"Enter"a basıp içeriğe geçin

Nureddin Nebati | Müzik Yasağı | Sanatçıya Engel Var!

Nureddin Nebati | Müzik Yasağı | Sanatçıya Engel Var!

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=Ws6Qe_gZyA4.

Herkese merhaba ve programa hoş geldiniz. Bugün salı. Salı sallanır ve de ekonomimiz tam böyle sallanma noktasındaymış gibi. Son dakika. Dolar 15.88. Tabii 15.88 olunca Nebahatibey’den de üst üste pozitif ve de ışık ve de aşk akan açıklamalar peş peşe geldi. Anlaşılan ekonomimiz şeye göre gidiyor, büyümeye göre gidiyor.
Ne kadar büyürsek, ne kadar böyle büyürsek o kadar iyi olacak. Baba o kadar öyle, iş o kadar kolay değil. Enflasyon aldı başını, gene gitti. Bakın ya şey baktım ben. 3 Aralık’ta 2021’de geldi Sayın Nebahatibey. O zaman dolar 13.78’di, şu an dolar 15.88. 3 Aralık’ta enflasyon %36’ıydı. Şimdi, bu da da tüyke göre %70. Yani % çok bir fark var. Başarısız bir Hazine ve Maliye Bakanımız var bizim. Ama o da durmuyor. Yani şeyde pozitif mesajları da geride kalmıyor. Diyor ki şimdi mesela tüm dünya 40 yılın en yüksek enflasyon rakamlarıyla karşı karşıya. Evet. Ama bütün bu ekonomiler, tüm dünya ne yapıyor biliyor musunuz? Faiz’i yükseltiyor. Öyle müdahale ediyorlar ona. Biz tam tersimiz öyle bir şey yokmuş gibi apayrı böyle bir sistemle çabalıyoruz. Tabii ne diyor işte Nebahatibey? Enflasyon konusundaki beklentini kıracağız. Kırın abi! Tabii ne bekliyorsunuz? Nedir yani? Burada bir şeyler yapılacak. Edeceğiz. Ediyoruz. Ettik. Yaptık. Olmadı deseniz yemin ediyorum şu an başka bir sayfaya geçeriz. Ama hala devam ediyor. Ya politikalar oluşturmak için çalışmaları sürdürüyoruz. Ne çalışması abi? Enflasyonu yükselt. Tüm adımları atmaya devam edeceğiz. Etmiyorsun. Faizleri yükselt. İşbirliği ile İstanbul’daki konut arzı katlanacak. Katlandı bile. O işbirliğinden dolayı değil sizin bu garip 2 milyon TL ilk defa ev alan kişilerden dolayı oldu bu zaten. Fiyatlar yükseldi. Bunu biz yapmadık. Bunu siz yaptınız. Ya devam ediyor.
Yani ve de sonunda pozitif bir şeyle bitiriyor. Biz varız. Biz hazırız. Her türlü imkanda ortaya koyacak güç ve irademiz var. Ama sonuç yok. Baba şu şey temsili sildim ekonomiyi. Yani zor abi. Bu işler çok zor. Çok zor. Yeni bir hobimiz çıktı.
Daha festival hobisi. Şimdi bir sürü festival yapıldı ve de bir sürü festival de iptal edildi. Eski şehirdeki Anadolu Fest festivali şey yapıldı. İptal edildi. Ne o? İşte içki içilecekmiş. Peki. Ondan sonra bu en hoşuma giden Mirai K-pop bu TC Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından şey yapılıyormuş yapılan bir festivalde bir konser vereceklermiş.
Güney Kore pop grubu. Orada da eşcinselliği yaymayı misyon edinmiş bir grupmuş. Misyon edinmişler K-popçular. İşleri güçleri yok. Türkiye’ye gelip bizi gay yapacaklar. Şeye baksana yani. Bakın Trabzon spor kutlamasında Mataios Tsahouridis sahneye çıkartılmadı. O da niye?
Bizim yeni şey yapılan yeni çiçeği burnunda faşist Zafer Partisi genel başkanı Ümit Özdağ’a ne dedi? Matias Tsahouridis 19 Mayıs 1999’u sözle Pontus Soykırımı Yıl Dönümü olarak alan bir kişi. Eminim bilmiyordunuz. Araştırdım da yani öyle bir şey var mı yok mu diye. Yani bir kafa kırdım. Yarım saat bir saat baktım yani. Adam öyle bir şeyler söyledi mi? Ben göremedim.
Ama o bulmuş bu sebepten dolayı Trabzon spor da sahneye çıkartılmadı. Devam. Devam ediyor. Bu da kim? Ha Aynur Doğan konseri iptal edildi. Niye? İnceleme sonucunda uygun olmadığı tespit edilmiş olup etkinlik belediyemiz tarafından iptal edilmiştir. Niye? Çünkü Kürtçe söyleyecekti. Bakın bir örnek daha. Metin ve Kemal Kahraman kardeşlerin Muş konseri de valilik tarafından iptal edildi. Niye? Bilmiyoruz.
Yani böyle iptal işte ne bileyim. Ya şu mu oldu? Biz ya bir festival zaten bakın müziğe karşı bir alerji var. Yani çok sağ olsunlar. Müziği artık bire kadar çektiler. Bire kadar müzik çalmıştık. Birden sonra yasak. Niye? Bilmiyoruz. Niye ilk önce kapandı onu da bilmiyoruz. Pandemi bitince niye devam etti o yasak onu da bilmiyoruz. Hiçbir şey bilmiyoruz. Ama eminim yukarlarda birileri bir şeyler düşünüyor.
Veyahut da el altta küçük insanlarda yukarıda yapılan kararları uyum sağlayayım diye abuk sabuk kararlar verip ya sanatı engelliyor. Sanat bakın. Yunan şarkıcıyı dinlerseniz Yunan olmayacaksınız. Söyleyim size K-pop grubunu dinlerseniz gay olmayacağınızı size garantisini verebilirim. Çünkü muhtemelen de anlamayacaksınız lafları.
Öbür taraftan Aynur Doğan konserini dinlerseniz Kürt olmayacaksınız. Çünkü öyle bir şey yok. Yani Kürtçe müzik dinleyince bir anda böyle bir. Ben sanki biraz Kürtleşiyorum gibi olmuyor. O anlatabildim mi? Yani bu kahraman kardeşlerinin de müziğini dinleyince siz oturup da böyle bir yani şey de olmayacaksınız böyle entel de olmayacaksınız. Bunlar güzel şey bunlar iyi müzik.
İyi konserler bunlar insanları mutlu eden şeyler ya her mutsuzluğun içerisindeki her gün bir mutsuzluk var önümüze çıkan bir mutsuzluk var. Konserlerin iptal edilmesi ne diye? Ne diye anlamış değilim. Anlamış değilim. Tabii şimdi diyeceksiniz ki ya kardeşim bu festivallerde de kesin bir şey var ki devlet. Yasakladı. İnanın bana yok.
Ama siz kimi dinleyerek aydınlanabilirsiniz biliyor musunuz? Siz kimi izleyerek dünyadaki yerinizi bulabilirsiniz? Siz kime üye olarak daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz? Cevabı ne? Tabii ki benim kanalım. Abone olmayı unutmayın üye olmayı unutmayın ve de like atmayı unutmayın.
Bir dahan görüşmek üzere.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir