"Enter"a basıp içeriğe geçin

Pınar Gültekin Davası | AKP | Devlet Bahçeli

Pınar Gültekin Davası | AKP | Devlet Bahçeli

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=HG7qm3n9S-U.

Herkese merhaba ve programa hoş geldiniz. Bugün Pınar Gültekin davasında, daha doğrusu 23 ay sonra vahşice katledildikten sonra davada karar çıktı. Karar… Hiç kimse sindiremiyor kararı. Genellikle sosyal medyada şu konuşuluyor.
Adalet öldü. Hatta avukatlar bile, Pınar Gültekin’in aile avukatları bile… Adalet bir kere daha öldü diyor. Veyahut da bugün adalet öldü. Abi bu adalet kaç canı var merak ediyorum. Çünkü bu ilk değil ve son da olacak değil. Bu üst üste üst üste üst üste kadın cinayetlerinden çıkan kararlar…
Niye anlamadığım bir şekilde niye ders olarak verilmiyor? Yani niye bir oturup da 23 yıl veriliyor? Ve de bu indirimli hali neymiş? Haksız tahrik. Abi adam Pınarı boyuyor, sonra varile koyuyor, varilin içinde yakmaya çalışıyor.
Hatta otopsi raporuna göre varilin içinde hala yaşarken, yani canlı olmasa bile en azından kalbi atıyormuş hala. Ve de buna ne diyorlar? Tahrik. Haksız tahrik indi 23 yıl. Yani hukukçuların söylediklerine göre 11 yıl 4 ay sonra bu adam, Mithin Avcı böyle elinin kolunu sallayarak aramıza katılacak.
Sizin aranıza katılacak, benim arama katılacak. İstanbul’da buralarda Türkiye’de dolaşacak, nefes alacak. Bu koskoca bu katliamdan sonra bu vahşice olaydan sonra. Ne diyorlar ona? Sözün bitti ya abi bitmiyor. Bitmiyor. Oturup da bas bas bağırarak İstanbul sözleşmesinden çıkıp yerine başka bir sözleşme getiriniz demesine rağmen hükümetin bir adım bile atmadı bu kadın cinayetlere karşı.
Bir adım bile atmadı. Attık ettik yalan abi yalan. Çünkü olsaydı bu adam 23 yıla ömür boyu içeride kalması gerekirdi. Ömür boyu. Ya sizi nereye getirmek istiyorum biliyor musunuz?
Ya siz oturup da örnek olarak siyasi bir şey olarak yargılandığınız zaman yani siyaset yaptığınız için yargılandığınız zaman 20-30-40 yıl çok böyle şey gibi veriliyor. Çarşaf çarşaf veriliyor. Ya bunu Osman Kavan’a da gördük. Ya sadece siyasi düşüncenizden dolayı bu ülkede daha çok uzun süre hapiste yatıyorsunuz.
Çünkü düşünsenize sizin beyninizdeki fikirler sizi daha uzun süre hapiste tutturuyor. Ama bir kadını alıp boğup, yakmaya çalışıp bir varile koyduğunuz zaman ne o? Haksız tahrikten dolayı 23 yıl işte 11.5 yıl sonra çıkabiliyorsunuz. Bu adalet değil. Bu adalet değil. Bu resmen bir mesaj.
Kadınlara bir mesaj. Abi sizin maalesef o kadar değerli değilsiniz. Hayatınız bu kadar değerli değil. Mesaj bu. Bu mesajı veriyoruz. Bu adamı oturup ömür boyu. Abi kilitleyeceksen anahtarı da bink. Boğaza atacaksın, denize atacaksın. Diyeceksin sen bir daha çıkamayacaksın buradan. Bitti.
Abi. Çok üzücü abi. Gerçekten üzücü bir karar. Yanlış bir karar. Haksız tahrik. 21. yüzyıldayız ya. Tahrik’in haklısı haksızı olmaması gerekiyor. Temel cinayet olduğu için herhangi bir şekilde indirim olmaması gerekiyor. Ama hiçbir şey yokmuş gibi. Öbür yandan da, bu da ilginç bir taraf. Öbür yandan da. Yani mesela bu da geçen haftaki haberde sarayda hırsızlık yaptığın zaman yani Cumhurbaşkanlığı sarayında biliyorsunuz oyuncaklar çalındı. Bir yıldan beri iki yıldan beri yapıyorlarmış. Kaç yıl hapsizlendi biliyor musunuz? 26 yıl. Abi. Tabii oradaki hakim şimdi Cumhurbaşkanımızla şirin gözükmek için ve de ne bileyim biraz daha yakınlaşmak için ooo en yüksek cezayı verelim. 26 yıl. Abi oyuncak çalarsan sarayda 26 yıl kadar hapsizleniyor. Ama sen bir kadını öldürüp, boğazlayıp, varile koyup, yakmaya çalışırsan 26 yıl indirimle 11.5 yıl yatıyorsun.
Abi nerede o adaletteki o denge? Yok. Hiçbir şey yok. Korkunç bir şey yani. Ve de sanki hiçbir şey olmamış gibi bugün AK Parti bir yeni yasa teklifi sundu.
2022 yılı Merkez Bütçe Kanunu olarak meclisi sunuldu. Bu teklifle bütçeden toplam 880 milyar daha ödenmesini istiyorlar. Abi ekonomik krizdeyiz. Herkes kemerini sıkmamız gerekiyor. Cumhurbaşkanız bile söylüyor.
Artık kemer sıkma zamanı. Anladık biz sıkıyoruz. Siz sıkmıyorsunuz demek. Sıkan halk. Siz ve ben kemerlerimizi sıkmaya çalışıyoruz. Siz yokmuş gibi böyle bir sorun. Türkiye’de kriz yokmuş gibi devam ediyorsunuz hayatınıza. Bu da adaletsizlik.
Bir adaletsizliğe daha söyleyeyim. Bu da Dr. Kapat’tan geldi. Mr. Kapat. Hiçbir sorun yokmuş gibi. Bahçeli isim vermedi bugünkü grup toplantısında. Ama Erşan Küneri’yi Netflix’te Cem Yılmaz’ın dizisiyle Netflix’te sözde komedyenlerin rol aldığı diziler haddini aşmıştır.
Küfür etmenin neresine güleceğiz? Kadını metal aştıran, erkeği yozlaştıran dizilerin neresini takdir edeceğiz diye açıklama yaptı bugün Bahçeli. Başka sorun yok mu kardeşim ülkede? Yani nerede kaybolduk? Film nerede koptu? İp ne zaman elimizden kaçtı? Direksiyon ne zaman, direksiyon hakimiyetini ne zaman kaybettik?
Lütfen bana birisi açıklama getirsin çünkü bugün gerçekten üzücü bir gün. Ya haftaydı bu proyele de başlamak da istemiyordum. Biraz daha matrak bir şeyler ama matrak hiçbir şey bulamıyorum bu ülkede. Trajedi üzerine, trajedi. İnanılmaz bir olay. Hiçbir sorun yok. Netflix ile uğraşıyoruz. Zavallı bu Pınar’ın ailesini üzülüyorum esas. Gerçekten hem Pınar’ın ailesini ve de aynı zamanda bir kız babası olarak kendi çocuğuma üzülüyorum, kızıma üzülüyorum. Çünkü şunu görüyorum ben, bu devlet bir kadını bir erkekle aynı değeri vermediğini görüyorum. Aaa yok ama biz erkek kadın eşit değil abi. Değil öyle bir şey yok. Tahrikten dolayı bir adamın cezası düşürülmemeli. Burası Afganistan değil, Pakistan değil, Hindistan. Burası kardeşim Türkiye Cumhuriyeti. Biz bunun bir üstünde gitmemiz gerekiyor. Onun yerine böyle ilkel sebeplerden dolayı bu adamı biz 11 yıl sonra, inşallah da 11 yıl ha. Yani bugünkü afflara bakarsanız öğrenci affı geldi. Anlatabiliyor muyum? Şey geldi, asker kaçağı affı geldi. O da paranız varsa asker kaçağı affı yani herkese bedava değil tabii ki. Paranız varsa, paran yoksa kredi çek. Kredi çekemiyorsa git askerliğini yap. Yani o da ayrı bir olay ama aflar geliyor. İnşallah 11 yıl yatar. Zannetmiyorum. Çünkü biz bu oyunu önceden gördük.
Afflar başlar. Öğrenci affından, asker affına. Ondan sonra vergi affı. Zaten her zaman vergi affı var. Ondan sonra ne gelecek peşinden? Cezaevlerimiz de baya dolu. En azından bu yıl biraz da bir atlama yapalım. Cezaevleri çok doluluk var. Kucaklayıcı Devletimiz olarak belki orada da bir af yapar. Belki görürsünüz bu adam, bu katil 11 yıl değil de sadece 3 yıl yapmış olur.
Şaşırır mısınız? Ben şaşırmam. Neyse. Programı izlediğiniz için çok teşekkür ediyorum. Abone olmayı unutmayın. Like atmayı unutmayın. Yorum yazmayı unutmayın.
Yarın görüşmek üzere.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir