"Enter"a basıp içeriğe geçin

Mevzular Açık Mikrofon Tanıtım I 7. Bölüm: Metin Külünk (5 Aralık Pazartesi Yayında)

Mevzular Açık Mikrofon Tanıtım I 7. Bölüm: Metin Külünk (5 Aralık Pazartesi Yayında)

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=oskjIi5IT1c.

İNTRO Hoş geldiniz! İNTRO Buyurun. Öncelikle sizi cesaretinizden dolayı tebrik ediyorum.
Ama sen alkışlamayınca onları alkışlamıyor. Onlar öyle. Ben bir türlü söz geçiremiyorum. Ama tabi ki bu milletin evlatlarının saygısı da herkese vardır. O yüzden ben alkışlayacaklarını da düşünüyorum tabi ki. Mevzular Açık Mikrofona hoş geldiniz.
Babalatya’yı bilirsiniz. Gerekli yer her yere komu personelini siz atadınız. Bakanlar sizin bakanlarınız.
Reza Zarrab’a ödülleri siz verdiniz. 17 Aralık sorgu yargısları arasında çok güvendiğiniz Zekeriya Öz de var. Sedat Peker’i siz beslediniz. Mitingler yaptırdınız. Bir eline Rabia, bir eline Bozkurt tutuşturdunuz. Şimdi Sedat Peker mafya babası oldu. Zekeriya Öz hain FETO’cu. Reza Zarrab ülkeyi kirleten hain. ABD Biden diş güçleri oldu. Sizden ayrılanlar davaya ihanet etti. Karşı görüşüler komünist foncu FETO’cu oldu.
Ama siz her zamanki gibi kandırılmış sütten çıkmış ak kaşıkları oldunuz. Teşekkürler. Sakin. Benim sorum çok açık ve net olacak. Sadece evet veya hayır demenize yeterli. Sedat Peker’den aylık 10 bin dolar alan AKP’li isim siz misiniz? Peşiden telefon numaramı bütün salonla paylaşıyorum. 0532 yaz yaz.
271 58 bu benim cep telefonum. Tam şu anda 30 tane cevaplı. 30 yıldır kullandığım 2 hattım var. Bu açmadığım. Artık. Eyleye taffı bekleyen 1.5 milyon vatandaşımız adına soracağım bu soruyu. Tüm siyasi partiler eyleye taffı istese de AKP bu konuda sessiz kalmaktadır. Bu sosyal yara ne zaman çözülecek? Bir heyet bana gelsin kabul edeyim. Pesin çay kahve de var. Ama ehliyet yok. Teknoloji fiyatları aldı başına gidiyor. Bunu Cumhurbaşkanımıza yani baş başa sorma imkanı olan bir genç de oldu. Konuyla ilgileneceğiz dedi. Bir hafta sonra ÖTV zammı geldi. HDP ile görüşmelerinizi sormak istiyorum. Çünkü diğer partiler HDP ile görüştüğü zaman terörist diyorsunuz. Ama kendiniz iki hafta önce partiniz anayası değişikliği için HDP ile bir istişare yaptınız. Size göre HDP ile istişarenin tanımı nedir çok merak ediyorum. Bütün salona pizza mı ısmarlıyoruz? Evet. Twitter’a düşen zara videolarını da gördük. Bizim memlekette maalesef böyle bir şey var. Arkadaşlar burada sert ve dik bir duruş sergileceklerini sizden pizza istiyorlar.
Sizi tenzih ederek söylüyorum ama adamlar yıllarca yediler biraz da biz onları yiyelim. Durumu. Durumu ile de. Ben Eren Sarı makine mühendisiyim. 2014 yılı Düzcü Üniversitesi girişliyim. Bir devlet üniversitesi olmasına rağmen Banka asya ile anlaşmalı olduğu için bizim öğrenci kimlik kartlarımız Banka asya üzerinden çıkartıldı. Hiç bir zaman yemekhanede yemek yiyemediğim için Banka asya hesabına ne 10 lira girişim oldu ne de 10 lira. Ne de başka bir hesaplardan para transfer olmadı. 2018-2019 yılında askerlik görevimi yaparken kendi dosyamın üzerinde şöyle bir ibare olduğunu gördüm. Özellikle vurguluyorum başında ünlem işareti vardı kırmızı kalemle yazılmıştı. 2014 yılında Banka asya’da aktif hesabı bulunmaktadır ibaresi vardı. Benim sicilimde böyle bir şey var. Banka asyanın açılışında bizzat bulunan sayın cumhurbaşkanımızın bende bulunduğu gibi sicilinde böyle bir kara leke var mı?
Taksim’deki patlamanın araştırılması için HDP’nin verdiği soru önergesi neden sizin partinizin ve MHP’nin oylarıyla reddedildi? Bu olayın araştırılması AKP ve MHP’yi neden rahatsız ediyor? Yani memlekette bunca sorun varken verdiğiniz kandın teklifi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gazilik ünvanı verilsin. Eski jandarma personelim uzman çalışı olarak görev yaptım.
Bu vatan için can alıp can veren kahraman uzman çalışlarımızın bir çok mağduriyeti var. Terörle mücadelede yaralanma sonucu gözünü iç organlarını kaybetmiş ve gazilik mertebesine ulaşmış arkadaşlarım var. Fakat kurumlarca gazilik işlemleri onaylanmıyor. Siz buna rağmen herhangi bir engeli olmayan sayın cumhurbaşkanımıza gazilik ünvanı verilmesini istiyorsunuz. Gazilerimiz üzerinden bir belgesel yapıyoruz hazırlıyoruz. Vücudunun içinde efendim mermi taşıyan askerlerimiz var ve gazi sayılmıyorlar şu anda. Ben de bu eklemeyi yapmış olayım. Aslen Türkistanlıyım ben. Son zamanlarda Türkistan’da olan olayları muhtemelen takip etmişsizdir. Mülteciler kadar hiç bir zaman revaçta olmadı. Doğu Türkistanlıların Çin’e iadesi konuşuluyor kuliste. Bu zamana kadar deport edilen binlerce Türkistanlı Müslüman soydaşımız var. Hem Müslüman hem de aynı ırka mensubuz. Türkistanlı Müslüman soydaşlarımız Suriyeli mülteciler kadar değerli değil mi?
Mademler çöktü işçiler öldü. Bu önlemler ve denetimler hükümetin elinde olduğu için ölümlerde payınız yok mu? AKP yetkilileri olarak eliniz kanlı hissetmiyor musunuz? Olsan çağırın sayın cumhurbaşkanımızı davet et. Ben davet et. Sayın cumhurbaşkanımız gençlerle oturup konuşmaktan imtina eden bir insan değil ki.
Bu anlamda. Arkadaşlar sakin yavaş. Sayın cumhurbaşkanımız. Tabii ki sayın cumhurbaşkanımız. Yani. Ortam onun zaten. Yani ne zaman isterse elbette çok mutluluk duyarız. Ben iletirim. Benim için problem yok. Harika. Peki efendim AKP için de siz hani eleştirilerden bahsediyorsunuz ya burada bazı eleştiriler yaptınız.
Parti içinde bu eleştirileri konuşmakta mühete ne yapıyorsunuz? Bir şey yapıyor musunuz?
Ne demek yapıyorum? Benim varlığım tek başına bunu ifade etmiyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir