hareketli bir arkadaş. O beni sevdi değil mi? Hocam sürekli üstünüze geldi şu bu. Hiç gram oynamamanız elinizden beni çok etkiledi. Hakikaten istihbaratçı sağlam bir iradesi şehitlet oluyor. Ben biraz böyle panik oluyorum ki korkmam normalde biliyorsunuz ama çok anlamsız hareketler yapıyordu.
Hayvanlarla aramız iyidir yani. Lütfen daha çok istihbarat içeri gelsin demiş. Evet şu an onun için hocamın en net kaynak yanımda şu an merak etmeyin. Sol kanlı olmak önemli. Kesinlikle öyle hocam. Kötü bir yorum arıyorum. Bulacağımla inanıyorum. Azerbaycan’dan sevgiler demiş Hasan Hüseyin Sol. Teşekkür ederim. Ya böyle istihbaratçı mı olur adam deşifre falan diye ben öyle bir şeyler de okumuştum. Varsa bakalım. Bir istihbaratçı sırlarını ve kimliğini deşifre etmez. Dilara Deniz Şahin yazmış. Ne hangi sırrımızı ifşa etmişiz Dilara? Vatanseverlik ilkesi ihlal edili bu durumla demiş. Ne hangi sırrımızı ifşa ettik? Bence de hiçbir sırrımız yok. Bence de. Bence de gayet bir şey. Açık kaynaklar üzerinden konuştuk sadece. Aynen öyle sır ifşası olsak zaten ilgili kurumlar gereğini yaparlar. Burada sır ifşası yok. Gayet netiz. Hocam bir yakın komşunuz var. Can Dede demiş ki mahallemizin gururu Ali Burak kardeş demiş size. Allah Allah. Tanıyor musun? Hangi mahalleden ben o kadar çok yerde yaşadım ki yani. O sizi bulsun hocamıza ulaşın lütfen. Başka bakıyorum.
Hocam demiş ki Tanju Tunç doğru değil mi? Dünyada en önemli şey bilgi. Bilgi varsa her şey ülkeyi kurtarır. Çok doğru. Bilgi çok önemli. Hem bilgiye sahip olmak hem elinizdeki gizli bilgiyi korumak. İki boyutu var. Son sorum dediğim şöyle benim için çok can alıcı bir soru. İstihbaratçının eskisi, emeklisi olmaz demiş doğru mu? Olurlar benim işte. Ben akademisyenim. Ya bu nereden çıkmış bu laf ya? Ezber değil mi? Böyle yani böyle iki kişinin bildiği sır değildir. Yok ya.
Nasıl bir şey bu ya? Kurtlar Vadisi webpiklerine gerek yok arkadaşlar. Gerçek değil onlar. Yine de son düşünen karmal olamaz hocam. Orası. Muhakkak. Hocam Mahmut Akış demiş ki o kadar tatmin edici sorular değilmiş. Klasik sorular. Evet bende birçok sorumu daha iyi olabileceğimi düşünüyorum. Nasıl mesela yani? Neyi acaba? Şimdi yeni içerikte belki daha farklı sorular sorumuşuzdur. Belki öyle toparlanmışız. Teşekkür ederim. Ben de bu analize katılıyorum. Daha iyisi olabilirdi. Her zaman daha iyisi olabilirdi. Kesinlikle öyle. Her zaman daha iyisi var.
Şimdilik böyle yazmışlar. Kerkük’ten selamlar çok güzelmiş. Başarılar demiş. Çok güzel. Mehmet Türkmen sağ olsun. Kerkük güzelmiş. Evet. Hocam Faysal Ilmaz demiş ki arkadaşlar istihbarat bir şey değil. Abartmayın gözünüzü de büyütmeyin. Rütbesi yetkisi korkmayın. En büyük rütbe vatandaş olmaktır. Herkes sizler için çalışıyor. Bunu aklınızdan çıkarmayın demiş. Tabii bir kamu görevi bu. Karşında maaş alıyorsunuz. Kimseye bu görevi yapmak bir üstünlük sağlamaz. Elbette ki bu bu bu gerçek. Bizim öyle bir iddiamız yok. Yani öyle bir statüs olsun yok. Zaten bir görevini layık ile yapan bir istihbaratçı da zaten böyle bir şey talep etmez. Doğru. Doğru hocam. Stark demiş ki buradan teşkilat dizisinin saçmalığını anlayabiliriz. Sürekli birbirini dövüyorlar. Silah kullanıyorlar. İstihbaratçının işi sadece ve sadece bilgidir. Operasyon falan yapmaz demiş. Yok. Operasyonun kısmı da var da o kadar değil de.
Yüzde 91 gibi. Şimdi neticede şunu söyleyelim dizilerden ve filmlerden gerçeklik aramamak lazım. Sorun bu. O bir dizi ve reyting elbette ki reyting içinde aksiyon olması lazım. Hareket olması. Yani orada emek harcıyor insanlar. Yani gömmeyelim. Onun bir dizi olduğunu ve film olduğunu unutmayın. Gerçekten bağ çok. Yani bunu illa gerçekle yani gerçekle etkileşime etkileşim halinde olmasına gayret etmek böyle düşünmek sorumlu.
O bir dizi, ticari bir ürün bu da gerçeklik. Bu mantık sorumlu. Hocam Medine şehri Almadinat Almunavara yazmış ki ne kadar beyefendi biri maşallah. Bu da istihbaratın dışında bir şey. Çok heyecanlı. Tabii ki hocam. Müthiş bir abisiniz hocasınız hiçbir sorununuz yok. Biliyorum 20’li yaşlarda görsün. Abdullah Akdaş demiş ki istihbarat filmini en iyi anlatan dizi Kutluavadisi Pusu Efsane demiş. Katılmıyorum. Sizce nasıl? Bizimle değilsin diyorum. Çok güzel bir yorum var. GZT’ye gelmiş. Kalp yoruma ben. Demiş ki milyon, milyar dolarlık kanallar sizi izlesin de habercilik öğrensinler. Estağfurullah ama mutlu olduk. Yalan değil. Bunu ekipçiye kutlayacağız. Teşekkür ederiz. Hocam bir soru da benden demiş. İstihbarat da satranç oynar mı? Temel eğitimde satranç nöremi nedir? Strateji ve taktik bilgileri nedir? Aynen böyle satranç oynar gibi 10 adım sonrasında hesaplarlar mı demiş. Satranç yani önemli bir zihin oyunu ama yani böyle bir eğitimde şunda bunun kullanıldığı şart yok. 10 adım ileri hesaplamaya çalışırsın da her zaman plana da pek sadık kalınmaz. Demişler ki maşallah siz de mitçiyi ikna edip oraya getirmişsiniz. Hocamız eski bir istihbarat görevisi. Ben akademisyenim bunu anlatamıyorum. Ayrıca da biz burada ne anlatıyoruz? Çok normal şeyler çok normal şeyler. Bunu Türkiye’deki insanların artık buna alışması lazım. Yurtdışında çok fazla geçmişte İspihar Servisi’nde çalışıp akademiye geçmiş birçok insan var. Şimdi ama bu insanların da bir suçu yok.
Hep kafalarında böyle kurtlar vadisi, susurlukvari, hiplerle ve profillerle karşılaştıklar için tırnak içerisinde benim gibi normal bir insanla karşılaştıkları için Çaşırıyor. Tırnak içerisinde kendimi ön bir şey yapıyorum zannetmeyin. İnsanlar kafasındaki şeye fügürü oturtamıyorlar beni. Alışacağız arkadaşlar normali bu. Hocam videomuzda dediğiniz bir cümleye çok dikkat çekmişler. Türk’ten atomun parçalar sıkışı da demiştiniz. Parçalar. Ona da çok iyi olmuş diyorlar. Parçalar. Hocam yavaş yavaş bitiriyorum yorumları.
Lafa gelince pratik zekayız mesela bir aşı diyelim hala üretilmedi. Üretildi. Bu arada 6 ay önce yapılmış durum üretildi şu an. Üretildi. Ama birileri solüsyon dedi de. Bakın ne kadar… Ben bunu söyledim videoda ne kadar gömmeye müsaitiz kendi insanlarımıza ya. Orada RGS Üniversitesi’nde emek var ya bir adamlar uykusuz günler geçirmişlerdir. Solüsyon diye bir işin içinden çıkılır mı yani? Orada haksızlık etmeyelim yani. Timur Kayrağı adamın istihbaratçı olduğu belli yüzeysel geçiştirmiş aslında pek bir şey konuşmadan programı bitirmiş demiş.
İstihbaratçı değilim. Yüzeysel de geçiş… Yani açık kaynak bilgisi verdim. Yüzeysel geçiştirsen geçiştirmek bir kere sana değer vermediğim anlamına gelir. Hocam beni gömen biri var. Hiç söylemişim. Ajan abi iyiymiş de sana ajan abi demiş. Ajan bir şey. Röportajı yapan arkadaş biraz fazla heyecanlı. Sen. Benden bahsediyor. En cik profesyonel tavırları olsa güzel olur elinize sağlık. Elimden geleni yapacağım. Dört yıllıkla. Sen yıllardır hiç şey kameranın önündesin yani nasıl heyecanlı olurmuş ya. Öyle geldi öyle geçmiş. Mesela Muhammed Akda demiş ki cevap ben şahsen ben o doğallığı sevdim demiş. Muhammed teşekkür ederim ben de seni sevdim. Ama tabi ki ilk yorumda dikkat alacağım. Adam öyle bir ajan ki… Ajan ki adamın istihbaratçı olduğuna inanamadım. İyi miyiz o demek ki? Allah’ım ya. Cami hocasından hallice diyen birisi. Yorum da var. Evet onu da hatırlıyorum. Hocam diyor ki, MIT özel kişilere her şeyi öğretiyor. Bizim gibi normal insanlar da 20 sene okulda tutuyor. Bir şey öğrenmeyelim diye. Ben de bu devlet okullarında okudum. Ben uzaydan mı geldim yani? Yani hiç öyle de lisede orta öyle paralı okullarda falan da okumadım. Memur çocuğum yani ben. Herkes gibi bir eğitim aldım. Peki ben size sorayım demiş. Hocamızı bursa’da olanlar ziyaret edebilir mi? İzin veriyor mu kendileri demiş. Okula bekleyebilirsiniz. Okulumuza gelirsiniz ama hani şimdi böyle bazen açık söyleyeyim. Garip garip mailler vesaireler geliyor. Ben istihdam ofisi değilim arkadaşlar. Doğru. Onu söyleyeyim size yani. Hocam Meyza sormuş. Kadınlardan iyi istihbaratçı olur mu? Olur. Bu röportajın devamı gelsin. Gelsin olur.
Çok iyi olur. GZT’nin instagramını takip edin lütfen. Biri yıldızda hocamız bundan bahsetti. Oradan cevabını alabilirsiniz. Detaylıca anlattı. Size demişler ki Minecraft Evi kanalının sahibi Burak’ın büyümüş hali gibi usta demiş. Siz de olumsuz. Dur şunu bak olumsuz. Eski istihbaratçı olduğunu diyorsunuz çıkacak şimdi. Gözlüğüm olmadığından okuyamıyorum. Eski istihbaratçı olduğunu diyorsunuz çıkacak şimdi. İstihbarat hakkında burada konuşacak ve bildiğini verecek. Buna siz kendiniz inanıyor musunuz? Ben de inanırım o zaman demiş. Sizin eski bir istihbarat çalışanı olduğunu.
Mesela şimdi bana olayları mı anlatmamı bekliyor insanlar? Böyle bir profil mi bekliyorlar? Bir kere yapamayız. Mümkün değil. Suç. Hocam demiş sanki son olarak söyleyeyim. Her şeyi anlattı hiçbir şey anlatmadı. Öyle miydi sizce? Yani hiçbir şey anlatmadı. Şimdi ne bekliyor insanlar? Bu soruyu bunu sorun. Sır mı ifşa edelim? Sır mı ifşa edelim yani? Biz olduğu kadar anlatabileceğimiz limitlerde bu işi anlatmaya çalıştık. Bence de başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Değil mi? Olumlu yorumlar çoğu.
Ve de izlenme oranından da açığa çıkıyor bu. Hocam benim açık ara en keyif aldığım. Hocam demiş sanki son olarak söyleyeyim. Her şeyi anlattı hiçbir şey anlatmadı. Öyle miydi sizce? Rıcal hocamıza birlikte okuduk. Seslendirdik. Görüşmek üzere. Sağ olun görüşürüz. Ghana’da sahte büyükelçilik açmışız yani. Ne hangi stüdyomuzu ifşa ettik? Hangi mahalleden? Ben o kadar çok yerde yaşadım ki.
Ben akademisyenim. Bu nereden çıkmış bu laf ya?
Bizimle değilsin derim.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir