"Enter"a basıp içeriğe geçin

İkbal Gürpınar | Ali Yalçın | Bülent Turan | Çanakkale Köprüsü | Fenerbahçe’den Kupa Resti

İkbal Gürpınar | Ali Yalçın | Bülent Turan | Çanakkale Köprüsü | Fenerbahçe’den Kupa Resti

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=tsXxliyZP6s.

Herkese merhaba ve programa hoş geldiniz. İyi haftalar diliyorum. Size bugün pazartesi. Pazartesi olduğu için hafif başlayacağım haftaya. Sizin için hafif başlayacağım çünkü biliyorum. Diyeceksiniz ki, aa bir hafta sonu nelerle uğraştık. Uğraştığınızı biliyorum. Ekrem İmamoğlu’nun otobüsüyle uğraştığınız, Nagiyan Alçın yordaydı ondan uğraştığınız, İmamoğlu’nun açıklamasıyla uğraştığınız, İmamoğlu’nun Trabzon seyyat ve Rize turu ile ilgili uğraştığınız.
Niye olay oldu bilmiyorum. Biliyorum ama ilgilenmiyorum çünkü boş. Ama nedir biliyor musunuz dolu olan sosyal medya. Şimdi sizi hemen haftanın kahramanı ile tanıştırmak istiyorum. İkbal Gürpinar. Gelin birlikte Han Fendi’yi izleyelim. 15 Temmuz’u kesinlikle Suriyeliler sayesinde kazandığıma inanıyorum. Bir de basını bir takip edin. Ben araştırdım, internet de bulamadım. Ama bu Suriyelideki olay patlamadan evvel netrolojinin bir açıklamasına şahit olmuştum. Seci bir kuraklık olacak Türkiye’de. İşte perişan olacağız, mahvolacağız. 15 Temmuz öncesi mi? 15 Temmuz öncesinde ondan belki 5-6 ay filan önce. Anam yağmur üstüne yağmur yağdı. Abi. Yani bu kadar mı savunmamız gerekiyor Suriye’nin gelişimi? 15 Temmuz’da onlar olmasaydı biz 15 Temmuz’da bitmiştik.
Han Fendi, teessüf ederim. Sonra da bir haber daha var. Tam bilmiyorum nerede olduğunu. Araştırdım bulamadım. Yani o da var. Araştırıyor bulamıyor. Çünkü yani her yaz çok kurak geçecek diye söyleniyor zaten son 15 yıldan beri. Ama Suriyeler bir geliyor, fışır fışır yağmurlar böyle. Duşlar falan herkes memnun. Hayat çok güzel. Suriyelere öpüyoruz yağmurun altında.
Gel Abdül. Muağ diye öpüyoruz Suriyelileri. İyi ki geldin bizim ülkemize. Niye? Bereketli. Abi bu kadar savunmayın. Ama tabii ki burada da durmuyorlar. Şimdi yukarıdan bir mesaj geliyor ya, bir şey değişiyor ya. İdeoloji değişiyor. Ya Suriyelileri korumamız gerekiyor. O yukarıdan aşağı gelene kadar o mesajın kendini böyle devlet görevlisi olarak
kendini böyle yardım olmaya çalışan küçücük insanlar, onlar da kendilerini böyle görev buluyorlar. Bir tane daha var mesela. Meymur Sen, Genel Başkanı Ali Yalçın. Suriyeliler zamanında buraya gelip Çanakkale geçilmesin diye şehit oldu. Şu Suriye’de oturuyor böyle adam. Diyor ki baba diyor Çanakkale kötü.
Ne? Abdülkendim Fatih Abdülkendim. Hurra Çanakkale’ye gidiyorlar. Abi yani bu kadar da korumanıza gerek yok. Bir sorun var. Bir mülkteci, bir Suriyeli sıkıntımız var. Bence buradaki sıkıntımız, bir kere daha onu çizmek istiyorum ben. Sıkıntı Suriyeli’nin burada olması değil. Sadece kimin olduğunu, kimin olup olmadığını bilmiyoruz. Anlamıyorum. Sadece Suriyeliler de değil. Bir sürü göçmen var. 1.2 milyon göçmen var İstanbul’da.
Yabancı var. Ki onların 200.000’i kayıt altında. Diğerleri kim olduğunu bilmiyoruz. Nereden geldi katil mi nereli, ne yapmak istiyor, ne iş yapıyor. Sorun orada. Sorun adamlarda değil. Esas sorun bizim göç idaresinde. Yani onlar bilmiyorlar kim bu kişilerin olduklarını. Veyahut iç işlerinde. Anlamıyorum abi. Böyle bir savunma. Komediye devam. Devam.
Bitmedi daha var daha var daha var. Bu benim. Ben seviyorum. Bu sefer AK Partili Bülent Turan. Gelin onu da birlikte izleyelim. Cülam ile beraber hep beraber bindik arabalarımıza. Gelibolu’ya, Lapçaki’den, köprüden gittik. 6 ayrı program yaptık. Son program İskene’de, Bop’un önünde iftar programı. İftarımızı yaptık. Bop’u karşımızda. Köprü de bizim, bop’u da bizim. Köprüden gittik, bop’ula geri geldik. Ayıp mı, günah mı, yanlış mı? Bunu haber getiriyorlar. Koca koca teyze onlar. Fox TV, Halk TV, şunlar bunlar. Tarafsızlar bunlar. Arkadaşlar bakın bu bir gerizekalıktır. Gerçekten yıllır gibi değil. Şimdi nereye getirmeye çalışıyor, söylüyor musunuz? AK Partili Bülent Uğran. Şunu söylüyor, diyor ki Ne yapmış? Oradan Gelibolu’dan karşıya arabayla geçmiş dönüşte vapurla dönmüş. Şimdi haber değeri var mı bunun? Var. Yani niye var biliyor musunuz? Çünkü şu sebepten dolayı bas bas bağırdı hükümet. Köprüden geç, köprüden geç, köprüden geç diye. Yani o kadar çok önemliydi ki köprüden geçmemiz
bayramda bile bedavaya vermedik. Anlatabildim mi köprüden geçişi? Yani tabii ki burada bir haber değeri var. Ama dangalak, ne bileyim, yakışmıyor bizim dilimize. Bu siyasetçilerin değil, bu dil yakışmıyor. Dangalak, soros çocuğu. Ama haber doğru. Çünkü köprüden geçmek daha pahalı. Vapurla geçmek daha ucuz. Ama ne yaptılar? Vapur seferlerini azalttılar ki orada sıra olsun ki insanlar köprüye geçsin diye. Yapılmadı mı o? Yapıldı. Öyle yaptıktan sonra ilginç değil mi haber? İlk üç gün açıldı köprü. Normalde günde atıyorum 20 bin kişi garanti veriyorsak hala böyle 6 binlerde sürünüyoruz. Daha uzun yıllar sürüneceğiz. Çünkü Çanakkale’den Gelibolu Yarada’nın arasına geçmek için bir sebep yok. Var. Ama bu kadar çok aracın geçmesi için bir sebep yok.
Tarım yok. Fabrikalar yok, yerleşim alanları yok, hiçbir şey yok. Ama yok. Geçeceksin illa. Para kazanacağız. Allah aşkına. Geçin bunları. Ama bitmedi. Geri çıktı karşıma. Ama bitmedi. Bu benim.
Galiba 2022 yılında bana deseler ki ya sana bir tane Recep İvedik yeni filminin fragmanını göstermek istiyorum deseler şu videoya gösteririm size. Havada olduğu yerde, hat ettiği yerde Fenerbahçe Kupası futbolcularının ellerinde
Paraplarımız alt işler eşliğinde el ele bir kez daha her zamanki gibi her zaman olduğu gibi el ele bu çok da paraplarımıza doğru koşuyor futbolcularımız. Şimdi bir Galatasaraylı olarak çok söylemek şey çok şey söylemek istiyorum. Ama çok zor çok böyle biliyorum yani biliyorum, tutuyorum kendimi. Fenerbahçe kendini şampiyon ilan edip 5. yıldızı taktı. Ülke bu. Ülke bu abi. Şimdi Ali Koç niye bunu yaptı? Fenerbahçe başka neyi yaptı? Çünkü bir türlü futbol federasyonu cevap vermiyor Fenerbahçe’ye. Bas bas bari işte o sene kumpas senesi biliyorsunuz. Meşhur işte 3 Temmuz olayı şey yapıyorlar ya işte o sene bizim şampiyonluk bizden aldılar, benimle ne oldu falan. Bu sebepten dolayı bu yıldızlar bizim olacak falan filan diye diye diye. Ama Beşiktaş darbesi öncesi Fenerbahçe kendine bir kupa yaptı. Sonra oyuncularla birlikte kupa töreni düzenledi. Ve de 5. yıldızı taktı. Hatta Ali Koç açıklama yaptı. Biz artık bundan sonra 5 yıldızlar.
Sayın Ali Koç, sayın Fenerbahçeliler 5 yıldız yetmez. 15 yıldız takım bence. Böyle böyle şöyle bir 5 yıldızlı bir kolye takım yani. Yapmayın çünkü bu şimdi ne oldu biliyor musun? Bu benim gibi bir gazvaylığı için mükemmel bir konu oldu. Yani her davette yemekte yurtdışındaki arkadaşlarıma bu videoyu gösterip diyeceğim ki Ya sizin futbolunuz nasıl? Mükemmel bir futbolumuz var. Ne oldu? Ya işte 2000’li yıllarında vefal kupasını kazandık. Ee sonra ne yaptınız? Ondan sonra aradan 20 yıl geçti. Fenerbahçe klubu kendi kendine bir şampiyonla ilan etti diyeceğim. Konu bu kadar. Kusura bakmayın. Keyfim çok yerinde. Yani şey çok hoşuma gidiyor. Bu çok güzel bir ülkeyiz ya.
Allah aşkına çok keyifli bir ülkeyiz. Şimdi size son olarak bu dezenformasyon kanunu geliyor. Yavaş yavaş uzaklardan hemen Abdül gibi değil. Suriye’den gelip Abdülcül nasılsın selamın aleyküm aleyküm selam gibi değil. Bir geliyor şimdi savunma bakanımız bir açıklama yaptı. Dedi ki sınırlarımız Cumhuriyet tarihimizde hiç olmadığı kadar kontrol altında dedi. Tamam mı? Hulusi yakar bunu dedi. Bu bir teori olarak üzerinde sizinle çalışmak istiyorum.
Çünkü başımıza geleceğini anlatayım. Bunu dedi ya şimdi savunma bakanımız. Ertesi gün diyelim ki ben sınırda 150 tane göçmenin haral-uhuralı koşarak sınırı geçerken videosunu çekersem ve de bunu haber olarak yaparsam dersem ki sınırlarımız korunmuyor.
Bomboş insanlar böyle koşa koşa sınırlarımıza Türkiye’mize giriyor diye haber yapsam sayın bakanımız dönüp de diyebilir ki kardeşim senin haberin yalan dezenformasyon yapıyorsun. Beş yıl hapis cezası var. Şimdi dezenformasyon kanunları esas nedir biliyor musunuz? İktidar ve gücü haberlilerin üzerinde ağırlığını ve kontrolünü tutabilmek için. Sadece onu bir getirmek isterim. Nasıl o kadar minnacık bir olay bile benim gibi melek suratlı bir gazeteci, bir televizyoncu, bir adamı beş yıl güneş görmeyerek geçirebileceği bir pozisyona getiriyor. Siz pozisyonunuzu koruyun. Like atın, yorum yazın ve de lütfen lütfen lütfen abone olmayı unutmayın.
Çok teşekkürler. Yarın görüşmek üzere.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir