"Enter"a basıp içeriğe geçin

MEVZULAR 8 – SAPIKLAR ve İBNELER

MEVZULAR 8 – SAPIKLAR ve İBNELER

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=zrqlUewTo_0.

Geçtiğimiz günlerde cenaze azıcıkındaki bölgeye tecavüz etmişler. Bunun gibi bir tane davay var abi. Maslak’ta kırkız öğrenci birine yol soruyor, tecavüz ediyor, dövüp bırakıyorlar. Sapıklık o kadar tehlikeli bir şey ki hiç kimsenin anlığında sapık yazmıyor. Burada şu anda 20 kişiyiz. Yanlış anlamıyorum, burada bile bir sapık olabilir. Çünkü sapıklar sapık olduklarını ortaya koymak için fırsat kollayan normallerdir aslında. Belki biraz önce gördünüz yolda karşılaştığınız. Sigara almak için bakkala girdiğinde arkanda sıranı bekleyen adamdı. Belki karşıdan karşıya geçen teyzeydi.
Sapık her yer böyle bir olayı Twitter’a düşürüyorlar ve diyorlar ki kahrolsun idam gelsin. Destek veren tweetlerin içinde bile 80 bin tweet varsa 10 bini belki sapık. İdam gelsin, idam gelsin. Ben de isterim geberip gitsin. Ama hukuk sistemi oturmadan idam gelmesin. Düşünsene zamanında haksızları içeri aldıkları ve şu anda serbest bıraktıkları gazetecileri ne yapacaklardı? Mezarlarının başına gidip özür mü dileyeceklerdi? Sisteme oturmadan idamın gelmesi çok tehlikeli. Bana bir bok attın, ben sana bir bok attım. İdam edin, öldürüldün, geberip gittin. Beş sene sonra ortaya çıktı senin suçsuz olduğunu. Ne yapacağız?
Mezarından çıkartıp ayakta mı tutmaya çalışacağız? İlla büyük bir ceza vermek istiyorsan? Adım edeceksin abi. Evet. Sene 2017, belki çok moderniz ama suç orta çağını mı satıyorsa cezası neden modern olsun? Adli tıp götürbaşı ayrı oynuyor. Bazı mahkemelerimiz çok enteresan kararlar veriyor. Biliyorsunuz bunu. Duyduk, gördük, televizyonlarda, Twitter’da, internet’te, sosyal medyada gördük. Ne yapıyor? Kravat takıyor, gözlük takıyor. Efendim dayanamadım, çok arzuladım falan filan. İyi halden 2 sene yatıyor. Hop çık pıt çıkıyor. Tecavüzü sokakta dolaşıyor.
Bu iğrenç olayı gerçekleştiren piç mahkemeye çıktığında kendini şu şekilde de savunabiliyor. Tarih var, bana poposunu göster. Mahkeme bunu kayıt altına alıyor ve adamı haklı bulabiliyor biliyor musunuz? Bir şekilde ceza indirimine gidiyor ya da mahkemeye rızası var dedirtebiliyor. Twitter’a sosyal medyaya düştüm. Çığlık atmadığı için rızası var. Çığlık atmadığı için mi? Sen tecavüzü uğrayan bir kadın, bir kızım, bir çocuğun ne gibi psikoloji de olduğunu bilebilir misin? Çığlık atmıyorsa rızası var diyebiliyorsun. Sen donak almak terimini, korkma terimini hiç duydun mu? Be akıl ve zihniyet. Hepinizin anası hepinizin bacısı var ya.
Çıktı işte sokağa herif. Twitter’da bu gündem oluşmasa, bu kamuoy oluşmasa böyle devam edecek. Şimdi biraz biraz ağır ceza vermeye başladılar. 18 yaşının altında kızlar evlendiriliyor ve diyorlar ki Bazı görelerin geleneğidir. Rızası var çocuğun olur mu öyle şey? Yok oğlum. Bu da bir sapıklık. Türk Ceza Kanunu’nda 18 yaş altı bir kız rızası olsa dahi biriyle cinsel ilişkiye girerse buna tecavüz deniyor. Sen 16 yaşında kızla evlenip o benim nikahlı karım, helalim deyip gerdeğe girdiğin zaman ona tecavüz etmiş oluyorsun. Bunu nasıl anlatayım sana biliyorum çünkü 14 yaşında bir kuzenin var. Kız.
Yazlıktayız. Yazlığımızın karşısında zamanında otel yapılmak için başlanmış bir inşaat var ama bitirilememiş çünkü imar alınmamış. Büyük ihtimalle orman yangını çıkartıp orospu çocukları sonrasında otel yaptılar oraya. Bir de son anda kim ayıklıysa ki böyle şeylere normalde ayıkılmaz bizim ülkede. Hatta ayıkması gereken kurumlar kendi yakarı ormanı. Diyorsun abi. Kuzenim uyuyamıyor 14 yaşında. Kız çocuğu. Sen abi çok korkuyorum dedin. Neden korkuyorsun geri zekalı 14 yaşında? Olsun abi korkuyorum. Çocuğu kandırmışlar. Karşı taraftaki inşaat hayaletli diye. İşte onun içinden hep evleri, yazlıkları izleyen hayaletler ve ruhlar var. İnanmış. E inanır. Neden? 14 yaşında. Çocuk işte. Bir arkadaşımızın oğlu var 12 yaşında. Kolu kırılmış. Yavrum benim geçmiş olsun. Ona böyle imza atıyorum koluna. Dedim ki ne oldu lan? Murat abi, arkadaştan vardı duvardan atlayamazsın dediler bana ben. Atlayamaz mıyım? Benim adım Ayberk dedi. Ayberk tebrikler. Çünkü Mahmut olsa atlayamayacak o belli. Ayberk olduğu için atlamış onu. Şuncuk bir şey 12 yaşında çocuk arkadaşlarının gazıyla atlamış kızamazsın. Çünkü çocuk işte. Ya 16 yaş civiceleri yüzünden yüzüne kimyasal madde süren insanları bilmiyor musunuz? Size şimdi çok saçma gelmiyor mu? Geliyor.
Ama aslında saçma değil çünkü herif 16 yaşında. E çocuk işte. İnşaattan kuma atlayanlar. Babasının arabasını kaçırıp gece duvara çarpanlar. Karnem kötü geldi diye kendi canına kıymaya çalışanlar. Bütün bu aşırılıkların tek bir bahanesi var, tek bir adı var. Çocuk işte. Şimdi sen bu oturmamış zihinlerin rızası var diye 15 yaşında evlendireceksin. 16 yaşında takacaksın koluna bilezikleri vereceksin 50 yaşındaki kekoya. Biz diyoruz ya bu aşırılıkları yapanlara çocuk işte. 15 yaşında çocuğun nikahını alanan da bir ismi var aslında. A** kodumun çocuğu işte.
Nereye kadar dikkat edeceksiniz ki? Kırgızistan’dan gelmiş kız üniversite okumaya Türkiye’ye falan. Gel sana yardım edeyim. Tık gitti. Bunu kim geri getirecek ki? Bitti biliyorsun değil mi? Ölü artık o kız. Yaşayan ölü. Bu yalnızca bir kadına tecavüz edildi, bedenine sahip olundu falan filan diye yargılanacak bir mevzu değil ki. Birisi elini tuttuğu zaman hatırlayacak bunları. Belki çocuğa olamayacak. Birine tecavüz etmek öyle bir suçtur ki. Cinayetten bin kat daha beter. Çünkü yaşayan ölü bırakıyorsun ortaya. O kız, o kızın ailesi herkes etkileniyor. Toplu katliam ya bu. Parası olan olur, gücü olan olur. Bunu daha önce yapmış olan olur. Hiç kimsenin düşüncesinin s*** de olmadığını biliyorsunuz. 15 yaşında, 16 yaşında bir çocuğu, 17 yaşında bir çocuğu eğer nikahınızı alıyorsanız siz sapıksınızdır. Geçen gün gördüm bir tane travesti kadına. Kadın yani sonuç olarak. Böyle doğmuş. Kadın hissederek. Ben kadınım diye doğmuş. Sen mesela erkeksin. Ben sana diyeceğim ki erkekliysin. Seni zorla böyle bir şeye iteceğim. Kafayı yersin değil mi? Bedeninin, psikolojinin de ruhunun seni buna ettiğini düşün. Kim engel olabilir? Hiç kimse engel olamaz. Travesti bir insana tecavüz ettiler, öldürdüler. Ne yazdılar biliyor musunuz sosyal medyada? Yine o sapıklar.
İyi oldu. İbne zaten. Ulan 80 yaşına geliyorsun, 15 yaşında kız çocuğunu alıyorsun. Gidip sırf dürtüleri ve hisleri yüzünden seçim yapmak zorunda kalan bir bedene, İbne diye bağırıyorsun.
Bence onun yaptığında değil, sizin bu yazlıklarınızda bir ilgilik var.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir