"Enter"a basıp içeriğe geçin

Türkiye Yaşam Partisi | Sessiz İstila | Süleyman Soylu | Ümit Özdağ

Türkiye Yaşam Partisi | Sessiz İstila | Süleyman Soylu | Ümit Özdağ

videosundan fısıltılanmıştır. Videoya ulaşmak için Linki kullanabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=9_KZ-_ie5Zo.

Herkese merhaba, hayırlı Cumalar. Canım Cuma. Happy Friday. Thank God it’s Friday. En sevdiğim gün hafta ne? Niye? Çünkü bitiyor. Bu… Haber eziyeti bitiyor çünkü… Tam bitiyor derken de bitmedi. Yeni bir level bulduk. Yani siyasetimizde bir level vardı, o baya düşmüştü hatırlıyorsunuz. Sonra bir tane daha level bulduk. Sonra bir tane daha level bulduk. Sonra bir tane daha level bulduk. Tam bitti derken… Bir level daha düştü. Ama oraya gelmeden evvel, en son, en alt şeye gelmeden evvel benim… bayıldığım bir… Yani… Bu habere bayıldım. Seda Nur Günaydın yazmış bu haberi Sabah Gazetesi’nde. Türkiye Yaşam Partisi TYP başkanı, genel başkanı Deniz Özçelik
Birleşmiş Milletler’de diplomat olarak kendini tanıttan Ümit Ağa’ya 38.000 dolar rüşvet karşılığında Amerikan Birleşik Devletleri pasaportu… istemiş. Ümit Ağa aynı zamanda kendi… Ayrıca kullandığı isimde Eluja Etham olarak geçiyor. Anlaşmışlar 38.000 dolara. Türkiye Yaşam Partisi Genel Başkanı 8.000 doları vermiş. Ancak 30.000 doları da ABD İstanbul Başkonsolosluğu’na teslim edeceğini… söylemiş. Ümit Ağa da oraya gelmeyince… solguyu emniyette almış. Orada bitmiyor. Türkiye Yaşam Partisi Ayrıca ne genel merkezi var, ne bir şeysi var, hiçbir şeysi yok.
Yani… Nasıl bir parti kuruldayız? Hiçbir şeysi yok. Üyesi yok. Ama tek bir başkan var. Polise haber veriyor. Ondan sonra diyor ki böyle böyle böyle bu adam beni dolandırdı. Tabi 38.000 dolara… Nasıl bir kafaysız o? Yani 38.000 dolara… Amerikan Birleşik Devletleri pasaportu alacağını. Bu Türkiye’de oluyor bu. Amerika’da olmuyor. Anlatabildim mi? Bu burada oluyor. İstanbul’umuzda oluyor bu olay. İşte polise şikayet ediyor.
Polis sonunda adamın nerede oturduğunu şey yapıyor, buluyor. Ümit A. Evine bir giriyorlar. Ondan sonra bir sürü yabancı uyruklara yapılmış böyle… pasaportlar, kimlikler falan filan… buluyorlar. Ama en güzeli şu… 24 suç kaydı olduğu tespit edilen şüpheli Ümit A. Hakimlik savunmasında ot düğme yüzünü ve makine yüksek mühendisi olduğunu belirterek… 3 kız babasıyım. Ben kimseyi dolandırmadım. Deniz ve Murat benim aracımla koca eyle gittiler. Aracımdaki kare kodu onlar koymuş. Asıl dolandırıcı Deniz Öşçelik’tir. Suçlamayı geri veriyorum. Abi… Süper abi yani. Ben nasıl sevmeyeyim bu ülkeyi abi? Düşünsene Türkiye Yaşam Partisi. 24 Aralık’ta kurulmuş. 2020. Ve genel başkan yardımcısı var. Necad Kansu. Hiçbir şey yok partinin.
Ama kendi kafasında demiş ki ben bir Amerikan Birleşik Devletleri pasaportu… 8.000 dolar. Tabii alışık tabii ki. Yani okumuş. Türkler Türkiye pasaportu 200.000 dolar ise 400.000 dolar ise Amerika Birleşik Devletleri. O da 30-40.000 dolardır diye düşünmüştür. Abi çok iyi. Tam bu level düştü değil mi? Tam böyle bir siyaset. Çünkü siyaset siyasi parti. Nasıl kuruldu? Kim kurdu? Niye kurdu? Neye güvenerek kuruldu? Hiç. Öyle kuruldu. Belki bir şey koparırım diye kurdu.
Tam bunlar bitmişken… Süleyman Soylu ve Ümit Ezda olayı patladı. Hop bir level daha düştü siyasetimiz. Yani o taban… O böyle en düşük seviyeye düşebileceğimizi dedik ya buraya kadar ancak gelebiliyor. Ya tamam. Artık bundan aşağısı yok. Bundan aşağısı şey… Toprak, taş anadır lava. Deyip bir kat daha buluyoruz.
Abi her şey… Süleyman Soylu, Ümit Özdağ ile ilgili… Zafer Partisi Ümit Özdağ ile ilgili… Bu Sessiz İstila filmi ile ilgili… Dün akşam TGRT haberi çıkıyor. Süleyman Soylu. Ve de orada bu Sessiz İstila hakkında diyor ki… Bu Soros projesidir diyor. Soros fonlamasıdır diyor. Soros da böyle yapardı diyor. Yani Ümit Özdağ diyor ki… Ümit Özdağ’ı Soros fonladı.
Ümit Özdağ da bu filmi fonladı. İthamında bulunuyor. Tabi canlı yayın olduğu için bu. Aradan ne oluyor? Ümit Özdağ cevap hakkını kullanmak istiyor. Tabi nafile. Olur mu öyle bir şey? Hemen orada TGRT haberdeki moderatör konuşuyor. Gelin birlikte izleyelim bu bölümü. Ümit Özdağ’dan bahsettik programın özellikle başında kendisinden bir cevap var. Hiç hiç hiç. Muhatabım değil. Hiç kabul etmem. En azından bir cümle.
Adam yerine koymam. Kendisi iddiaları reddediyor. Kabul etmem. Bunu söylerse toplamtayı terk ederim. Ben bu adamı adam yerine ve insan yerine koymam. Bu hayvandan aşağı bir adamdır. Esfer’e safilendir. Bu kadar basit. Adam yerine koymam. Ve kendisi adam yerine girmeye çalışıyor. Soros çocuğudur ve operasyon çocuğudur. Bu kadar açık. İstihbarat elemanı olduğu hap açık bellidir. Hiç böyle girmem. Hiç kabul etmem. İhtihbarımızı onun itibarıyla bir araya getirir miyiz ya?
Ağır laflar. Soros çocuğu. Hayvan bile değil. Tabii bu da… Ne oldu? Bu da fırsat oldu tabii ki. Çünkü günün sonunda Ümit Özdağ’nın yapmış olduğu, baktığı zaman o uç noktaya değiriyor. O bizim korku. Bu mülteci korkusu, bu yabancı korkumuza şey yapıyor. Üzerinde çalışıyor. Oradan bir şey parça almaya çalışıyor.
Onun için tabii ki fırsat oldu. Orada durmadı Ümit Özdağ. Ne yaptı biliyor musunuz? Hodri Meydan dedi. Ben yarın İçişleri Bakanlığı’na geleceğim. Sen ve ben görüşeceğiz dedi. Dedim bakın izleyin. Ben yarın Zafer Partisi Genel Başkanı olmanın dışında Ümit Özdağ olarak tek başıma İçişleri Bakanlığı’nın önüne gideceğim. Tek başıma. Silahsız. Sonra ne oldu tabii ki? Ümit Özdağ geldi bütün bir medya ordusuyla birlikte
Süleyman Sorluğu İçişleri Bakanlığı’ndan çıktı. Ve şimdi göreceğiniz özel görüntülerinizle kavga ettiklerinizi görebilirsiniz. Şaka şaka. Öyle bir şey olmadı. Ama… Abi… Ümit Özdağ böyle ithamlarda… Çık dışarı. Görüşürüz 11’de.
Abi ben lisede böyle vardı yani. Okul çıkışında görüşürüz. Çıkışta görüşelim. Çıkışta görüşülmezdi. Bulamazdın onu. O bir kaçardı. Veyahut da görüşünce dayak geldin. Veyahut da dayak atardın. Tek sıkıntı ben yatılı okudum. Biz dışarıda görüşürüz dediği zaman bayağı bir gece sürüyordu. Hep takanedeydik yani. Demek ki kesinlikle kavga olacak demek. Ama korkunç bir manzara bu. Ya bize yakışmayan bir iletişim.
Bakanımıza yakıştıramadım. İstediği kadar soros çocuğu diye bir ithamda bulunsa bile. Ama Ümit Özdağ’ın da oturup yarın erte sabah görüşürüz. Bak ha çıkışta. Sen gel oraya delikanlıysan. Adamsan. Ne oluyoruz ya? Ya gerçekten babam yani hayatta olsaydı… Babam kıyameti kopartmıştı. Şimdi duysa bile mezarında böyle ters dönüyordu şu an. Bu görmüş olduğumuz en garip polemik.
Gerçekten çok garip bir polemik. Ha şimdi programın ilk başında o şeye suçluyor ya… Süleyman Soylu, Ümit Özdağ, o sen soros fonlaması gibi yapıyorsun. O da şeye dayanıyor. Mediascope’da yapmış olduğu bir programda mediascope da fonlanıyor. Havasını vermeye çalışıyor. Mediascope yani bu fonlanan şirketler. Hepiniz nereden fonlandığınızı biliyoruz biz sizin. Bu yurt dışından fonlanarak bize zorluyorsunuz bunları diyor.
Benim tahminime göre. Süleyman Soylu oraya doğru geliyor. Bu ne demek olacak? Çok yakın zaman içerisinde bazı medya kuruluşları fonlanan medya kuruluşları… ki hiçbir suç da yok onlar da fonlanmalarında. Ama onlar mercek altına alınmaya başlanacak. O bir sıkıntı olabilir bazı firmalar için. Bizim değil. Biz fonlama bekliyoruz. Biz de lütfen fonlamanızı ve fonlarınızı çok önemli bekliyoruz. Keşke bizi fonlasanız. Ben fonlanmak isterim.
Ben fonlanayım ki çalışanlarımı fonlayayım. Anlatabildim mi ne demek istediğimi? Ama bu polemik bizim siyasetimizde bence en alt seviyeye düşürdüğümüzü düşünüyorum. Yani rezalet bir şey. Ve de gerçekten çok üzüldüm bugün. Yani yakıştıramadın bizi. Bizim bu siyasetteki dilimize yakışmıyor bu. Ama yapacak bir şey yok.
Bu hallere düştük. Evet düştük bu hallere. Maalesef düştük. Daha da komik. Gerçek gündemle alakası bile yok. Şimdi diyeceksiniz ki kardeşim gerçek gündem aynı zamanda bu mülteci, bu yabancılar değil mi? Evet tamam onlar da. Ama biz neye tartışıyoruz şimdi? Ümit Özdağ’la Süleyman Soylu’nun okul sonrasındaki kavgasını izleyeceğimizi. Sabahtan beri onu bekliyoruz yani ne zaman kavga edecekler diye. Yakışmadı bize. Gerçek sorunlarla hala yüzleşemiyoruz. Ve de çözüm de bulamıyoruz. Enflasyon aldı başını gidiyor. Dolar 15’e doğru geliyor. Çok yakın 15’lere doğru geliyor. Son baktığın zaman 14.94. Muhtemelen bu videoyu ben yayına koyduğum zaman inşallah olmaz ama 15’i görecek. İnşallah olmaz. İnşallah diyorum. Son olarak bakın biz bağımsız bir medya kuruluşuyuz.
Ben bağımsız bir medya kuruluşuyum. Bu bağımsızlığını devam ettirmem için de sizin yardımlarınıza ihtiyacım var. Aşağıda gördüğünüz IBAN numarasına davet ediyorum. Sadece üye olmanız yeterli, abone olmanız yeterli ve like atmanız yeterli. Pazar size görüşmek üzere, iyi hafta sonları dilerim.
Hoşça kalın.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir