"Enter"a basıp içeriğe geçin

MEVZULAR 4 – Sahte Karne, Okul Balosu, Büyü

MEVZULAR 4 – Sahte Karne, Okul Balosu, Büyü

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=Zt2gekzqhVo.

Karnet zamanı yaklaşıyor. Mini mini biriler, daha testisleri yeni kullanmış 11’ler, lise öğrencileri hepsi karnelerini bekliyorlar. Ben hiç beklemedim karne biliyor musunuz? Ne olur karne vermesinler diye çok yalvardım Allah’ıma ama hepsini de verdiler. Bahçelivler Deneme Lisesindeyim o zaman. Ankara’da. Ankara’ya selam. Atatürk Anadolu Lisesindeydim ben. Atıldım. 9 zayıfım geldi. Zaten 11 tane ders var. Babama bunu nasıl göstereceğim? Bir de asker çocuğuyum yani. Adam komando falan eğitmiş bir adam. Ne yaptım? Sahte karne. Bir de normalde yapmayı bilmediğim için çamaşır suyuyla falan filan onu temizler misin sonra kendi not yazarmışsın. Hocam gittim böyle üzerine çamaşır suyunu böyle damlattım. Karne eridi. O karne böyle açılınca aklıma evde yaşayacaklarım geldi. Arkadaşlarıma soruyorum. Karne’m delindi dedim. Ankara’da, Sakarya’da bir böyle matbaacı var. Sana hazır karne basıyor. Her şeyle yapılmış. Oraya zaten artık adam yeni yapmaktan bıkmış. Önceden bir sürü yapmış. Onları böyle raflandırmış. Babam beni çok sevsin. Babam sadece beni dövmesin. Babam. Babam dedim hani hepsinden 5 aldığıma inanmaz. Dedi ki edebiyat.
Dedim 3. Matematik. Bu sene çok çalışmadım. 2 falan. Götürdüm eve karneyi. Bakıyorum. Ulan ne anlayacak zaten. Sıfırdan yapılmış karneyi. Babam kapıyı açtı. Ben böyle babamın yüzüne bakamıyorum tamam mı? Şöyle yapmam lazım. Aa babacım nasılsın? Bakma da karne’m. Yapamıyorum korkudan. Tuvalete koştum. Kapıyı açtım. Karne ayakkabının üzerinde. Babam başka bir yerde. Aa bakmamış bile karneyi. Oh dedim çok rahatladım böyle. Babam salonda oturuyor bana baktı. Karneyi bir getir bakayım dedi. Baba ya işte bakmadın mı zaten falan. Ben dışarı çıkacağım arkadaşlarla. Kaçmaya çalışıyorum.
Karneye bakmama gerek yok. Müdürüm abininle telefonda konuştum dedi. Dedim ki. Down on my knees. Bir babanın bir evlada böyle bir şiddet uyguladığı görülmemiştir. Nasıl söyleyeyim sana? Yaptığı yemeye sevgisini katıp ocakta ısıtan kadının çok pişmesin. Azı pişmesinin telaşı vardır ya. Böyle o camdan bakar böyle. O telaşla dövüyordu. Hani böyle ölmesin ama acıyı atlatamasın da. Evden kaçtım. İstanbul’a geldim şarkıcı oldum. Sağ olun.
Zaten karneye hiç bakmadan o kadar dövdü. Bir de bakıp sahte olduğunu görünce dövmedi. 6 dakika falan ölü kaldığım için evde beynime oksijen gitmemiş. Ondan böyleyim şu anda zaten ben. Sevgili ebeveynler, sevgili aileler. Lütfen çocuklarınıza aldıkları not üzerinden değil. Yaşamda sergiledikleri rol üzerinden. Oo güzel bir laf oluyordu da sonunu getiremedim. Çocuklar size sahtekarne yapmayın. Bugün de olandırıcılığa alışan yarın baş mı olur falan diyor. Orayı kestik. Kamera bozuldu. Açıldı. O arada hiçbir şey söylemedim. Bir meslek vermedim.
Valla öyle kişilik karakter başarı okuldan alınan notlarla belli olmaz. Bu liserliler, üniversiteliler falan mezun olacak şimdi. Bütün hayallerinizin boşa çıkacağı o güneye çok az kaldı. Mezuniyet partisi. Kızlar yazık. Şimdi herkes deli gibi elbise bakıyordur kendine değil mi? Şimdiden başlamış mıdır o? Deliler gibi elbise bakıyorlar kızlar. Pişti olmamak için böyle. Çünkü 11 TMA’daki *** asla pişli olamam. Ama süper ya. Gençler için gerçekten müthiş bir aktivite. Tabii Amerikan filmlerinin gibi değil. Bizdeki mezuniyet baloları öyle değil Allah’tan. Çünkü orada bir ahlaksızlık söz konusu Amerika’da.
Burada ahlaksızlığın fikri var. Yanlışca zikri yok. Balolar balolar. Özellikle özel okulda okuyan çocuklar çok hak ediyorlar çünkü. Yani bütün yıl para, para. Kesin o partileri de, onların o baloları da paralıdır. Çok komik değil mi? Adam sana şunu vaat ediyor. Bizim okulumuzu okursan çok başarılı olursun. İyi bir iş bulursun. Yani senin para kazanman için senden para isteyen bir sistem. Bu birazcık enteresan değil mi ya? Sanırım değil. Evet. O kadar çok büyü yaptırıyorlarmış ki abi. O kadar olur yani. Google mesela be yaz, büyü. Çareyi bunda arayanlar var. Bazen 600 takipçisi olana bile, 700 takipçisi olana, hatta 300 takipçisi olana bile
gıcık olup büyü yaptıran varmış biliyor musun? Hiç tanımasabiliyim. Düşünsene keşfete çıkıyorsun böyle. Biri görüyor fotoğrafı. *** çabuk. Bu da bebeği böyle götürsün. Büyü yapıyorlarmış. O yüzden arada gidin kontrol ettirin. Mesela benim bir arkadaşım yıllar evvel bu kedileri öldürmeye falan çalışıyordu. Peşinden koşuyordu bilmem ne. Tam bir sayko idi yani. Sonra bunu hocaya götürmüşler. Hoca demiş ki bunun içinde sübyan cin var. Gerçekten cin girmiş hoca. Hoca buna bir tavsiye vermiş işte. Tur varmış, tur otobüsü. Arınmak için böyle bir tur var. Onu yapıyorlar. Önce böyle bimdemde mağarasına giriyor. Orada dua okuyor 6-7 kere. Sonra mağarada ufak bir delik varmış. Oradan sığıp geçmen gerekiyormuş. Sonra bir daha okunuyorsun. Sonra bir yıkıyorlar falan filan pıt. Gerçekten çocukta mesela artık öyle bir şey yok. Kedi besli evinde falan. Çok da iyi bir çocuk oldu. Herkes herkese büyü yapabiliyor demek ki abi. Çok tehlikeli ya. Bana acaba hiç büyü yapmışlar mıdır? Üniversitede kızın bir tanesi geldi. Dedi ki ben şu çocuktan çok hoşlanıyorum olsan ya falan. Ben de zannettim ki ayarlamamı falan istiyor gidin. Zaten bunu da bir insan niye ister ki? Bunu bana ayarlasana. Ben bunu ayarladım sen ***. Ben de birini birine ayarlamamı zannettim. Dedi ki büyü yapacağım ben bu çocuğa adeti. Dedim büyünün şeyi ben miyim acaba malzemesi? Hani kurbağa bacağı, oğuzhan falan. Bana niye söylüyorsun lan bunu? Çayına bir damla adet kanı damlatıyormuş. Çocuğa içirtiyormuş. Çocuk ona aşık oluyormuş. Kızın suratına kustum. Üniversite boyunca çay içemedim. Full Jack Daniels. İnanırsanız inanmazsınız. Ben inanıyorum çünkü bunu yaşayan arkadaşlarım var. Bir kız arkadaşım vardı. Erkek arkadaşının annesi. O kızla beraber olmasını istemiyormuş çocuğun. Büyü yaptırmış abi çocuğa.
Kız diyor ki benim ne zaman böyle eline eline dokunsam ateş yanıyormuş yani. Dokunamamışlar birbirine falan. Bak şimdi bu büyüğü kesin aradırlar bütün anneler ve babalar. Kızım bu ***. Enter. Demek ki oluyor. Valla ben korkuyorum ya. Gideyim okutayım kendimi ya. Buradan bizi okumak isteyen hocalar varsa da abone olmayı unutmasınlar. İşin rast gitmesin büyüsü varmış mesela. Buldun bana yapılan büyüğü falan demiş. Bir kadın bir erkeği ya da bir erkek bir kadına elde etmeye çalışıyormuş ya. Büyüyle elde etsen ne olacak? Yani senin sevdiğin karakter olmaktan bir adama sırf yanında olması için ya da işte yanında durduğu için aşık değilsindir ki ya da bir kadına.
Değil mi? Onun belli bir huyu belli bir özelliği belki de seni bırakıp gittiği için aşıksındır. Kendi öz iradesini yok edip adamı ya da kadını kendine döndüreceksin öyle mi? Oha o zaman sen aşık değilsin ki. O kadar aşıktım ki büyü yaptırdım. *** git. Madem büyü denilen şey her b*** yapıyor. Bence kendine büyü yaptırsın. Allah’ım ne olur birazcık daha akıllı olayım falan.
Yok anasını ***.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir