"Enter"a basıp içeriğe geçin

Mevzular 45 – Görünen Köy

Mevzular 45 – Görünen Köy

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=7f4GpTHC8i8.

Emevilerle Abbasiler döneminde yaşamış bir adam. Ebu Müslim Horosani. Emeviler yıkıldıktan sonra ne diyor biliyor musunuz? Onlar zararlarından emin oldukları için dostlarını uzak tuttular. Kendilerine bağlamak ve kazanmak için de düşmanlarını yakın tuttular.
Yakınlaştırılan düşman dost olmadı ama uzaklaştırılan dost düşman oldu. Genel olarak şova yatkınızdır. Birçok insan da o şovla anlatır derdini. Şimdi o şovu benimseyen, öven ama asla yapamayıp evinden çıkmayan Twitter’dan, sosyal medyanın başına kalkmayan insanlar var. Bana bunları o insanlar yazdı. Her gün izledikleri kanallarda darbe haberleri yapılırken, sanki bir gün sonra darbe olacakmış gibi insanlar şişirilirken,
FETÖ kumpasını Türk ordusu üzerinde uygularken sesini çıkartmayanlar yazdı. Dünün doğrusunun kimi karşısında olduğuna iyi bakın. Bugünün yanlışlarına kimler destek oluyor? Yiğit hartın. Doğrular ve yalanlar asla şekil değiştirmez.
Bu taraf değiştirir. Jöpolytik bir fırtınanın içinde Türkiye. Dünya Jöpolytiğini gördüğün zaman, Türkiye üzerinde oynanan oyunu görüyorsun. Zaten dünya Jöpolytiğinde, kenar kuşakta, Türkiye’nin rolü konsolide olsun diye balyoz yapıldı. Ergenekon’un. Bu adamlar Karadeniz’e biri sokmuyor, Doğu Akdeniz’de izin vermiyor. Mahavatan diye bir kavram yaratılar.
Egedo’ya hiçbir şekilde bize izin vermiyorlar. Şikayet ediliyoruz. 2009 Avrupa Birliği İlerleme Röportasının 32. maddesi ne diyor? Türk donanması Güney Kıbrıs’ı engelliyor diyor. Dört ay sonra biz tutuklanıyoruz. Bugün ne isteniyor bize? Açıkça söyleyeyim. Mahavatandan çekil diyor adam. Kıbrıs’tan çekil. Senin güneyinde ben Kukla bir Kürt devleti kuracağım.
Denize çıkışı olarak buna da itiraz etmeyeceğim kardeşim. Şimdi buna izin verebilir mi Türkiye? Kendi içimizde bölünmeye o kadar müsaitiz ki, birbirimize karşı cephe almaya o kadar melliyiz ki, bugüne kadar PKK’sı gelmiş, Amerikası gelmiş, Rus’u gelmiş, Çin’i gelmiş. Kim bölebilir bizi?
Bizi bizden başka kim bölebilir?
Bir yanımı sardı müfreze kolu Bir yanımı sardı varici yolu Beş yüz atlı inan kestiler yolu
Eşkıya dünyaya hükümdar olma

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir