"Enter"a basıp içeriğe geçin

Serenay Sarıkaya Aslında Kim?

Linki kullanabilirsiniz https://youtu.be/tlbsNqC0yZ4?list=PLYymg-mGtvJ7JT0C2HBXpiGUTCeDlwJlr” target=”_blank” rel=”noopener”>Serenay Sarıkaya Aslında Kim? videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için tıklayınız. 

Şimdi yeni nesil bazı oyuncular var. Var bir bebek gibi önümüze koyuyorlar, güzelliğine kilitleyip diziyi izletiyorlar. Ama bazı yeni oyuncular var ki, hem güzel hem de oyunculuk açısından kendini geliştiriyor. Gelin, bu sefer de Serenay Sarıkaya’nın sümüklü hallerinden bugünkü hallerine nasıl geldiğini anlatalım. Babası ve annesi boşanınca o zor zamanları nasıl atlattılar? Neden ilk öncesinden chatinde çalıştı? Nasıl her istediği işi alabiliyor? Tiyatro geçmişi bile yokken bir müzik halde yer alacak kadar ne yaptı? Malum kürk mantolun Madonna olayının bir yenisini Serenay’dan nasıl gördük? Her şey güncellenmiş Serenay Sarıkaya videomuzda her zamanki yerinde. Yani introdan sonra. Biz onun bebekliğini biliriz derken şaka yapmıyorduk. Baya 70 milyon kişi olarak kendisini genelde herkeste olan ama aklımı karizmayı çizdiren mukus salgısıyla gördük. Ama aslında ondan öncesi de var. Serenay Sarıkaya. Ankara’da doğdu, Antalya’da yaşadı. Model olmak için annesiyle İstanbul’a taşındı. O 7 yaşındayken annesi ve babasının ayrılıp babasının yeni biriyle evlenmesinin ardından hayatında her zaman desteğini arkasına alacağı annesiyle baş başa kaldılar. Anne sendikada çalışıyordu ancak sendika iflas edince anne kız zor zamanlar yaşamışlar. İşte bu dönemler Serenay oyuncu olmaya karar vermiş. Birden bire nereden çıktı bu demeyin. Serenay zaten hep insan önüne çıkabileceği işler yapmak istiyormuş. Spor yapmış zamanında voleybol ve basketbol. Sonra dansla ilgilenmiş. Şimdilerde Alice Musical’inde bu denli performans sergilemesinin altında da bu tutkusu yatıyor. Ve tabii sağlıklı vücudunu da spora bağlı olduğunu söylüyor.

Tabii benim gibi yapmamış. Spor yapmak için benim gibi önceden kıyafetleri alıp sporu boş vermemiş. Çatır çatır sporunu yapmış. Ama helal olsun ben ne yaptım gittim yine Trenjalll indirimi kovaladım ve kendime Trenjalll Mila’dan bir sürü spor kıyafeti aldım. Ne için? Çekimde giymek için. Çünkü yine yeni yeniden her zamanki gibi indirim var. Ama bu seferki apayrı. Kasım ayı içinde büyük indirim günleri ve efsane günler indirimleri geliyormuş. Siz de bence bir göz atın ve şimdiden listenize hazırlayın. Alışverişinizden sonra da Vibio 20 kodunu yazmayı unutmayın. 100 lira artık biliyorsunuz 100 lira ve üzeri alışverişe 20 lira indirim bizden size hediye. Selena’ya dönecek olursak. Liseden sonra hayali yurt dışında okumaktı. Kaçımız yaptık ki o da yapamadı. O zamanlar aklında oyuncu olmak değil model olmak vardı. Malum fiziği güzel. Spor yaptığından bahsetmiştim. 15 yaşında ÇEK Cumhuriyeti’nde yapılan Avrupa Gençler Güzellik Yarışmasına katıldı ve jüri özel ödülü aldı. Modellikten yürürüm derken oyunculuk teklifi geldi. Sinan Çetin her yeri parserlediği gibi Serenay Sarıkaya’nın da ilk kariyer yıllarını parserleyerek onun sinema dünyasına aldı. 2006’da şaşkın da 2008’de Plaj’da da oynadı. Sonra yine Sinan Çetin’in dizisi Peri Masal’ında Ayşen Guruda, Altan Gümbay, Şahap Sayılgan ile oynama şansı buldu. 2010’da Mr.K’yi ikincisi oldu. O yıl birinci olan isimden ise ancak Survivor ile haberimiz olacaktı. İD’yi oyunculuğa alıştı ve yeni dizisi Adanalı da Oktay Karnarca ile birlikte oynadı. Söylentilere göre alışmayı biraz fazla abartıp rahatlığa kaçmasıyla Oktay Karnarca’dan sağlam bir papara yemiş. Uzun süre aslında o da ne olmak istediğini bulamadı. Seksi mi masum mu? Başlarda seksi olmak isteyen çocuksu, şimdilerde çocuksu olmak isteyen seksi kadın. Bir zamanlar şaşırmışlığı da yok değil. Darkface Furiasını o getirmedi ama ısvarla devam ettirdi. Oyunculuk yapmasa yüzüne hep böyle duruyor sanacağımız zamanlar oldu. Ülkemizde yaşanan tek Kük Mantolu Madonna olayı da bu ablamıza ait değil. Serenay Sarıkaya da internette klasik kitap paylaşma furyasına kapılıp Kük Mantolu Madonna’yı Kük Mantıklı Madonna diye yazmasıyla büyük alay konusu olmuştu. Kısa kariyerinde en parladığı zamansa

The O.C. de erişirmesi medcezirli oldu. Büyük kitlelere ulaşması da. Ama dedim ya biz onun sümüklü hallerini biliriz diye her zaman ağlattılar kızı. Setler sarlıyor sümük oldu. Yalnız yıllarca Sinem Kobal yedirirdi bizlere genç güzel oyuncu diye. Onun mimiksiz oyunculuğuyla doldu televizyonlar. Serenay ise karakteristik ses tonu kendini oyunculukta geliştirmesiyle Sinem Kobal’ın yerini aldı. Artık böyle dedi. İyi de etti yeni yetme oyuncular genelde ukala şımarıkken Serenay Sarıkaya’nın televizyonda şımarıklık yaptığı hiç görülmemiştir mesela. Gelir, efendi efendi oturur, sesi de güzel, şarkısını söyler, polemeye karışmaz ve gider. Ardından FİY’deki oyunculuğuyla da kendini iyi de niğiye kanıtlamış oldu. Bir rol için ne kadar çaba harcanması gerektiğini gösterdi aylarca dans dersi alarak. Ve bunun üstesinden de başarıyla geldi. Ancak başarı geldiğinde bedeli de gecikmedi. Yurt dışına gidemeyince üniversite okumayan ama sosyoloji okumak için bir yıl özel ders alan Serenay haberlere göre FİY’nin çekim temposuyla yorgun düştü ve yüksek öğretime geçiş sınava sabahı uyuyakaldığı için sınava giremedi. Yine de kariyerine devam etti. Şimdilerde ülkemizde yapılan en büyük prodüksiyonlu müzikal olan Alice Müzikalinde oynuyor. Müzikalde daha önce hiç görmediğimiz ve gösteri sanatlarında inanılmaz fırsatlar yaratan 3D uygulaması ve mapping dijital tekniği var. Yeri gelmişken söyleyeyim Trendyol’da da çok iyi fırsatlar gelecekmiş unutmayın. Üstelik ilk sahne deneyimi. FİY’de oynadığı sıralarda birlikte çalıştığı Beyhan Murphy onu Alice yaptı. Tabii sadece birinin senden güzel Alice olur demesi yetmiyor. Hele hele bu kişi konservatuar eğitimi, tiyatro kökeni ya da sahne deneyimi olmayan biriyse. Ama bu tür zorluklar Serenay için bir engel değil. Serenay Sarıkaya azim, sabır ve çalışkanlığın vücut bulmuş hali desek yeridir. Günler süren çalışmalar ve aslında pek az kişinin bildiği totem defteri sayesinde belki de buralara geldi. İstanbul’a taşındığından beri istediği şeyleri sayfalarca yazdığı bir totem defteri varmış. Ve çoğu işi aslında buraya yazmasıyla aldığını söylüyor. Artık enerji mi dersiniz, evrene mesaj göndermemi bilemeyiz ama kesin bir şey var. O enerjiler, o mesajlar çalışma aşkı olmadan mavi tik olmaz.

O yüzden umarız Serenay Sarıkaya defterine daha nice nice onu güzel yerlerde görebileceğimiz işler için yazılar yazmıştır. Ekranlardaki güzel esmer aptal sarışın algısını kırdı ve parlamaktan korkmadığı için bile bunu istemek gayet hakkımız bizce. Nusret Püüü vs. Czn Burak videosunun altındaki yorumlar, yorumlar. İzlemediyseniz videomuzu şuradaki linkten, infodan tıklayın işte orada bir şey çıkıyor onu tıklayın izlersiniz. Ve beni işaretlemeyi unutmayın. Hadi bakalım okuyorum başlıyoruz. Do it just do it yazmış. 13.43 Pelin Selam ne zaman bir görüşebiliriz? Tarihleri konuşmamız lazım Miami Oteli ve para ile ilgili başka bir şey konuşacağım. Yakalamışsınız ince bizi yeey bunu boşuna yapmadık. Ama bizim mesajlaşmamızda ne yazık ki Miami Oteli ve para geçmiyor. O kadar yükselemedik yani bir acım ve şeyva olmanız gerekiyor onun için.

O yüzden şimdi Pelin Selam ne zaman bir görüşebiliriz? Maaş. Bu kadar yani. A.B Nusret Pelin Olgun’u bir daha mekanına almaz. Nusret zaten hayatında Pelin Olgun’u mekanına almadı çünkü Nusret ilk çıktığında demiştim ki ben bu adamın lokantasına gitmeyeceğim hayatım boyunca. Neden böyle bir şey dediğimi hatırlamıyorum. Saçma geliyor yemeğe o kadar para vermek falan. Belki de giderim aman hangi sözümü tuttum kendime kadar şimdiye kadar bir sürü sözümden döndüm gittim belki de giderim. Ama bu sefer de Nusret almaz. Kader değil mi? İyisi mi ben kendi sözümü yine kendime tutayım. Murat Toroman. Toraman. Yanlış adam seçme kazanırsın Pelin. Bu sefer iyi adamı seçmişsin. İyi adam dediğimiz Czn Burak’sa evet iyi adamı seçtim yani. Eğer önümüzde iki seçenek varsa katılıyorum kesinlikle Czn Burak daha iyi adam. Ama iki seçenek varsa. Ama çok iyi savunmamış mıyım ya gerçekten bu sefer güzel savundum. Bir de montajda birazcık kafa kılını yapmış da olabilirim. Yok yok yapmadım. Sen biliyorsun sen izledin abi ben mi kandırdım. Çok güzel yedin. Ellerinizi lütfen anketten ayırmayınız. Böyle bir şey yok sadece bir kere basacaksınız. İkinci sıradayım adım Pelin. Üstü Merdan yazıyor.

Cumali Karakuzu yazmış. Pelin Nusret’e gitmem param olmadığından değil ha. 12.50’ye de nasıl gidelim bu fiyatlarla. Aç köpek. Haa timecode veriyor ya ben biliyorum ki bunların hepsini neden soruyorsun yani. Gayk yapıyorum. Gidilir ki yine değil mi dengesiz. Ben olsam gitmem. Param olmadığından değil ama çok pahalı. Şizofrenmiş değil mi? Ama social medyamızdan takip etmeyi unutmayınız. Benimki bir matmazer. Vibio’nunki official Vibio. Ama bundan daha önemli bir şey söyleyeceğim. Gerçekten trend oldu ki. Çok iyi indirimler var şu an yani. Trendy ol Mila, trendy ol Men. Her türlü kullanın. Mende de çok güzel şeyler var o yüzden. Sana da alalım biraz spor kıyafeti de ofiste gelirken giyesin. Pelin’e oy vermiştim. Espriden sonra az kalsa kararımı geri çekiyordum. Ben bu yorumu okudum dün. Çok korktum. Sırf bu saçma espriden dolayı bile videoyu izleyebilirsiniz. Geçen baktım. Bak bunun içine yiyeceğim alacağım telefonumu. Yine bakacağım. Yani bence güzeldi esprilerim. Doğaçlama gelen espriler güzel oluyor. Kusura bakmayın. Kafam biraz o yönde çalışıyor yani. Bu da benim kusurum olsun. Abonelerden gelen izlenme süresi falan filan diye böyle bir şey var şeyde. Abone olmayan kullanıcılar yüzde 76.2’miş. Videolarımızı izleyen. O yüzden madem bu videoyu izliyorsunuz. Abone olur musunuz? Teşekkürler.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir