"Enter"a basıp içeriğe geçin

Rothschild dünyayı nasıl yönetiyor? Dünya merkez bankalarının Sahibi olma yolu

Rothschild dünyayı nasıl yönetiyor? Dünya merkez bankalarının Sahibi olma yolu

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=JHkDVp34ipI.

Mayer Ross-Chite ile tanışın. Ross-Chite ailesinin kurucusu ve ailenin bu kadar uzun süre boyunca gücü elinde tutmasını sağlayan ve temel kuralları koyan kişi. Almanya’da bir ghetto’da yaşayan Mayer, daha 13 yaşındayken bir bankada muhasebe çalışanı olarak işe başladı. Ve henüz bir sene önce hem annesini hem de babasını çiçek hastalığından kaybetmişti. Almanya’daki insanların çoğunluğu Hristiyanlık dinine mensuptu ve dinleri gereği borçlar ve faizlerle uğraşmıyorlardı.
Böylelikle bu büyük sektör dinlerinde böyle kısıtlamalar olmayan Yahudilere kalmıştı. Ve işte bu yüzden Mayer bankada iş bulmakta zorlanmamıştı. Mayer bankada çalışmasının yanı sıra bulduğu nadir madeni paraları toplayıp soylu veya köklü müşterilere sattı. Ve Almanya’nın üst katmanı tarafından bilinen ve güvenilen bir isim oldu.
Henüz bir prens olan 9.William’ın da güvenini kazanmayı başaran Mayer, ön gördüğü üzere William tahta geçtiği zaman sarayın baş finans danışmanı ve muhasebecisi oldu. Almanya’nın ekonomisini eline aldı. Yıllar geçtikçe ise sadece Almanya’nın değil tüm Avrupa’nın ekonomisi Mayer’in önüne serilecekti. Mayer toplamda 10 çocuk yaptı ve bunların erkek olan 5’ini Avrupa’yı daha iyi kontrol edebilmek için kıtanın her bir yanına gönderdi ve kendi bankalarını açtırdı. Böylelikle Ross Childe Bankalar İmparatorluğu kurulmuş oldu. Sadece bankacılık değil, Ross Childe ailesi demir yolu inşaatı gibi farklı kulvarlarda da büyük yatırımlar yaptı. Artık ihracat ve ithalat yapmak isteyen ülkeler yüklerini taşıtabilmek için onun demir yollarına muhtaçtı. Bu, kelimenin tam manasıyla ailenin Avrupa’ya hükmetmesini sağladı.
Bunun yanı sıra alkol, madem ve mücevher gibi sektörlerde de büyük yatırımlar yaparak 19. yüzyılda Avrupa ve ABD ekonomisinde söz hakkına sahip oldular. Ancak Ross Childe ailesinin zenginliğinin en büyük sebebi muharebelerdi. Gördüğünüz liste 19. yüzyılda Avrupa’da yapılmış muharebelerin listesi. Ross Childe ailesi bu muharebelerin neredeyse hepsinde çarpışan iki tarafa da ayrı ayrı destek vererek üne kavuştu.
Bütün taraflara yüksek faizle borç vererek paralarını katladılar. 1815 yılında Fransız Napolyon ve İngiliz soylu ailesi arasında gerçekleşen Waterloo Muharebesi Ross Childe’ler için dönüm noktası oldu. Muharebeyi kazananların İngilizler olmasını sağlamalarının yanı sıra İngiltere’de Muharebeyi Fransızlar kazandı başlıklı sahte haberleri çıkararak ülkenin borsasında paniğe yol açıp hisse senetlerinin fiyatlarını düşürdüler. Daha sonra bu hisse senetlerini kelepir fiyatlara satın alarak tüm borsaya hakim bir şekilde İngiltere’de önemli bir yaptırım gücüne kavuştular. Çünkü görüyorsunuz ki savaşın kazananı nihayetinde İngiltere’ydi ve bu yüzden hisse senetlerini satan insanlar kazıklandıklarını anlayınca büyük bir cürcünü ortaya çıktı. Bu karmaşanın sonucunda İngiltere bankası iflas etmek zorunda olunca Ross Childe bankayı satın almayı teklif etti. Ve eli kolu bağlı olan ortaklar bankanın en büyük pasta dilimini Ross Childe ailesine çok düşük fiyata satmak zorunda kaldılar. Ünlü Ross Childe sözü de buradan geliyor. Bana bir ülkenin finansal kontrolünü verin ve bende kuralları koyanları umursamayın. 1812 yılında hayatını yitirmeden önce Meyer Ross Childe son planını da oyuna sürerek ailenin zenginliğinin dağılmasını sağladı. Ailenin kadın üyeleri aile dışı bir erkekle evlenirse mirastan ve servetten en ufak bir pay bile alamazlardı. Bununla birlikte aile içi evlilikler cesaretlendirildi ve Meyer’in torunları birbiriyle evlendi. Hatta bir torun öz amcası ile evlendi. Aile ikinci dünya harbiyle birlikte büyük bir darbe aldı. Aslında muharebeler sayesinde zenginliğine zenginlik katan bir ailenin yine bir muharebe nedeniyle bugün dünyanın hakim olamamaları biraz ironik. Ekranda gördüğünüz bu isim Yahudilere karşı kıyım yapmaya başladığı zaman Ross Childe’lar kendilerini birden namlunun ucunda buldu. Hızlı Almanya’yı tamamen terk eden aile bireyleri taşıyamadıkları tüm zenginliklerini geride bıraktılar. Zenginliklerinin çoğu Almanya’daydı. Mücevherlerini, sanat eserlerini, topraklarını ve bunun gibi mülklerini kaybeden Ross Childe’lar bir de kaçmayı başaramayan Louis Ross Childe için führere kilolarca altını fidye parası olarak vermek zorunda kaldılar. Günümüzde Orta Doğu’nun hala karmaşık olmasını sağlayan ekranda gördüğünüz sorunlarda da Ross Childe’lerin parmağı vardır. Çünkü İsrail’in kurulmasında Ross Childe ailesi büyük bir rol oynadı.
Günümüzde Ross Childe ailesinin gücü olan Jacob Ross Childe’ın büyük amcası Lord Walter Ross Childe’a gelen bu mektup her şeyin sadece bir başlangıcıydı.
Jacob Ross Childe’ın anlattıklarına göre manipülasyon ve ikna büyük bir rol oynadı.
Mektup 1. Dünya Muharebesi sırasında İngiltere Dışişleri Bakanı olan Arthur Balfour tarafından yazıldı. İngilizler Yahudilere, Orta Doğu’da ulusal bir yurt teklif etti. Ancak o topraklar henüz Osmanlı İmparatorluğu sınırlarındaydı. Yani İngiltere sahip olmadığı ve muharebede kazanmayı umduğu toprakları başka bir halka vaat edip ünlü İngiliz stratejisinin yine işe yaraması için dua etti. Böl ve fethet ve işe de yaramıştı. Osmanlı toprakları savaşta kaybetti ve İngiltere Filistin’i himayesi altına aldı. Dünya çapındaki Yahudiler İngiliz himayesi altındaki Filistin’e akın akın geldiler ve gelen her Yahudi bireyin pasaportunu İngiltere hazırlamıştı. İngiltere mektupta verdiği sözünü tutmuştu. Ancak mektubun unutulan bir kısmı daha vardı.
Yahudi olmayan yerel halkın sosyal ve dini haklarına zarar verilecek hiçbir yürütme yapılmayacaktır kısmı. İngiltere 1948 yılında ülkeden tamamen çıkmaya karar verdiği zaman bölgenin Yahudi kısmı çoktan mühimmatlanmış ve ülkenin tamamını kolonize edecek bir plan yapmıştı.
Jacob Rosschild burada her şeyi Chayne Weizman yapmış gibi anlatıyor olabilir. Ancak mektubun direkt olarak İsrail’in gelecek başkanı Chayne değil de Lord Rosschild’a yazılmış olması bu olayda Rosschild isminin ne kadar büyük bir rol oynadığının bir kanıtıdır. Tarihçilerin de hem fikir olduğu üzere Rosschild ailesi olmasaydı bugün bir İsrail devleti olamazdı. Bugün Forbes zenginler listesine baktığınız zaman Rosschild ismine ilk denk geleceğiniz sıralama 2.9 milyar dolarla 822. sırada olan Jeff Rosschild’dır. Ancak bu kişinin büyük aileyle hiçbir bağı yok sadece soy isimleri aynı. Rosschild ailesinin en zengin ferdi bu listeye göre 1.9 milyar dolarla 1298. sıradaki Benjamin Rosschild’dır.
Peki bütün bu yaygara neden? Evet 1.9 milyar dolar az değil ama listenin başındaki Jeff Bezos’un 131 milyar dolarlık servetinin yanında neredeyse bir hiç. Bilmelisiniz ki Rosschild ailesi söz öbeğindeki en çarpıcı şey ailesi kısmı. Bu videoyu yapmamı sağlayan en büyük şey de bu zaten.
Bir birey olan Amazon’un sahibi Jeff Bezos’un 131 milyar dolarlık bir serveti varken yüzyıllardır dünyaya finansal açıdan neredeyse hükmetmiş olan Rosschild ailesinin sadece bir bireyinin 1.9 milyar doları var. Ailenin serveti hakkında sayısız kaynak tamamen farklı şeyler yazmakta. Bankrate isimli bir kaynak ailenin servetinin 400 milyar doları biraz aştığını söylüyor.
Ve yine bazı web sitelerine göre bugün ailenin yüzü olan Jack Rosschild Bill Gates’ten daha zengin ama belki de daha ilginç olan şey ise sokakta Jack Rosschild’a denk gelmiş veya karşılaşmak istemiş insanların çektikleri videolardır.
İşte o videolardan bazıları. Kimin için çalışıyorsunuz diye sorduğunda biz bağımsızız cevabını almasıyla ayrılıyor.
Çünkü o kişilerin Rosschild ailesinin sahibi olduğu televizyon kanalları için hizmet vermediklerini anlıyor. Eğer bir televizyon kanalı için çekim yapsaydılar zaten bunu yayınlatmaz ve muhabirleri karalayabilirdi.
Anlıyoruz ki internette yayın yapan kişiler günümüz medyasının geçmişe kıyasla daha özgür olmasını sağlamakta.
Genel olarak duruşu suçluluk psikolojisini yansıtıyor. Her daim eğik bir boyun, göstermesinden kaçınmalar ve kapkalın, ürpertici bir ses tonu. Bu videolarla ilgili sizin çıkarımlarınız neler oldu? Güçlü olduğu ile ilgili o kadar komplo teorisi bulunan bir birey sizce nasıl sokakta bu kadar savunmasız kalabilir?
Bu ailenin kendini zararsız ve masum göstermek istemesinden kaynaklanıyor olabilir mi?
Yoksa artık eski güçlerini yitirdiler mi?

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir