"Enter"a basıp içeriğe geçin

Hayvanların Büyüttüğü ve Yetiştirdiği 6 İNSAN

Hayvanların Büyüttüğü ve Yetiştirdiği 6 İNSAN

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=2ptwWGcANDw.

7 yaşındaki Vanya Uyudin tüm yaşamını kendisine evdeki hayvanlardan birisi gibi davranan annesiyle birlikte, içi kuş kafesleriyle dolu ve her yerde kuş pisliği bulunan iki odalı bir apartman dairesinde geçirmişti.
Annesi onu hiç sevmemiş, umursamamış ve onak kuşlarından bir tanesiymiş gibi davranıp tek kelime dahi öğretmemişti. Bulunduğunda tamamen kuşlar tarafından büyütülmüş talihsiz çocuğun iletişim kurulmaya çalışıldığı zaman, bir kuş gibi çıfıldadığı görüldüğünde sosyal görevler hayrete düşmüşlerdi. Dahası çocuk kollarını uçarcasına kuş gibi çırpmaktaydı. Yetkililer çocuğu annesinden alarak bir tıbbi merkeze teslim ettiler.
Kamala ve Amala beraber işledikleri kurtlar avlanmak için yanlarından uzaklaşınca kurtların elinde bulundular. Onları topluma adapte etmek için bir sürü girişim yapıldı ancak kızların hayvansal yönleri ağır basıyordu. Gece yarısı asla uyumamakta, sinsi sinsi av arar gibi dolaşmakta ve bir kurt gibi ulu maktaydılar. Kamala dişlerini taşlara sürterek sevriltir ve keskinleştirir, tırnaklarını bir pençe gibi uzun tutar
ve sadece çiğ et yerdi. Kızlara yardım etmeye çalışan insanların çabaları pek olumlu sonuçlar vermedi. Ancak küçük kardeş Amala 1921 yılında ölünce Kamala bir süre yas tuttu ve az da olsa sosyalleşmeye başladı. Evsiz babasının kaybettiği 1 yaşındaki bu erkek çocuk 2008 yılında etrafında 8 tane kediyle birlikte bulundu. Kediler onu öldürücü soğuktan üzerine yatıp vücut ısılarıyla ısıtarak hayatta tutmuşlar, avlarını paylaşmışlar, kirlerini yalayarak temizlemişler ve onu tehlikelere karşı korumuşlardı. Babasının annesini acımasızca katlettiğini gördükten sonra ormana kaçan, yürümeyi yeni öğrenmiş 4 yaşındaki bu çocuk vahşi maymunlar tarafından büyütüldü. 3 yıl boyunca onlarla yaşayarak sürünün bir parçası haline geldi.
Ağaca tırmanmayı ve yiyecek bulmayı öğrendi. Maymunlar bir takım meyveleri toplayıp onun ayak ucunu atarak ona nelerin yenilebilir, nelerin zehirli olduğunu gösterdiler. Ve zehirlenirse veya hasta olursa, ona yemesi için tedavi edici bitkiler getirdiler. Ormanda bulunduğu yıldan bu yana konuşmayı, okumayı ve yazmayı söktü. Şu anda şehirde normal bir hayat yaşamaktan.
Sujit Kumar küçük yaşlardan beri tüm ömrü boyunca bir tavuk kümesinde yaşamaya zorlandı. 22 yaşında yatağa bağlanmış durumda bulundu. Gıdaklıyor, yemeğini gagalıyor ve bir tavuk gibi yerinde sıçrayıp uçmaya çalışıyordu. İnsani davranışların hiçbirini öğrenememiş bu adamın beyin yaşının 2 olduğu tahmin edilmekte. Ailesinin terk ettiği oksana 5 yıl boyunca bir grup köpekle beraber yaşadı.
Ve grubundaki köpekler gibi çiğ et, çöp ve atı kiyerek hayatta kaldı. İnsanlar tarafından bulunduğunda 4 ayak üzerinde koşarak havlıyordu. Yemin yemeden önce koklamak veya dilini dudağından sarkıtmak gibi bütün köpeksel davranışları sergileyen oksana, kendisine yaklaşan insanları ısırıyor ve agresif davranıyordu. Şu anda bir klinikte tedaviye cevap vermiş durumda. Ancak hala insanlarla iletişim konusunda ciddi problemleri var. Kendisine sorulduğunda sosyal tercihinin insanlar yerine her zaman köpeklerle birlikte olmak olduğunu söylüyor. Bugün yüklediğim insan vücudunun güç limitleri, en fazla ne kadar uzayabiliriz isimli diğer videomu da izlemeyi unutmayın. Ayrıca yeni bir video yüklediğimde haberdar edilmek istiyorsanız,
kırmızı okla gösterilen yere tıklayarak kanalıma ücretsiz abone olun.
Bir sonraki videoda görüşmek üzere.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir