"Enter"a basıp içeriğe geçin

Rothschild ailesinin bir numarası Jacob Rothschild kim?

Rothschild ailesinin bir numarası Jacob Rothschild kim?

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=I_uPn-ILj8E.

Her önemli olayda varlar, dünya servetinin yarısına sahipler. Onların adı sık sık illüminatiyle ve komplo teorileriyle anılıyor. Savaşları, ekonomiyi, dünya liderlerine onların belirlediği iddia ediliyor. Kısacası dünyayı onlar yönetiyor. Onları herkes dünyanın en zengin ailesi olarak tanıyor. Servetlerine bir dakikada 70.000 dolar, saatte 4 milyon dolar, bir günde ise tam 100.000 dolar ekleniyor. Mal varlıkları ise bir sır gibi saklanıyor. Karşınızda Ross Childe ailesinin bir numarası, dördüncü baron Jacob Ross Childe’ın profili. Tam adı Nathaniel Charles Jacob Ross Childe. 29 Nisan 1936’da İngiltere’de Alman Yahudisi bir ailede doldu. Ross Childe’leri tanımak için ailenin bir numarası olan Jacob Ross Childe’ın kim olduğunu anlatmadan önce genişçe bir parantez açarak Ross Childe ailesinden ve hatlarındaki komplo teorilerinden bahsetmek gerek.
Avrupa’nın önemli merkezlerinde bankalar kuran Ross Childe’lerin kökleri 16. yüzyıl Almanya’sına dayanıyor. Aşkenaz Yahudilerinden olan aile, Alman prenslerin paralarını yöneterek servet kazandı. Döviz ticareti yapıyordu. Ticaret yaptıkları kişiler arasında Hesse prensi Wilhelm’da vardı. Ailenin dünyanın bir numaralı zengin ailesi olmasının temellerini atan kişi Mayer Amschel Ross Childe.
Çok zeki olmasıyla tanınan Mayer iki önemli hamle yaptı. Bunlardan ilki 5 oğlunu Viana, Frankfurt, Napoli, Londra ve Paris’e göndermesiydi. Oğulları böylece ilk uluslararası şirketlerini kurmuş oldu. Aile zamanla servetini krallara bile faizde borç verecek kadar büyüttü. Diğer önemli hamlesi de ölmeden önce servetin bölünmemesi için belirlediği ve hala uyulan 4 kural.
Bu kurallara göre büyük oğlunun en büyük oğlu servetin sahibi ve ailenin lideri oluyor. Akraba evliliği yapılarak servetin dışarı çıkması önleniyor. Servet gizli tutuluyor ve şartlar ne olursa olsun bölünmüyor. Aile kendi içinde ortaklıklar da kuruyor. Bu ortaklıklar hala Londra’daki Ross Childe & Sons şirketinin çatısı altında toplanıyor. Ross Childe almanca da kırmızı kalkan demek. Büyük büyük dedelerinin dükkanında duvarda kırmızı bir kalkan vardı ve her zaman orada asılı şekilde duruyordu. Ailenin soyadı da buradan geldi. Kalkan ailenin armasında da görülüyor. Ayrıca armada bulunan 5 ok Mayer’in 5 oğlunu temsil ediyor. Aynı zamanda bu 5 okla İncil’in 127. bölümünde geçen bir savaşçının elindeki oklar gibi betimlemesine de bir gönderme yapılıyor.
Armada sıkılmış bir yumruk var. Altında ise ailenin sloganı yazıyor. Uyum, dürüstlük, girişimcilik. Onların başarısının ve bu kadar hızlı büyümelerinin arkasındaysa devletlere borç para vererek, merkez bankalarını ve para basma yetkilerini ellerine geçirerek kendilerine bağımlı hale getirmeleri, Napolyon’dan beri Hitler’de dahil olmak üzere çıkan her savaşın iki tarafını da finanse ederek para kazanmaları, silah, maden, petrol ve temel gıda maddelerinin üretimini kontrol altında tutmaları yatıyor. Ailenin soyunun bir ayağı da Avusturya’ya dayanıyor. 1816’ya gelindiğinde Habsburg İmparator II. Francis aileye babadan oğula geçen ve soyluluk ünvanı olan baronluk verdi.
Ailece aile Avusturya soylusu ilan edildi. Prestij ve ün kazandı. Ailenin İngiltere’ye dayanan ayağı da Kraliçe Victoria’nın izniyle Avusturya’da sahip oldukları baron ünvanını İngiltere’de de devam ettirdi. Günümüzde ailenin başında Jacob Rothschild var. Şu anda ailenin en güçlü üyesisi olan Jacob’ın babası ailenin üçüncü baronu Victor Rothschild’ı.
Ailenin bir aile ise Barbara Judith Rothschild’ı. Babası bir evlilik daha yapmıştı. Bu evlilikten Emma ve Emchel adında iki üvey kardeşi oldu. Eğitimini Eaton Kolejinde aldı. Ardından Oxford’daki Chris Church’da eğitim gördü. 1961’de Serena Mary Dunn ile hayatını birleştirecek. Bu evlilikten Hannah, Betty, Emily ve Philip adında dört çocuğu oldu. Tek oğlu olan Philip ailenin veliahtı olarak gösteriliyor. İki yıl sonra aile bankası olan Rothschild & Sons Bankası’nda çalışmaya başladı. 1980’de bir anlaşmazlık yaşayarak buradaki işinden istifa etti. Ardından bankadaki azınlık hissesini satarak Rothschild Invenstment Trust’ın yönetimine geçti.
1991’de İngiliz finansçı Mark Weinberg ile Rothschild Assurance Grup’u kurdu. Jacob Rothschild, iki milyar sterlin varlık değeri olan ReIT Capital Partners’ın başkanlığını yapıyor. Aynı zamanda bu şirketin yan kuruluşu olan Rothschild Capital Management’ın da başkanı. O aynı zamanda bir petrol zengini. Rus petrol sanayicisi Hodorowski’nin petrol ve gaz şirketi Yukos’taki hisselerini 2003’de satın aldı.
Amerikan enerji şirketi olan Genie Enerji’de de hissesi var. Bu şirket İsrail’in işgali altındaki Golan tepelerinin güneyindeki geniş bir alanda petrol ve gaz arıyor. İsrail ile her zaman yakın ilişki içinde oldu. Yahudilere ve Siyonizme her türlü yardımda bulundu. Yahudi Politikaları Araştırma İntitüsü’nün onursal başkanlığını yaptı. Kudüs İbrani Üniversitesi tarafından fahri diploma verildi. Jacob Rothschild 4 yıl önce belki de hayatının en kötü anlarından birini yaşadı. 58 yıl süren evliliklerinin ardından eşi Serena hayatını kaybetti. Emekli olmadan önce İngiliz televizyon kanalı olan Sky UK’in başkan yardımcısı ve RHJ International’ın direktörü olarak görev yaptı.
Cornwall Düklüğü üyesi oldu ve buradaki hizmetlerinden dolayı 2020’de Kraliyet Victoria Düzeni komutanı olarak atandı. Aileyle ilgili pek çok komplo teorisi ortaya atılıyor. Dünyayı yönettikleri yönündeki düşüncelerin yanında ilüminat üyesi oldukları iddia ediliyor. Bilmeyenler için ilüminat örgütünün yeni bir dünya düzeni oluşturmak için kurulduğuna inanılıyor.
Bunun için de ulus devletlerin yok edilip inançların ortadan kaldırılması gerektiği düşüncesi hakim. Ama kimileri Borgut’un varlığına inanırken kimileri de tüm bu iddiaları saçma buluyor. Haklarındaki bir diğer komplo teorisi de nüfus üzerine. Asıl amaçlarının dünya nüfusunu azaltmak olduğu da iddia ediliyor. İşte bu yüzden de savaşlar ve virüslerle dünya nüfusunu azaltmaya çalıştıkları iddialar arasında.
Svalbardaki küresel tohum deposu da aileleriyle ilişkilendiriliyor. Çünkü bu tohum deposu herhangi bir felaketten sonra geriye kalacak insanlar için yapıldı. Bu da aklımıza şu soruyu getiriyor. Hangi insanlar geriye kalacak? Onlar hakkında ilginç olan bir diğer şey de komplo teorilerini güçlendiren 12 Aralık 1972’de verdikleri ilginç davet. Fransa’da bir şatoda yapılan davetin adı sürealist baloydu.
Davetiyelerse tersten yazılmıştı ve okumak için aynaya tutmak gerekiyordu. Kıyafet kodu da siyah papyon, uzun elbise ve sürealist başlıklardı. Bütün davetlilerden sürealist şapkalar, başlıklar ve makyajlar istenmişti. Çatoysa özel bir ışıklandırma sistemi kullanılarak sanki alevler içindeymiş ya da kana bulanmış gibi kırmızıydı. Konuklar arasında Salvador Dali, Adre Hepburn, Brigitte Bardot gibi ümlü isimler vardı. Çatoya girişte örümcek ağlarıyla çevrili labirent bir düzenekten geçmek gerekiyordu. Görevlilerse kedi kostümü giyiyordu. Yemek masaları da oldukça enteresan görünüyordu. Bazı ritüeller gerçekleştiriliyor gibiydi. İçimizi ürperten tüm bu görüntüler komplo teorilerini de hesaba kattığımızda bizi farklı sonuçlara götürüyor.
Rothschild’lar son 200 yıldır dünyanın en zengin ailesi. Rothschild ailesi sahip olduğu finansal güçle neredeyse dünyanın sahibi ve etkili bir güç. Aile neredeyse dünyadaki bütün merkez bankalarının asıl sahibi. Bugün sahip olduğu şirketler arasında BP, Shell, HSBC, ABN Amrobank, Rio Tinto gibi dünyanın en büyük finans enerji, banka, petrol ve madencilik şirketleri var.
Aslında onlar her şeyin ve herkesin sahibi. Güçleri ise devletlerin bile ötesinde, dünyanın liderlerini onların belirlediği de ideolar arasında. Ekonomide ve siyasette denge kurup denge bozanların onlar olduğunu söylemek mümkün. Medya şirketlerinin, petrolün ve hükümetlerin sahipleri de onlar.
Ve görünen o ki 200 yıldır sonu gelmeyen bu sistem babadan oğula uzun bir süre daha devam edecek. Sıvalbar’daki küresel tohum deposu da aileleriyle ilişkilendiriliyor. Çünkü bu tohum deposu…

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir