"Enter"a basıp içeriğe geçin

İbrahim Karagül | Bebek Sahili | Delirdik | Galata Kulesi

İbrahim Karagül | Bebek Sahili | Delirdik | Galata Kulesi

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=mkphrr9dqrI.

Güzel bir sf took experimenting
Ne dedi ya? Yap bu işi! Herkese merhaba ve programa hoş geldiniz! Dünkü olaylar sosyal medyayı yıktı götürdü. Baya yıktı. Hele bebek sahilini epey yıktı. Şimdi konuya gelmek istiyorum.
Konunun ama esas önemli aktörlerinden bir tanesi ki oyunu gören, büyük oyun. Vardır ya böyle. Bizim büyük oyun vardır. Büyük oyun. Sen gör o büyük oyunu. Sen! İbrahim Karagül. Türkiye’nin Suriye müdaresi öncesi içeride düğmeye basıldı. Peki. Derse sokağa sürüldü. Tamam. PKK, CHP ve İP’ye sokak çağrısı yaptı.
Peki. Sabah 15 Temmuz köprüsüne provokasyon. Ahmet Çık bayrak dikmeye çalıştılar. Farkındaysanız her yer diriliş, her yer taksim diye bir bayrak asmaya çalıştılar. Boğaziçi köprüsüne. Olmadı. Ondan sonra öğlen bebekte iğrenç görüntü servisi.
Öğlen iğrenç bebekteki görüntü servisi şu. Bir tane adam Afgan mülteci diye yola çıktı. Çılılçukluk güneşleniyor. Bir tane gaye kibar hanımefendiyle gaye kibar bir beyefendiyle bebekte şey yapıyor. Olmaz. Başka bir şey anlatamadım. Hayır çünkü gösteremiyorum. Videoyu da gösteremiyorum ama şu hareket var. Neyse. Önemli değil. Video acayip komik video. Çünkü gayet karambol içerisinde yani. Neyse. Konuşmak isteyim ben o videoyu. Çünkü konuştukça eğlenmeye başlayacağım videoyla ilgili. Yeni Kurgulara Hazır Olun dedi İbrahim Karagül. Şimdi abi şunu söylemem gerekiyor.
İbrahim’cım. Kurgul murgul falan filan yok. Ne var biliyor musunuz? Şu var. Şu var İbrahim. Gezi Parkı’nın olayları başladığı yıl dönümü var. Orada da Ahmetçik gaye güzel bir şekilde bayrak asmak istiyor köprüye. Haklı mı? Haklı bence. Evet abi çünkü önemli bir olaydı bizim için.
Hepimiz için. Türkiye için önemli bir olaydı. Tabii ki bayraklar arasında şey olunca işte Trabzon spor şampiyonluğu tebrik ediyoruz. Bilmem neyi tebrik ediyoruz. Olunca tabii ki şey sık kaçıyor. Ama günü sonunda yapsın milletvekili. Neydi? Olay o. 15 Temmuz köprüsünde provokasyon. Ne provokasyonmuş çünkü o bayrağı gören herkes o trafikte ayaklanacak. Lütfen. Öğlen demek ki iğrenç görüntü servisi şöyle başladı. İşte yabancılar, gavurlar, işte yabancılar bebekte seks yapıyor. İşte bu kişi bunlar Türk değil. Bunlar yabancılar işte bilmem ne oldu. Hepsi Türk çıktı. Evet. Hepsi Türk çıktı. Herif Türk çıktı. Annem falan diye böyle dövmesi var herifin.
Kadın Türk olmuş. Ne zaman olmuş önemli değil. Ama tabii ki aranızda o şey oyunu var tabii ki. İşte yabancılar yapıyor bu işi. Bir taraf onu yapmaya çalışıyor. Yabancılar. Yabancılar böyle bebekte seks yapar. Türkler bebekte seks yapmaz. Emin misiniz? Çünkü… Söylemeyeceğim.
Ama günün sonunda akşam Galata Kulesi’nde kendini yakan adam… Kendini yakan adam kendini yakmadan evvel bütün Galata Kulesi’ne Azrail Kılık’la dolaşıp… Hiçbir şey söylemeden insanların resim çektirmiş. Üzücü bir olay. Ama bu insanın da aklı yerinde değilmiş. Bir şey yok burada provokasyon yok. Aklı yerinde değil. Provokasyon nerede olabilir? Bebekte.
Bebekte işte bakın görün millet sokaklarda. Ama herif de yani öyle bir şeysi yok. Kadının biraz aklı yerinde değil. Ama o da Türk. Herif de Türk. Herkes Türk. Türk abi biz Türkler böyle oluyor. Delirdik. Ona getirmeye çalışıyorum. Burada bir oyun falan yok. Çıldırdı millet. Kendine gelemiyor. Çıldırdık. Niye çıldırdık? Çünkü bu akşamki %30 doğalgaza açın pencereleri diğer adamlardan çıldırdık. Açın pencereleri doğal gaz zengin olduk. Affedersiniz zengin mengin olmadık. Fakirleşiyoruz. %30 doğalgaza zam. Dolar olmuş 16.40. Düştü 16.10. İşte bak ne güzel düşüyor. Gene 16.40’e geldi. Geri geliyoruz. Her yeri geri geliyoruz.
Öbürü ondan size büyük bir oyunu anlatmak istiyorum. Büyük oyun şu. Tele1. Flash TV, BİMNEMLİ TV. Kılıçdaroğlu’nun açıklamasını yayınladığı için ceza yiyor. Büyük oyun orada esas. Büyük oyun Candan Kaftancıoğlu’nun bir gün içeri girip çıkması. Ne demek o? Yanak almak.
Ne duruyor yanak? Dikkat et kendine bak. Gözümüz sende demek. Bugün Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun duruşması vardı. Duruşma olamadı. Niye olamadı bilmiyoruz. Niye bir karar vermedi bilmiyoruz. Ama ne oldu? Eylül’e atıldı. Hep demokrasin kılıcı orada. Büyük oyun burada. Siz şunun farkına varın.
Büyük oyun bu büyük Galata Kulesi’nde kendini yakmaya çalışan bir zırdelinin değil. Büyük oyun bebekte yapmaya çalışan bir adamın, oyunun bir parçası değil. O zırdeli. Zırdeli mi, akıllı mı onu bilmiyorum henüz daha ama ne yaptıysa. Büyük oyun 15 Temmuz’da köprü provokasyonu da değil. O bir milletvekili dişi.
Büyük oyunu siz görün. Büyük oyun şurada. Kandırılıyoruz. Bizi yanıltıyorlar. Ekonomimiz ***. Paramız sıfır dibe doğru gidiyor. Enflasyon yükseliyor. Ve de dün akşam Merkez Bankası Cumhurbaşkanı’na görüşüyor. Merkez Bankası başkanı Cumhurbaşkanı’na görüşüyor. Ve aynı zamanda Maliye Bakanı’mız da Cumhurbaşkanı’na görüşüyor.
Ama herhangi bir şekilde açıklama çıkmıyor oradan. Ya bak büyük oyun istiyor musun? Büyük oyun şurada. 2023 seçim gününe kadar bir oyun var. O oyunda ya yabancılara karşı bir oyun oynanacak. Ya da yabancıları tutan bir oyun oynanacak. Ama günün sonunda.
Biz fakirleşiyoruz. Ekonomimiz çok kötü. Para kazanamıyoruz. Kazandığımız para hiçbir şey değmiyor. Ve de oturup da asgari ücreti mi yükselteceksiniz? Abi ben nasıl ödeyeceğim? Maalesef kovmam gerekiyor bazı insanları burada. Ama kovmak istemiyorum. Ben ne istiyorum biliyor musunuz? Bütün dünyada…
Enflasyonla mücadele eden ülkeler arasına girmek istiyorum. Nasıl mı? Çok basit. Enflasyonla mücadele eden ülkeler ev payızı yükseltiyor. Biz? Çıç çok. Ama tabii ki biz özel bir ülkeyiz. Biz böyle Osmanlı’lıların torunları bilmem ne falan filan. Tamam abi. Ben bugün benim derdim. Dün değil. Dün dünde kaldı. Ben bugünümü istiyorum.
Bak yarımı da düşünmüyorum. Çünkü yarını düşünecek kadar o kadar zengin değilim. Ben bugünü düşünüyorum. Bugün bana çözüm verin lütfen. Bana bugün çözüm vermediğiniz sürece ben maalesef sizinle aynı gemide değilim. Cumhurbaşkanımın söylediği gibi. Aynı gemide değiliz Sayın Cumhurbaşkanım. Ben bugünü düşünüyorum. 2053’i değil. Neyse. Sakin.
Vusa! Oy verin. Oy verin dedim. Bu ne oğlum? İyi olun. Yorum yazın. Like atın. Bir şey yapın. Keyiflenelim.
Çok teşekkürler.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir